Prosba o pomoc w wyborze BD

conev

New member
Czesc. Poszukuje BD do amplitunera HK255. Moje wymagania:
- obsluga plyt blue-ray oczywiscie
- dobra jakosc toru audio dla plyt cd (nie chce kupowac osobnego odtwarzacza CD)
- obsluga plikow mkv, divx, xvid, mp3
- mozliwosc odczytu plikow z dyskow usb i sieciowych
- ethernet (rj45)
- budzet: do 2500

Preferowalbym urzadenie, ktore ma wbudowane wszystkie powyzsze funkcjonalnosci, ale dopuszczam tez mozliwosc dwoch pudelek: BD + odtwarzacz sieciowy (taka opcja w przypadku, gdyby kompromis zwiazany z jakoscia toru CD bylby zbyt duzy).

Jakies propozycje?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dwa fajne odtwarzacze DMP-BD85 z symulacja lampy w torze audio i Cambrudge CA650BD z SACD. MKV pewnie nie czytają ale jakość rewelka.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Roznica w cenie pomiedzy Panasonicem a CA kolosalna.... Warto tyle doplacac do CA???

Jeśli chcesz odtwarzać muze z br to tak. Panasonic ma niezłe procesory Video ale tor audio nawet w najnowszym 85 nie zachwyca alternatywą może być Philips 7500 lub 9500 (z bdb dźwiekiem).
 

janusz

New member
Bez reklam
Panasonic to gówno, jakościowo gorsze od LG 390 czy nowego Samsunga, nie wspominając już o możliwościach. Kupujac Panasa wiele nie obejrzysz i mało usłyszysz, a jak juz usłuszysz to tez bez rewelacji. Za 2500 zł to jednak moiżna już kupić Oppo, może nie tak uniwersalne jak koreańczycy, ale to jedyny odtwarzcz w tej cenie oferujący wyraźnie lepszą jakość audio. Proponoany Philips 9500 też może być ciekawą opcją.
 

conev

New member
A wiec sytuacja na ten moment wyglada tak:
- BD85 chyba odpadnie z uwagi na brak mkv, no chyba ze ktos mnie przekona, ze tor audio dla CD przewyzsza konkurencje
- CA650BD - troche za duzo kosztuje
- BD C6500 - ciagle szukam informacji na ten temat
- Philips 9500 - przeszedlem przez watek dotyczacy tego modelu i wyglada to niezle... Pytanie, czy dla muzyki z CD ten filipek bedzie waskim gardlem w polaczeniu z HK255?
 

piotr818

New member
Bez reklam
A wiec sytuacja na ten moment wyglada tak:
- BD85 chyba odpadnie z uwagi na brak mkv, no chyba ze ktos mnie przekona, ze tor audio dla CD przewyzsza konkurencje
- CA650BD - troche za duzo kosztuje
- BD C6500 - ciagle szukam informacji na ten temat
- Philips 9500 - przeszedlem przez watek dotyczacy tego modelu i wyglada to niezle... Pytanie, czy dla muzyki z CD ten filipek bedzie waskim gardlem w polaczeniu z HK255?

jeśli chcesz dobrej jakosci audio w BR to Panasonica odradzam a Philipsa polecam oczywiście jest to tylko moje zdanie w tej klasie cenowej.
http://www.allegro.pl/item1033112784_pioneer_bdp_320_320_vsx_819_gw_24_dsv_raty_0.html
 

piotr818

New member
Bez reklam
Panasonic to gówno, jakościowo gorsze od LG 390 czy nowego Samsunga, nie wspominając już o możliwościach. Kupujac Panasa wiele nie obejrzysz i mało usłyszysz, a jak juz usłuszysz to tez bez rewelacji. Za 2500 zł to jednak moiżna już kupić Oppo, może nie tak uniwersalne jak koreańczycy, ale to jedyny odtwarzcz w tej cenie oferujący wyraźnie lepszą jakość audio. Proponoany Philips 9500 też może być ciekawą opcją.

I tu sie mylisz Panasonic ma bardzo dobry procesor wizyjny a Oppo owszem niezły ale bez oficjalnego dystrybutora i serwisu niewiele zdziała na rynku.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Panas robi bardzo dobre odtwarzacze BD, jeśli się z tym ktoś nie zgadza to niech przedstawi argumenty.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Czy te audio jest rownie dobre Twoim zdaniem dla muzyki stereo z CD?

Philips BDP 9500 ma bardzo dobre audio znacznie lepsze niż Panasonic. Nie lubię Philipsa ale w tym wypadku tak. Ja na BR nie słucham audio mam do tego odtwarzacz Marantza ale do filmów kupiłem własnie Philipsa i tańszy model 7500 który ma 7.1. a alternatywa był własnie Panasonic którego testowałem.
 

piotr818

New member
Bez reklam
To jaki model testowałeś tego Panasa i co wo nim źle grało.

Widzę ,że lubisz Panasonica ja zresztą też mam Plazmę i odtwarzacz DVD S75 którego fonia przewyższa o klasę w tych które testowałem w domu czyli DMP BD80 i 85 ze względu na amplituner bez wejścia HDMI potrzebowałem analoga 7.1. nikogo nie będę przekonywał wystarczy przeczytać testy na europejskich forach. Właściwie to grało nawet ok ale nie dla mnie.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. To i ja dołaczę sie do pytania jaki BD kupić, mam ampli Yamaha RX-V440 i jak wiadomo brak w nim nowych dekoderów. Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem.Cena do 1000 zł. Dobrze by było jak by BD odtwarzał AVCHD (materiał z kamery nagrany na płyte dvd DL),MKV,MP3,DIVX(ale to chyba standard).Dobrze by było jak by te formaty czytał z penka lub karty sd. I chyba najważniejsze pytanie co do filmów BD, czy jak w odtwarzaczu będą dekodery dts hd ma to czy po podłączeniu pod mój ampli. bedzie dzwięk (troche zostałem w tyle co do tego tematu:oops:)Dzięki za odp.Pozdro.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Witam. To i ja dołaczę sie do pytania jaki BD kupić, mam ampli Yamaha RX-V440 i jak wiadomo brak w nim nowych dekoderów. Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem.Cena do 1000 zł. Dobrze by było jak by BD odtwarzał AVCHD (materiał z kamery nagrany na płyte dvd DL),MKV,MP3,DIVX(ale to chyba standard).Dobrze by było jak by te formaty czytał z penka lub karty sd. I chyba najważniejsze pytanie co do filmów BD, czy jak w odtwarzaczu będą dekodery dts hd ma to czy po podłączeniu pod mój ampli. bedzie dzwięk (troche zostałem w tyle co do tego tematu:oops:)Dzięki za odp.Pozdro.

Warunkiem jest wyjście analogowe 7.1 lub 5.1 z odtwarzacza BD wtedy twoja Yamaha tylko wzmocni sygnał audio HD odkodowany w BR
 

darekguma

New member
Bez reklam
Warunkiem jest wyjście analogowe 7.1 lub 5.1 z odtwarzacza BD wtedy twoja Yamaha tylko wzmocni sygnał audio HD odkodowany w BR
Dzięki za odp. A możesz mi podpowiedzieć czy znajde takie BD z tym wyjsciem w takiej cenie (1000 zł) czy lepiej wymienic ampli. co raczej w tej chwili mi sie nie usmiecha (brak kasy).
 
Do góry