Prośba o pomoc w doradzeniu wyboru TV 42"

slawkow

New member
Witam wszystkich. Mianowicie mój problem polega na tym, że mimo, iż od dłuższego czasu śledzę temat telewizora, to dalej jestem w kropce, jeżeli chodzi o jego wybór.

Może na wstępie napiszę do czego ma być telewizor no i "parametry" pokoju:
- do TV na pewno nie będzie podłączone PS3,XBOX i inne bajery
- będzie podłączony do sygnału cyfrowego z dekodera
- pokój jest od strony północnej(brak słońca)
- odległość to okolice 3m
- w telewizorze jak dla mnie zbędne są wyjścia USB i temu podobne
- telewizor nie będzie oglądany na wprost, a częściej z kąta powiedzmy mniej więcej 30 stopni
- przesiadka z 15-letniego Samsunga 25" (swoją drogą to ani razu nie był u naprawy ;) )


Hmm ... no i z powyższych wymagań nazwijmy to, wychodzi mi, iż najbardziej spełni się plazma, a jak plazma to raczej tylko Panasonic ... tylko jaki model ? :)

Po drugie - czy jest sens pakowania się w Full HD - nie wiadomo kiedy do nas dojdzie ta technologia, że tak powiem w całości ?

Telewizor jak wiadomo nie jest na rok czy dwa lata lecz na pewno powyżej 5 lat, najlepiej okolice 10 lat, tak więc pytanie czy warto dopłacać kilka złotych do wyższego modelu ?

Kwota do wydania to +/- 2500zł, jeżeli warto dopłacić, to 3000zł też jest w zasięgu powiedzmy.

Interesuje mnie wielkość ekranu w okolicach 42".

Byłem już w kilku sklepach i zdania "fachowców" są podzielone, dlatego pytam na forum, gdzie są ludzie z tym obyci.

Resztę pozostawiam Wam. Liczę na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie cenowej najlepiej do takich warunków prezentuje się Toshiba 42XV 635.
 

slawkow

New member
Hmm ... no dobrze, tylko proszę mi powiedzieć jeszcze, dlaczego lepszy będzie LCD, a nie plazma(pobór prądu mnie nie przeraża) ?
 

Arti1600

New member
Proponuję w takim razie plazmę Panasonica P42S10E. Dobra cena i dobra jakość. Mam właśnie taką plazmę na kablówce analogowej i jest naprawdę świetna, a widziałem też co potrafi na cyfrówce. Za te pieniądze nie kupisz porównywalnego LCD-ka.
 

Maxima

New member
Wątek na temat plazmy za 2,500zł był już poruszany i taki wydatek po prostu mija się z celem.
Oczywiście warto pakowac sie w tv z full HD,a nawet do tego namawiam,tym bardziej że będzie on 42 calowy,a wiec idealny dla technologii HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz wątpliwości poproś o prezentacje w domu.
Preferujesz obraz ostry czy łagodny ?
 
Do góry