Prośba o pomoc w wyborze kina domowego 5.1

ccmsl

New member
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum i szczerze od dłuższego czasu przeglądam forum i postanowiłem się włączyć tu do życia z Wami:)

Jestem na etapie wykańczania mieszkania i chciałbym zakupić sobie zestaw kina domowego.
Do tej pory żyłem bez TV a jedynie z Yamaha Piano Craft R-840. Ale na swoim mieszkaniu chciałbym już zrobić sobie w miare profesjonalne kino domowe:)
Mam Salon 4,15m na 6m + 7m2 aneksu kuchennego. Mój budżet na tą chwilę to jakieś około 7k -9k chodź mógłbym kompletować sobie sprzęt na spokojnie etapowo.
Czy moglibyście mi pomóc w tym?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Czy w tym wszystkim ważne jest dla ciebie odsłuch muzyki w stereo czy to typowy pokój pod 100% filmy?
Czy będzie miejsce na duże podłogówki czy wolisz mniejsze kolumny podstawkowe i solidny subwoofer?
Jakie filmy (gatunek) lubisz najbardziej i czego oczekujesz po tym sprzęcie audio?
 

ccmsl

New member
Widzisz chciałbym mieć 50% fily i 50% muzyka. Chciałbym to jakoś pogodzić.
rozważałem duże kolumny podłogowe ( najlepiej kolumny jakby były białe).
Filmy to najwięcej science fiction, akcji, wojenne.
 

ccmsl

New member
Oprócz klasycznej, rapu i disco to chyba wszytko:)
rozmawiałem z małżonką i wiem że kolumny muszą być białe:)
Czyli kolumny Dali byłyby idealne w tym zestawie:) tylko nie wiem jakie do pomieszczenia 24 m2
Amplituner i Blue-Ray srebrne wtedy ( Marantz - świetnie wygląda )
Ale widzę że taki zestawik to będzie sporo kosztował, najwyżej na raty kupię tylko nie wiem jakie modele
 

piechu

Member
Bez reklam
z Dali - Zensor 7 lub Ikon 6 mk2 (te mają czarny front ale można zakryć go białą maskownicą).
Inne firmy tez mają w swojej ofercie białe kolumny.

Ten budżet co obejmuje? Same kolumny czy kolumny+BD+ampli?
 
Ostatnia edycja:

ccmsl

New member
Myślałem nad Dali Ikon 6mk2. A z innych firm białe jakie polecałbyś?
bo zestaw DALI Dali IKON 6/1/VOKAL MK2 High Gloss White Zestaw głośnikowy 5.0 to koszt około 9k
Do tego SUB DALI Subwoofer Zensor E-12F Biały to z 2,8k
Amplituner Marantz SR6007/SR6008/SR6009 - 2,8 -3,3 tylko tu nie wiem jakie są różnice miedzy nimi
no i Blue Ray Blue Ray BD UD5007 - 2,8 k

Zestaw chyba idealny i bardzo drogi.
Szukam jakiejś alternatywy, piechu masz jakiś pomysł??
 

piechu

Member
Bez reklam
no dobra ale ile chcesz całościowo wydać na BD + ampli + kolumny + sub? 9 tyś.?

poza tym ceny, które podajesz to ceny wyjściowe/sugerowane, które podlegają negocjacjom i możesz ugrać przy zakupie konkretny rabat.

nie ma zestawów idealnych ;)
 
Ostatnia edycja:

ccmsl

New member
Piechu chciałbym żeby KD spełniało funkcję Stereo plus było białe i ładnie wyglądało bo inaczej żona będzie marudziła:) to podstawowe załozenia.
Najprawdopodobniej będę miał TV z 4k więc Ampli tez powinien full suportować go.
Nie mam jakiegoś budżetu na to założonego bo jeśli przekroczę sporo 10k wezmę na raty.
Ale jeśli jest szansa na zestaw który spełni w/w założenia to mogę wydać dużo mniej;)
niestety nie mam takiej wiedzy żeby sam to ogarnąć.
 

