Prośba o pomoc w dobraniu TV

OGL

New member
Witam,

od 3 dni przeglądam fora i ciężko jest mi się zdecydować na jakiś konkretny model.
Zauważyłem natomiast lobbing na sharpy i plazmowe panasoniki więc chyba coś w tym jest.

Szukam:
- tv w miarę energooszczędnego max 150 W,
- 40 cali max 42,
- BEZ 3D (wszystkie dotychczasowe jakie oglądałem są z 3D a nie będę siedział w okularach przed tv),
- z możliwością podłączenia pod komputer (DLNA),
- z możliwością zapisu filmów z tv,
- nie musi mieś podłączenia do internetu skoro będzie sprzężony z kompem,
- rozwiązania polepszające jakość i dynamikę obrazu mile widziane
- budżet to ok 3tys
- Full HD, oczywiście

podłączać pod konsolę nie będę, odległość oglądania to ok 2-2,5m, designe też się liczy ;)
zainteresowały mnie modele:
SAMSUNG UE40D6500
Sony KDL-40HX800

ale tak jak pisałem wcześniej, wolałbym pieniądz za 3D wpakować w inne bajery np zgrywanie za dysk zewnętrzny.

Ps. Tryb 24p True Cinema ? Robi to jakąś różnicę podczas oglądania filmu?

Z góry za wszelkie podpowiedzi wielkie dzięki,
pozdrawiam,
Paweł
 

cogito1

New member
Pamiętaj o tym, że dobry TV 3D jest równocześnie świetnym odbiornikiem 2D, tak więc 3D możesz traktować w większości wypadków jako lepszą jakość samego TV.

24p True Cinema daje Ci możliwość oglądania filmu w prędkości 24 a nie 25 klatek na sekundę, czyli tak jak ma to miejsce a kinie. Oczywiście musisz mieć też materiał np na Blue Ray ponieważ funkcja ta nie działa na zwykłym sygnale z TV.

Polecam wymieniony przez Ciebie model od Sony. Jeśli masz możliwość sprawdź go w praktyce a na pewno się przekonasz że warto go kupić ;-)

Pozdrawiam
cogito
 

OGL

New member
dzięki kolego za wpis, notabene 1 na ok 100 wizyt :) szczerze, liczyłem na większe chęci forumowiczów do dzielenia się wiedzą...

Czytałem właśnie na temat panasonic TX-P42GT30
średnie zużycie energii na poziomie 150W
Kod:
Power Consumption
Default [Normal] mode (2D)     124 watts
Default [Normal] mode (3D)     215 watts
Calibrated [Professional1] mode (2D)     151 watts
Calibrated [Professional1] mode (3D)     215 watts
Standby     1 watt

Note: Measurements taken with full 50% grey screen.
powiedzcie czy to nominalne zużycie to jest stałe, maksymalnie, średnie? jak to właściwie jest z tym bo nie ogarniam?

Myślicie że warto zakręcić się wokół TC-P42GT30, koszt to ok 3600 i podobno nagrywać filmy można jedynie z analogowej telewizji ale szczegółów nie znam, opieram się na jednej recenzji znalezionej na WP.

Wyczytałem ponadto że słychać wiatraki i niskie tony wydawane przez sam telewizor, jakieś inne opinie na ten temat?

Dodatkowo chciałbym zapytać co to jest to "E" na końcu nazwy produktu w większości sklepów tak jest, co to za oznaczenie?

