Prośba o pomoc w doborze AVR do Dali 505/Tannoy M1

zgred4

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Dawno mnie tu nie było (w sensie pisania postów) ale mam serdeczną prośbę o pomoc w doborze ampli do głośników które mam obecnie. Dodam że przesiadam się z Harman/Kardon AVR 3550 + DVD 25. Planuję też zakup 'źródła' ale na pewno nie od razu - ograniczenia budżetowe (w przyszłości na pewno Bluray 3D tu też proszę o sugestie). Teraz ampli będzie współpracował z TV (+dekoder divix), telewizja n i tunerem z ampli. Na razie moim typem jest H/K 265 ale szczerze jest trochę za drogi. Boję się awaryjności Harmanów i czy np. 255 nie będzie mocowo 'za słaby' w porównaniu z moim 3550 (5x65W). Kiedyś miałem Onkyo TX-DS 555 i w kinie było super ale słabo w stereo. Myślałem o Denonach ale nigdy nic od Denona nie miałem i się trochę obawiam.

Parametry i preferencje:

- kolumny: przód - Dali 505, centralny - Dali 505C, Sub - Paradigm PDR10, tył - Tannoy M1+standy
- pokój 20m2 z lewej strony przechodzący w przedpokój (nie domknięta lewa ściana)
- odległość od kolumn ok. 3.8-4.0m; kolumny niestety tylko 25cm od ściany za nimi (odsunąć na 50cm, wiem... :) ale zburzą koncepcję umeblowania)
- funkcje sieciowe... sam nie wiem chyba chciałbym trochę nowoczesności
- muza: spory przekrój... najczęściej rock, trochę metal, alternatywa, post rock, ambient, chillout i poważna (w tym operowa), mało słucham jazzu ale się trafia, nie ukrywam że w gierki też grywam i PC będzie podłączony do ampli
- no i najtrudniejsze:
z realiów (brak czasu i to co chce zrobić z wieczorem moja druga połowa) - 75% jednak Video i 25% Audio; z ambicji - 80% Audio, 20% Video.

Reasumując: chciałbym żeby kino dostarczyło b. sporych wrażeń i żeby muzyka w stereo nie pozwalała opuścić sofy... - szczegółowo, przestrzennie, okonturowany mocny bas. (w ramach określonego budżetu oczywiście, którego górną granicę wyznacza AVR 265).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie... (plizzz nie 'każcie' mi wymieniać głośników ;))
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to chyba dobrze wybrałeś. POmimo malego procenta muzyki, jednak oczekujesz dobrego basu. Posłuchaj jeszcze marantza 5006, ale pospiesz sie, bo juz ostatnie sztuki, Nowy 5007 jest droższy. Nie wiem jak grają Twoje kolumny, ale ten sprzet spelni oczekiwania. U mnie marantz tez gra z Dali. Onkyo nadal jest slabe w stereo, a z awaryjnoscia HK.. hmmm. Sammusisz sobie odpowiedziec na to pytanie.
 

zgred4

New member
Dziękuję za odpowiedź krzysztofradio, ja ciągle liczę na zwiększanie udziału muzyki w tych podanych proporcjach. Z Marantzem zabiłeś mi klina... na pewno muszę go wziąć pod uwagę!
Dlaczego nie chcesz nic podpowiedzieć nt. awaryjności H/K? W 3550 i dvd 25, które mam od > 10 lat parę rzeczy mi padło, stąd uzasadnione wątpliwości. Na forum też czytałem że nowsze H/K się psują.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Wszystko może się popsuć to tylko sprzęt.W cenie avr 265 można teraz wyrwać avr 460 a to już wyższa półka i w stereo radzi sobie naprawdę świetnie.Oczywiście marantz też jest dobrą alternatywą.
 
Ostatnia edycja:

zgred4

New member
czyli jednak w stronę Harmanów... nie polecacie Denona, Yamahy, Pioniera? :hmm:

A jakby tak porównać AVR 460 z 365 to bardzo ten drugi na tym traci? Bo nie ukrywam że wolałbym coś nowszego... 460 już dość dawno się ukazała. Przy okazji nie wiecie kiedy pojawią się w sprzedaży AVRy z serii x70? Może 270 byłby osiągalny finansowo.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Oczywiście że może byc marantz ,denon ,yamaha czy pioneer,napisalem o avr 460 bo jest okazja i tyle.Wybór i tak należy do ciebie,brzmieniowo,funkcjonalnie i wizualnie.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dali 505 - fajne kolumny. Swego czasu byłem bardzo bliski zakupu tych kolumn, ale mnie ktoś przelicytował w ostatnich minutach na alledrogo :)

Do dali bardzo dobrze gra NAD. To wiadomo od dawna. Poleciłbym wzmaka, ale widzę że kino musi być :) Więc ampli NAD. Minus tylko taki że u nas niestety kosztują AV NAD'y. Ale warto się zainteresować.
 
czyli jednak w stronę Harmanów... nie polecacie Denona, Yamahy, Pioniera? :hmm:

A jakby tak porównać AVR 460 z 365 to bardzo ten drugi na tym traci? Bo nie ukrywam że wolałbym coś nowszego... 460 już dość dawno się ukazała. Przy okazji nie wiecie kiedy pojawią się w sprzedaży AVRy z serii x70? Może 270 byłby osiągalny finansowo.
Z tego co mi wiadomo od Blackninja:
AVR270 listopad
AVR370 grudzień
więc może warto poczekać:)?
 
Do góry