Prośba o pomoc w wyborze kina domowego - głośniki bezprzewodowe, air-play

marcinbass

New member
Witam serdecznie.

Planuję zakup kina domowego, mniej więcej wiem czego potrzebuję ale nie bardzo orientuję się w tych wszystkich "klocuszkach"

Generalnie potrzebuję czegoś żeby fajnie brzmiało, oglądając jakiś filmy, potrzebuję zestawu głośników + amplituner + odtwarzacz nośników (im więcej możliwości tym lepiej)

Im więcej możliwości odtwarzania typu z USB/Bluetooth/strumienie tym lepiej oczywiście na pewno musi odtwarzać applowe AIRPLAY reszta jest mniej ważna ale się pewnie przyda :)
Ta opcja już w jakimś stopniu zawęża wybór (i to chyba dobrze) :)

Kolejna rzecz to głośniki nie do końca też wiem jakiego sytemu potrzebuję, jednak wiem że jeśli to byłby zestaw 5.1 to najlepiej żeby tylne głośniki byłby bezprzewodowe (zdaję sobie sprawę że trzeba je podłączyć do prądu i z tym nie mam problemu najmniejszego) jednak chciałbym uniknąć kilometrów kabla ciągniętego po pokoju.

Jeśli chodzi o pokój czyli pomieszczenie nie jest może za wielki (generalnie ustawienie jest w szerokość niż w długość)***czyli odległość***przeciwległej ściany od tv to jakieś 4,5 metra w a lewo prawo to po jakieś 2,5-3 metrów w lewo i w prawo od osi środkowej TV

tak to jest ustawione i nie raczej nie wchodzi w grę przestawianie czegokolwiek.

Tak jak wspomniałem chodzi mi o jakiś system 5.1 gdzie tylne głośniki będą***połączone bezprzewodowo (tak zdaję sobie sprawę że to nie jest najlepsze rozwiązanie ale to tylne głośniki i tak zdecydowałem)

przednie mogą być okablowane nie ma problemu chyba że jest jeszcze jakaś fajna nowa technologia to jestem otwarty

rozmiary głośników też w zasadzie nie mają znaczenia (choć kompaktowe rozmiary to oczywiście plus ale jak się nie do to trudno)

Czyli szybkie podsumowanie kompletny zestaw kina domowego z odtwarzaczem i amplitunerem (koniecznie AIRPLAY) do tego głośniki w systemie 5.1 tylne bezprzewodowe
i to tyle czego potrzebuję

A i oczywiście przedział cenowy to od 3000-10000 zł, bardziej chodzi o jakość niż o cenę,***a w zasadzie najbardziej chodzi o stosunek jakości do ceny (wiadomo).

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie (najlepiej takie poparte doświadczeniem) oczywiście wiem że tego muszę***sobie w jakiś sposób posłuchać ale żeby mieć wiedzę (modeli, rozwiązań, technologi, systemów) do prowadzenia rozmów ze sprzedawcami itd. itd

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, rozwiązania, doświadczenia itd.

Dziękuję***i pozdrawiam
Marcin
 
Do góry