prośba o pomoc - Panasonic TH-37PV8 czy Panasonic TH-37PV80

ArtS007

New member
Bez reklam
Brak widocznych powidoków - nie oddawaj. Przynajmniej masz pewność, że nie ma pierwotnej wady fabrycznej, bo działa już od prawie 200 godzin.

ArtS :)
 

ZbojMadej

New member
Kilka slow juz na spokojnie.
Mam 37 PV80 sygnal mam C+ z Fergusona FX-6600 po componencie od 2 dni i jestem zadowolniony,docieram zgodnie z poradami kolegow z tego forum.Na dotarciu mam m.in. ustawiony zoom 2 i niekiedy jest ciut niewyrazny obraz w zaleznosci jaki kanal leci,ale jak do cierac to troche niewygody niezaszkodzi. Niebylbym soba gdybym niepoustawial na kilka chwil obrazu po swojemu,wtedy obraz jast dla mnie jak nalezy. DVD mam podlaczone po HDMI i pokazuje mi sygnal 576p obraz jest jak dla mnie bdb. Moja odlegosc dzienna to okolo 2.5m i jak sygnal jest gorszej jakosci to chwilami jest niewyraznie,ale jak sie odsune na jakies 3m to juz jest bardzo oki. Wieczorem jak leze w luzku to odleglosc mam 5,5m a wtedy i TV C+ i DVD to uczta dla moich oczu. Zapomnialem dodac ze TV mam "plecami" do okna. Obecnie jestem na urlopie i TVik chodzi okolo 16 godz. dziennie,moze jakies 2-3 tygodnie i bedzie po dotarciu.

Mozna powiedziec ze Panaska kupowalem troche w ciemno. W sklepie testowalem swoim Fergusonem model 37PV7 (innego Panasa nie mieli) z modelami innych marek. Wiec (bez podlizywania) napisze ze TV mam dzieki "naszemu forum".Po dluzszym docieraniu i testowaniu postaram sie napisac cos jeszcze.


Na zakonczenie DZIEKI WIELKIE WSZYSTKIM Z FORUM KTORZY PRZYCZYNILI SIE ZE MAM TV,ZA MAM PLAZME A NIE LCD(nie nazekam na LCD poprostu na moje potrzeby dobra okazala sie plazma) pzdr:) :) :eek:k: :eek:k:
 

Ryszards68

New member
ZbojMadej napisał:
Kilka slow juz na spokojnie.
Mam 37 PV80 sygnal mam C+ z Fergusona FX-6600 po componencie od 2 dni i jestem zadowolniony,docieram zgodnie z poradami kolegow z tego forum.Na dotarciu mam m.in. ustawiony zoom 2 i niekiedy jest ciut niewyrazny obraz

Nie katuj się tym zoom2 bo to bez sensu! Zoom 1 wystarczy. Pozdrawiam
 

ZbojMadej

New member
Oki Rysio,ale jak mam ustawione na zoom 1 to na niektorych kanalach "wystaja" koncowki logo. Czy po tych koncowkach nie zostana jakies powidoki lub inne "cienie" ? :)
 

banjo

New member
Co do powidoków- To nie wiem , powidoki to widoczny stroboskop tak???czyli skokowo przesuwajacy sie obraz???.Ta plazma nie posiada układu kompensacji ruchu, ale nie wiem czy to jest normalne w tym modelu PV8??? Takie cos niestety mam-skokowy obraz. Natomiast nie mam żadnych wypaleń. Może sie ktoś wypowiedzieć jak to jest z tą skokowościa obrazu w tej plazmie????.
 

markus_19

New member
Recenzja Panasonic TH-37PV8

W załączeniu recenzja tego telewizorka. mam nadzieje że pomoże.

hdtvmania.pl/2008/09/04/recenzja-panasonic-42py8-rozczarowanie-full-hd
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powidok to pozostałość po stałych elementach obrazu pojawiające się w postaci poświaty widocznej na ciemnym ekranie.

ArtS :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
banjo, o co chodzi z tą "skokowością", na jakim sygnale ją widzisz? Prawdopodobnie rzecz w tym, że na dużym ekranie oglądasz sygnał PAL (25 klatek na sekundę). W trakcie dynamicznych scen obraz na dużym ekranie (również w kinie) traci nieco na płynności - może się to właśnie objawiać wrażeniem, że obraz skacze, bo oko ludzkie zaczyna rejestrować odrębne klatki obrazu wyświetlane na ekranie.
Taką "skokowość" to i na 14-to calowym CRT można dostrzec ;)
 

banjo

New member
ogólnie nie ma płynności -np.wolno przesuwające sie obiekty- widać dokładnie klatka po klatce. Jest to widoczne na SD i DVD. Na DVD nie jest to regułą. Np. róznego rodzaju koncerty to raj dla oczu,ale już normalne filmy się klatkują przy ruchu kamery. Nie wiem czy to tak ma być??? Ale jeżeli płynnośc w plazmach była by taka idealna to dlaczego producenci montują w niektórych modelach układy kompensacji ruchu - samsung (movie plus) panasonic (IFC) itd. Kurcze troche mnie to wkurza, bo niekiedy płynnośc obrazu mam gorszą niz na moim lcd toshiby(100hz). Zastanawiam sie tylko czy te 100hz w panasonicu jest tylko po to aby zmniejszyc migotanie obrazu?? Czy ma na celu też poprawić płynnośc ?? Dlatego pytanie moje jest takie m.in. do posiadaczy modelu PV8- Czy mają też podobny problem z klatkowaniem sie obrazu?? plazma na rok 2008 w/g mnie powinna chyba troche lepiej sobie radzić z ruchem. No chyba że jest to wada egzemplarza....Ciekawi mnie jak to będzie wyglądało przy współpracy z bluereyem.Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że na tym polu wzroku nie uda się oszukać. Jak zauważyłeś te modele nie mają zaimplementoanego systemu IFC a w związku z tym co do zasady w przypadku sygnału PAL wyświetlą to co dostaną - czyli 25 klatek na sekundę. Są możliwe przynajmniej dwa sposoby aby zmniejszyć uciążliwości związane z wyświetlaniem takiego sygnału - pierwszy to oglądać tv z większej odległości, drugi to przestać zwracać na to uwagę, poważnie. Moim zdaniem to samo "klatkowanie" człowiek jest w stanie zauważyć i w kinie i na małym crt. Pytanie tylko czy idziesz do kina zwracać uwagę na to jak wyświetlany jest obraz czy też po to aby obejrzeć film.

Zupełnie inaczej wygląda na pv80 (jak sądzę także na pv8 ) wyświetlanie materiału np. 720/50p (50 klatek na sekundę). Jednym słowem jaki materiał takie wyświetlanie.
 

banjo

New member
Dzieki wielkie . Troche mnie oswieciłeś. Szczerze mówiąc coraz mniej zwracam na to uwagę.Ale układem w stylu IFC bym nie pogardził :) Bardziej interesuje mnie jakośc obrazu, a tu nie jest żle. Ja na tv patrze z ok. 2,5m. Wazne że w nocy ogląda sie rewelacyjnie, a czarne pasy(jeżeli są , są czarne).Naturalnośc kolorów,kontrast itp. zdecydowanie po stronie plazmy.Przy braku żródła(np. wył. DVD) nie da sie rozpoznac czy tv jest włączony czy nie(dla mnie to rewelka) Poprostu teraz już miałbym problem przejśc spowrotem na lcd(chociaż mam go w innym pokoju.Za tydzień lub dwa podpinam blu-raya, zobacze czy ten panasonic daje rade:)
 
Do góry