Prośba o pomoc w połączeniu

ivka

New member
Witam wszystkich :)

Prosiłabym o pomoc w połączeniu kina domowego z dekoderem.
Jakim kablem połączyć dekoder HD, który ma wejście S/PDIF z kinem domowym, które ma wejście DIGITAL AUDIO IN? Byłabym wdzięczna za pomoc, nie chciałabym kupić kabli, które potem okażą się bezużyteczne. Dzięki :)
 

ivka

New member
Chcę połączyć tv z kinem kablem hdmi i dekoder z tv kablem hdmi, ale chcę jeszcze połączyć dekoder z kinem a nie mam już wyjść hdmi, tylko S/PDIF. Chciałabym żeby dźwięk z dekodera przechodził przez kino domowe i stąd też moje pytanie.
 

fingerr

New member
Chcę połączyć tv z kinem kablem hdmi i dekoder z tv kablem hdmi, ale chcę jeszcze połączyć dekoder z kinem a nie mam już wyjść hdmi, tylko S/PDIF. Chciałabym żeby dźwięk z dekodera przechodził przez kino domowe i stąd też moje pytanie.
Może na wstępie napisz jaki masz:
1. model kina,
2. model dekodera,
3. model tv.

--
pozdrawiam
fingerr
 

fingerr

New member
kino domowe: Samsung HT-X720
telewizor: Samsung LE40C650
dekoder: STB HD Vectra - 5810 CDX
A więc proponuję tak:
1. Kino do TV przez HDMI,
2. Vectre do Kina za pomocą kabla optycznego (to kino nie ma wejścia koaksjalnego!)
3. Jeżeli będziesz chciała podłączyć TV do Kina (aby mieć dźwięk na Kinie z filmu odtwarzanego z USB podłączonego do TV) to będziesz musiała przepiąć kabel optyczny z Vectry do TV.

Jaki kabel? Taki żeby nie wyglądał jak 'gumka od majtek'. Cena zależna od długości. Ja kupiłem 0,7m za 30 zeta w media expercie i działa :) Może inni się wypowiedzą na temat kabla, ale myślę że do tego będzie OK, tym bardziej że Vectra ma tylko parę kanałów (zależy jaki masz pakiet), które czasem nadają sygnał 5.1.

p.s.
Dodatek do punktu 3: Ten TV obsługuje znacznie więcej formatów niż to kino (mam taki sam). poczytaj w instrukcjach.

--
pozdrawiam
fingerr
 

ivka

New member
Dzięki fingerr za pomocną odpowiedź. Zakupiłam kabel optyczny i wszystko działa jak należy, dźwięk z dekodera przechodzi przez kino a o to mi chodziło.
Podpięłam kino do tv kablem HDMI, dekoder do tv kablem HDMI a dekoder do kina kablem optycznym i wszystko działa :)
 

fingerr

New member
Dzięki fingerr za pomocną odpowiedź. Zakupiłam kabel optyczny i wszystko działa jak należy, dźwięk z dekodera przechodzi przez kino a o to mi chodziło.
Podpięłam kino do tv kablem HDMI, dekoder do tv kablem HDMI a dekoder do kina kablem optycznym i wszystko działa :)

Nie ma sprawy. Polecam się :)


--
pozdrawiam,
fingerr
 
Do góry