Prośba o pomoc w wyborze lcd plazma w słońcu ?

Luki10

New member
Witam wszystkich, jestem tu nowy i proszę o pomoc :)

> odległość od ekranu 4-5 metrów, ogladam prawie na wprost
> jak słońce świeci w pokoju - z prawej okno balkonowe na wschód, z przodu też okno balkonowe na południe więc w słoneczne dni dość dużo naturalnego światła, do tego niedaleko kominek czyli źródło też światła i niestety ciepła - jak się zachowuje plazma w dużych temperaturach ? przy rozgrzanym kominku obok może być np 50 stopni nie stopi się coś ? :)
> Jak duży jest pokój - 5 x 5 metrów
> jakie programy najczęściej oglądasz - cyfra+ hd, filmy, filmy również z dvd, bd i divx z komputera, czasami konsola i gry
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - oglądam non stop :)
> preferowana wielkość telewizora - 47-55"
> preferowana marka - panasonic, samsung, ew lcd sharp ale zdaje się na inne opinie :)
> czego nie lubisz w telewizorach - bordo koloru w obudowach samsungów :)
> jakie urządzenia będą podłączone - kino domowe, ps3, dreambox hd800
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 90% cyfra hd
> jakimi złączami - hdmi
> jaki masz sygnał - hd, siatkówka, ps3 z bd, dvd
> ile programów HD - tyle co na cyfrze
> ma stać czy wisieć - wisieć, 2 metry od kominka, 2 metry od okna
> jaka klasa cenowa - najlepiej 4-5 tys max

Z góry dziękuję. Szczególnie zależy mi na informacjach jak sie zachowa LCD czy Plazma niedaleko kominka i przy dużym nasłonecznieniu.

Pozdrawiam
 

Luki10

New member
OK to zamontuje rolety. Co wtedy do takiego salonu mozecie polecic ? LED Sharpa te nowe czy jakaś plazma będzie lepsza do tv hd i filmów dvd ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
plazmy bardzo sie grzeja bliskosc kominka dla mnie dyskwalifikowal by plazme, lcd moga wisiec i bedzie ok (masz post na ten temat)

Moje typy z lcd
Toshiba zv
Sony ex

Jesli zostajesz przy plazmie to zecydowanie samsung b850
 

Kristobal

New member
Mam plazme Panasonica P50S10 - i o dziwo przy dużym nasłonecznieniu w pokoju, obraz wygląda znakomicie - włączony tryb eco i telewizor dostosowuje sam jasność i kontrast (czujnik natężenia światła). Byłem tym zaskoczony, bo naczytałem się wcześniej, jak to źle wygląda obraz na plazmie gdy świeci słońce.....
 

Tomaszz

New member
Mam plazme Panasonica P50S10 - i o dziwo przy dużym nasłonecznieniu w pokoju, obraz wygląda znakomicie - włączony tryb eco i telewizor dostosowuje sam jasność i kontrast (czujnik natężenia światła). Byłem tym zaskoczony, bo naczytałem się wcześniej, jak to źle wygląda obraz na plazmie gdy świeci słońce.....

sto razy lepiej wygląda na plazmie na słońcu niż w poczciwym CRT. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna informacja dla tych co się przesiadają ze starych kineskopowych TV.
 

gebolek

Banned
Jeśli masz bardzo nasłoneczniony pokój to raczej plazma odpada.
Obraz dużo traci i nie będziesz mógł się nim cieszyć.
W takich warunkach raczej LCD chyba że zainwestujesz w rolety i wtedy wybór musi paść na plazmę.
Użytkowałem obie technologie i jak dla mnie plazma wygrywa pod warunkiem posiadania odpowiednich warunków oświetleniowych.
Plazma + rolety = zadowolenie.
 

python636

New member
sto razy lepiej wygląda na plazmie na słońcu niż w poczciwym CRT. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna informacja dla tych co się przesiadają ze starych kineskopowych TV.

Potwierdzam przedmówców, od niedawna stałem się posiadaczem plazmy Panasonica i obawiałem się oglądania w słońcu ale muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony ponieważ wygląda to o niebo lepiej niż na poczciwych crt. Też tv mam ustawione na tryb eco , który sam dobiera sobie moc do warunków świetlnych w projektorze Panasonica też to używam i sprawdza się to doskonale.
Tak więc bez obaw.
 

piotr_piecu

New member
na słońce jest sposób

powiem tak bo miałem lcd przed plazmą i nigdy więcej na to badziewie nie chce patrzeć matryca lcd mniej odbija wszystko bo jest zazwyczaj matowa ale co z tego jest tylko jedna zaleta lcd poza tym same wady obraz to mydlina kolory wyprane i nie napewno w perwolu dla mnie porażka :xu mnie też światło się odbija od szyby i mnie to denerwuje ale i tak plazma swoimi walorami mi to wynagradza a reflaksy świetlne jest dużo sposobów ale na poprawe w lcd zostaje tylko narazie wymiana na plazme tak było w moim przypadku - amen
 

piotr_piecu

New member
odpowiedz

nie daj się namówić na lcd to że plazma odbija światło to prawda ale z tym można poradzić sobie natomiast z wadami kupionego lcd i wydanych na marne kasy nie wim coś na ten temat bo sam ten błąd popełniłem kupiłem zachwalanyw5500 sony i po 3 miesiącach pogoniłem kupiłem plazme i pomimo odbijania refleksów i tak nie ma co porównywać -amen
 

slimak

New member
Bez reklam
plazma gorzej prezentuje się w słońcu - dlatego nie ma w ofercie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html#post503212 - tu na zdjęciach widać to dobrze.


A dlaczego jest Sony. Przecież wszystkie Sony w tym roku mają szybę.

sonynx700_small1.JPG


Test Sony 46NX700flatpanels.dk ( darmowy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w ofercie do pomieszczenia nasłonecznionego:
poproś o prezentację w domu :
Sharp 46 Le 700
Toshiba 47ZV 733
Sony 46 Ex 500
JVC 47 Dv1
Nie ma tego modelu co podałeś.
A Sony EX 500 nie ma matrycy błyszczącej :
010_P1090971.JPG
 

gebolek

Banned
Co to za model toshiby?
Ostatnie modele w pl to chyba 685?
Posiadałem model z3030dg i byłem zadowolony ale po zakupie v10e muszę stwierdzić że jednak plazma bardziej mi odpowiada.
Oczywiści sentyment do tośki pozostał.
 
Do góry