Prośba o pomoc w doborze głośników KD

michal_w

New member
Proszę o poradę w sprawie doboru zestawu KD 5.1.
Obecnie mam amplituner ONKYO TX-SR605 podłączony do zestawu Jamo S606HCS3 + SUB210 i generalnie jestem z tego zestawu zadowolony.
Niestety po przeprowadzce mam mniejszy salon i druga połówka upiera się żeby zmienić kolumny na mniejsze.
Doradźcie mi proszę jaki zestaw 5.1 dokupić do obecnego amplitunera. Pokój ma ok 20m2, muzyka-50%, kino-50%.

Wstępnie wybrałem dwa zestawy:
- Harman Kardon HKTS 65
- Bose Acoustimass 10

Ostatecznie Bose chyba odpadnie bo w tym zestawie amplituner łączy się z SUBem, od którego prowadzimy przewody do każdego z głośnika. Nie mam miejsca obok amplitunera na SUBa a obecne peszele w podłodze nie pomieszczą wszystkich kabli.

Jeszcze raz prośba o poradę czy obecny ampli da radę z HKTS65, ewentualnie prośba o zaproponowanie jakiegoś innego zestawu głośników.
Jeśli chodzi o budżet to powiedzmy, że max 6000PLN.

pzdr
 

Lukasz2525

New member
Onkyo od serii 6 są w porządku . Ale widzę że patrzysz na głośniki , nie masz miejsca czy nie chcesz kolumn ? Jak dla mnie to mógłbyś wziąć świeże Jbl Arena , seria stworzona do kina domowego . Zestaw większy z podwójną membraną Arena 180 , tylne 130 , centralny 125c i sub 100p lub mniejsze 170 , 120 , 125c i 100p . Sub i centralny są takie zawsze , różnej wielkości są fronty i tył .

KOLUMNY 5.1 JBL ARENA 180/130/125C/SUB 100P KIELCE (5929117814) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

JBL ARENA 170/120/125C SUB 100P 2 KOLORY + GRATIS (5876135233) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

michal_w

New member
Dzieki za odpowiedź.
Co do JBL Arena, to odpadają bo wielkością są podobne do moich obecnych JAMO S606 a ja potrzebuję czegoś zdecydowanie mniejszego - jakieś kolumny do zawieszenia na ścianie.
Zestaw BDS885s wygląda ciekawie ale wykracza poza budżet jaki chcę przeznaczyć na głośniki.
Poza tym nie chcę kupować drugiej jednostki grającej, wolałbym wykorzystać obecny amplituner...
Jak myślicie HKTS65 dobrze zagra z moim ONKYO?
 
Ostatnia edycja:

Bonaventura

New member
Mam i polecam te HKTS'y. Wykonanie rewelacyjnie a do tego grają zaskakująco dobrze jak na takie wymiary, chociaż te jak i ich waga mogą zaskoczyć. Jak znalazł do kina i niewielkiego pomieszczenia (do 20m2) dodatkowo zagraconego meblami, a jak ktoś niezbyt wymagający to i muzyki będzie zadowolony.
 

michal_w

New member
Miałem dzisiaj możliwość przetestowania w domu zestawu HKTS 65 na zmianę z obecnym zestawem.
Jako kino domowe zestaw HKTS 65 daje radę, całkiem przyjemnie ogląda się film. Niestety podczas testów muzyki totalnie poległ. Słuchając wcześniej muzyki na większych kolumnach (w moim przypadku JAMO S606) chyba niemożliwe jest zaakceptowanie jakości muzyki z tego zestawu.
Nawet małżonka dla której dotychczas priorytetem była wielkość i wygląd zestawu stwierdziła, że jak miałaby słuchać muzyki z HKTS 65 to lepiej niech zostaną obecne pomimo większego rozmiaru.

Tak więc póki co zostaje u mnie JAMO :) a może za jakiś czas trafi się lepszy sensowny mały zestaw.

pzdr
 

michal_w

New member
Witajcie ponownie,
wracam z tym samym tematem - wymiany kolumn Jamo s606 na jakieś mniejsze.
Rozważam opcję wymiany samych kolumn, bądź wymianę kolumn razem z amplitunerem (zaczął szwankować potencjometr więc za chwilę i tak będę musiał oddać go do naprawy).
Jeśli chodzi o kolumny to zastanawiam się nad kolumnami podstawkowymi np.Jamo s803 + jakiś sub, ewentualnie Klipsch Reference Theater Pack 5.1.
Co do budżetu to powiedzmy 5kPLN na same kolumny albo 8k w zestawie z amplitunerem.
Doradźcie proszę czy któreś z tych kolumn są OK, ewentualnie zaproponujcie inny sensowny zestaw.
 
Do góry