Prośba o pomoc przy wyborze TV 42-46"

esuwir

New member
Witajcie.
Z racji tego, że po miesiącu przeglądania różnych tematów, oglądania i testowania telewizorów w sklepach, nadal nie jestem pewien, co kupić, zwracam się z prośbą o pomoc do Was, specjalistów w dziedzinie TV.

Info:
-telewizja vectra - pakiet cyfrowy, dekoder HD, po kablu HDMI (2-3 godz. dziennie)
-USB (filmy 720p i divx średniej jakości z różnej maści napisami), zdjęcia (2-3 godz. dziennie)
-AppleTV po kablu HDMI

Telewizor służyć ma do oglądania MiniMini, bajek i filmów z USB, programów typu discovery i sportowych. Wieczorami filmy z USB w mkv lub jakieś dokumenty średniej jakości. W sumie dziennie pracować będzie pewnie 4-6 godzin.W niedalekiej przyszłości będzie Apple TV, aby puszczać zdjęcia i filmy z różnych urządzeń bez przenoszenia na pendrive, oglądać youtube, etc...

Szczerze mówiąc, myślałem o HD ready, ponieważ po obejrzeniu filmu w 720p stwierdzam, że w zupełności mi to wystarcza. Co prawda w przyszłości dalszej (5-6 lat) kupię pewnie Synowi konsolę, ale nie uważam, że fullHD jest mi w tym momencie tak bardzo potrzebne. Jednak można je uznać za jakąś opcję.

Odległość od ekranu około 2-2,5 metra, czyli potrzebuję 42"-46". 90% na wprost. Światło z boku, od strony południowej przysłonięte balkonem sąsiada (w zasadzie nieistotne, bo gdy bardzo mi zależy na efekcie "jestem w kinie" mogę zasłonić rolety zewnętrzne i jest ciemno).

Nie mam na to zbyt wiele kasy, chciałbym zmieścić się w 1700. Mogę rozważyć coś do 2000, jeśli będzie duża różnica. Wrzucam temat w dziale plazm, ponieważ spośród telewizorów obejrzanych przeze mnie dość dogłębnie, najbardziej moim preferencjom pasował Samsung PS43E450.
Poza ekranem podoba mi się jego menu, obsługa napisów, pilot.

Szczególnie zależy mi na tym, aby telewizor dobrze sprawował się w oglądaniu filmów, a ten wymieniony, po zmianach ustawień na rozsądne, dawał naprawdę zadowalający mnie efekt. W ogóle odniosłem wrażenie, że plazmy są łagodniejsze i bardziej przypominają obraz kinowy niż LCD, LED w tym przedziale cenowym.

Jakieś pomysły/opcje/alternatywy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

digitalus

Banned
Witam
Na chorwackiej stronie jest test P51E450.To ten sam model telewizora tylko wiekszy ekran
Recenzija [2D TV plazma]: Samsung PS51E450 (E450 serija) | HD Televizija - HDTV eZine
Mozna skorzystac z translatora i przeczytac opinie o tym telewizorze.
TBumacz Google
Jest test podobnej klasy telewizora czyli LG 42PA4500
http://translate.google.pl/translat...500+serija)&hl=pl&biw=1680&bih=911&prmd=imvns

http://hdtelevizija.com/2012/04/10/recenzija-2d-tv-plazma-lg-42pa4500-pa4500-serija/2/
42PA4500 to nowszy model a poprzedni model LG 42pt353 mial dobre recenzje
Telewizor LG 42PT353 - opinie, komentarze o produkcie
Zwrocilbym uwage na 42PA4500 ale samsung PS43E450 tez bedzie dobry.
 
Ostatnia edycja:

esuwir

New member
Dzięki bardzo!
Zagłębię się w test.
Odnośnie LG - niestety odpada, ponieważ nie ma wyjścia audio jack 3,5mm. Ma jedynie optyczne, lecz niestety optycznym łączyć zamierzam amplituner z appletv.

A ogólnie plazma jest waszym zdaniem dobrym wyborem dla danych preferencji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z LCD nie dostaniesz nic co spełniałoby Twoje potrzeby - za mało kasy.
Ale wystarczy na plazmę Panasonic 42UT30. I to jest dobra propozycja do Twoich potrzeb.
 

esuwir

New member
Dzięki raz jeszcze. Myślę, że temat można zamknąć. Na pewno biorę plazmę i rozważę dość sporą dopłatę do Panasa, gdy go obejrzę na żywca.
 
Do góry