ccmsl

New member
No i chciałbym kupić coś porządnego aby nie zmieniać co jakiś czas:)
Do tego jeszcze myślałem o Gramofon: Pro-Ject Debut Carbon Esprit bo mam sporo płyt i z chęcią posłuchałbym ich:)
 

piechu

Member
Bez reklam
Przede wszystkim musiałbyś udać się na odsłuch do salonu. Posłuchać różnych kolumn, z różnymi amplitunerami.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Zensory 7 to bardzo uniwersalne głośniki ale w np. muzyce dyskotekowej, ostrym rockowym graniu znajdziesz lepsze pozycje. Zensory są neutralne, wyważone co sprawia, że można ich słuchać godzinami ale też z drugiej strony brak im przebojowości i wykopu jakie mają np. Klipsche czy JBL. Mnie się brzmienie Zensorów szalenie podoba, znacznie bardziej niż dwóch wyżej wymienionych. Dodatkowo Zensory ładnie się zgrywają z Marantzem.
Jeśli zależy Ci jednak na bardzo dobrym stereo to odpuściłbym sobie zakup drogiego BD od Marantza a zamiast niego kupić coś tańszego np Panasonic 360 + konkretny wzmacniacz stereo... no chyba, że faktycznie nie liczysz się z kosztami i ze względów estetycznych chcesz mieć wszystko od Marantza.
Na Twój metraż Zensory 7 będą ok.

Jeśli chodzi o ampli Marantza to ja bym wziął SR6008. Jest tańszy niż tegoroczny model a różnice są tylko kosmetyczne.

Edit: w miedzyczasie napisałeś o gramofonie. W tym przypadku tym bardziej aż prosi się o wzmacniacz stereo do kompletu.

Sam w przyszłym roku będę rozbudowywał system o wzmacniacz stereo.
 
Ostatnia edycja:

ccmsl

New member
A czym się różnią Zensor 7 od Dali IKON 6 MK2??
Czyli do Stereo muszę zakupić wzmacniacz stereo?
Czyli komplet to:Aplituner SR6008, wzmacniacz i BD?
A czy Klipsche lub JBL są w wersjach białych?
 

piechu

Member
Bez reklam
ad. 1 wyglądem, brzmieniem, Ikony mają hybrydę wstęgi i kopułki dla wysokich tonów - musiałbyś ich posłuchać.
ad.2 nie musisz ale jeśli słuchasz dużo muzyki i to jeszcze z gramofonu i jeśli chcesz wycisnąć z głośników 100% brzmienia to wzmacniacz powinien być
ad.3. tak
ad.4. musisz sprawdzić - nie wiem, nie znam oferty wszystkich producentów :)
 

ccmsl

New member
A jaki wzmacniacz polecasz?
I jak to wtedy podłączyć?:)
Jest jakiś Marantza żeby się wyglądowo komponował ( niestety muszę brać to pod uwagę) dzieki temu mogę ukryć koszty:)
 

piechu

Member
Bez reklam
Żeby spiąć amplituner ze wzmacniaczem, ten pierwszy przede wszystkim musi mieć wyjście "pre-out" - ampli marantza ma.
Po drugie żeby KD i stereo działały bez przekładania kabli między ampli i wzmakiem, wzmak musi mieć "main in".
Po trzecie żeby podłączyć gramofon pod wzmak ten musi mieć wejście "phono" lub trzeba dokupić przedwzmacniacz gramofowonowy.
Po czwarte MArantz ma w ofercie wzmacniacze stereo.
Po piąte - nie polecę wzmacniacza - znowu podkreślę jak w przypadku wyboru kolumn - konieczny jest odsłuch :)
To co podoba się jednemu, nie koniecznie musi się spodobać drugiemu.
 
Do góry