Dzięki za info,
Paweł
 
Ostatnia edycja:

keszelski

New member
jeśli tv ma możliwość nagrywania, to nagrywa to tylko cyfrowe, czyli np. DVB-T, DVB-S, a nie jak napisałeś analogowe.
E = wersje na Europę
o bzyczeniu panasonica jest cały wątek
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67509-czy-twoj-panasonic-g30-buczy-14.html
- nic tylko czytać
O poborze mocy jest też mnóstwo informacji, w skrócie wszystko zależy od ustawień i trybu obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/73242-jakie-zuzycie-google-page-rankingadu-5.html
- nic tylko czytać
 

OGL

New member
Dzięki kolego za podrzucone tematy. i Wyjaśnienie symbolu E

Pytanie teraz jest czy tak samo buczy wersja GT, którą jestem zainteresownay...
 

keszelski

New member
Mój stan wiedzy na podstawie lektury tu na forum (nie znam nikogo kto ma GT/G/VT i mógłbym zweryfikować w rzeczywistości): Problem buczenia dotyczy wszystkich modeli z 2011. Jakby najwięcej zastrzeżeń jest do serii G, ale to tylko dlatego, że jest ona najpopularniejsza. Problem tkwi w zasilaczu (są tu gdzieś zdjęcia "podejrzanego") . Być może prawdziwa jest teoria, że im większy panel, tym prawdopodobieństwo buczenia większe (większa moc do obsłużenia przez zasialacz który wówczas musi pracować w warunkach bardziej krytycznych).

Dla jednych jednych jest on zauważalny, dla innych do zaakceptowania. I teraz ostatnio jakby coraz mniej skarg ze strony użytkowników panasoniców.
 
Ostatnia edycja:

crimson-pirate

New member
przy tej wielkosci TV mysle ze buczenie bedzie nieslyszalne, sam mam G30 tylko 50`. Sam TV chwale jak najbardziej , szczerze - nie dlatego ,ze sam taki posiadam. Buczenie jedynie slychac jak jest mega cisza + duzo jasnego w TV. Podczas grania na konsoli , kompie nic nie slychac. Wiatrakow na pewno . Jak bedziesz mial podlaczonego do kompa to zasilacz z kompa pracuje na podobym poziomie jak ten z TV. Jeszcze kwestia jaki masz zasilacz w kompie :) U mnie na XFX 650 dzwiek jest podobny. Moja dziewczyna co mieszka ze mna nic nie slyszy. Mysle szczerze czy ebdzie to SOny wyzej wymieniony czy Panas G30 i tak bedziesz zadowolony. Bo to dobre TV.
 

OGL

New member
tak czytałem ten wątek, zdjęcia też oglądałem ;)

dobrałem do tego jeszcze zestaw kina domowego: Panasonic SC-BTT770
cały zestaw na dzień dzisiejszy kosztuje 5329zł.
(z G30 koszt spada o ok 1tys zł)

trochę sporo ale zakup i tak planuje za ok 3tyg. więc może coś stanieje :)

dzięki za wpisy,
Pozdrawiam,
Paweł

Ps. Nie sądziłem że kupno tv będzie takim wyzwaniem :D
 
Ostatnia edycja:

keszelski

New member
od 3 dni przeglądam fora i ciężko jest mi się zdecydować na jakiś konkretny model.

Ps. Nie sądziłem że kupno tv będzie takim wyzwaniem :grin:

Co to jest "od 3 dni" - ja wybieram od czterech miesięcy, ale nie mam ciśnienia na zakup. I w tym okresie zmieniłem w znacznym stopniu swoje podejście do wyboru modelu, wielkości tv i jego funkcji/wyposażenia, które są dla mnie istotne.
ps. a w tym czasie przykładowo spadły ceny D6500, (co prawda w międzyczasie nastąpiła wpadka z FHD w 3D, która wg mnie może będzie miała jeszcze większy wpływ na obniżkę ceny), a panasonic dał 5 lat gwarancji, itd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
GT też pracuje głośniej niż inne serie- taka technologia się trafiła. Ale jeśli nie oglądasz nocami po cichu to nie powinno to przeszkadzać.
Jeśli masz wątpliwości powinieneś sięgać po prezentację w domu.
Nie powinieneś pominąć :
Sharpa 46 le 830
Toshiby 46 WL 863
Samsunga 46 D6500
 

OGL

New member
Niestety ogladac bede glownie wieczorami i nocami, gdy moja mala córa pójdzie spać. Chyba będę musiał zastanowić się jeszcze raz...
 
Do góry