prośba o pomoc - Panasonic TH-37PV8 czy Panasonic TH-37PV80

ZbojMadej

New member
Siema nelson,kupilem w Neonet Luban Slaski(obok przystanku PKS) chcieli 2999 ale jak sie z nimi pomarudzi daja 5% rabaciku (zawsze cos) wiec zaplacilem 2850 z dostawa do chaty.pzdr:)
 

nelson04

New member
A ja znalazłem w neonecie(chyba) w gliwicach bądź w knurowie za 2699...dziwne. Jutro z rana jadę do MM na wyprzedaż może trafię 37Pv80 a jak nie to kupię w tych gliwicach.
 

Ryszards68

New member
ZbojMadej napisał:
Witam
Po ciezkich bolach i zastanawianiu sie czy LCD czy Plazma od dzis jest plazma Panas 37PV80. Prosze o pomoc co jeszcze mam ustawic w tv zeby sie dobrze docieral:)
Teraz mam takie nastawy:
Zoom- 2
Rodzaj obrazu- Normalny

Może być, ale Zoom 2 to lekka przesada! Auto lub Zoom 1. W zależności od potrzeb.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zoom jest potrzebny do tego aby na ekranie nie było widać stałych elementów obrazu typu logo stacji, znak klasyfikacji wiekowej czy ciemne pasy góra/dół lub po bokach. Tak więc w zależności od potrzeb.
Ale dla filmów w formacie 16:9 bez stałych elementów to i bez powiększenia się obejdzie. Twoje nastawy wydają się poprawne. Ja podczas docierania nie zmieniałem ustawień fabrycznych poza przełączeniem na tryb kinowy.
 

ZbojMadej

New member
Rysio i Bodzio z Bronowic dzieki serdeczne:)
Gdybyscie mieli jeszcze jakies uwagi co do ustawiania i docierania to piszcie. Ja w temacie Plazma/LCD troche poczytalem i ciut wiem,ale jak czytam co inni wiedza to wychodzi na to,ze jestem daleko w tyle hehe. pzdr:)
 

banjo

New member
witam . mam pytanie odnośnie 37PV8P- wszedłem do menu serwisowego w celu sprawdzenia czasu przepracowanych godzin i wyskoczyło mi takie coś-TIME- 00192:30 a pod spodem 34. czy to znaczy ze tv przepracował "już" prawie 200h i był załaczony 34 razy tak?? To cos mi tu nie gra , bo ja ten tv mam dopiero niecały tydzień i na moje oko powinien mieć coś około 30/40h.Nie kupowałem telewizora z marketu.Ogladam sporadycznie tv, przewaznie wieczorem. Więc skad tyle godzin??? Chyba że inaczej sie to odczytuje?? Może mnie ktos oświecić? dzięki.
 

Jarod

New member
Dobrze patrzysz 190h, 34 włączenia.

Widocznie telewizor stał ponad 150h włączony gdzieś na wystawie - troche mało włączeń jak na 190h więc pewnie rano włączany był i tak do zamknięcia sklepu
 

zsoi3

New member
Bez reklam
banjo - masz dwa wyjscia.

obejrzyj dokladnie tv. moze jednak wwszystko z nim jest ok, nie ma wypalonych duszków, innych dolegliwosci i zostawisz ten tv i nie bedzie Cie to meczyc,

drugie wyjscie - masz tv niecaly tydzien, nie kupowales z marketu (czyli przez internet?) - mozesz do 10 dni oddac tv bez podawania przyczyn.

swoja droga - to bezczelnosc sklepu. ja bym wystawil im negatywa gdzie se tylko da.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Podążając prezentowaną teorią spiskową można równie dobrze wystawić negatywa monterowi na linii produkcyjnej za to, że zapomniał po testach wyzerować liczniki pracy...
 

zsoi3

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice - ok. ile na testach na linii produkcyjnej testuje sie - bo nie wiem, a jestem ciekawy - jeden odbiornik plazmowy? chodzi mi o ilosc godzin oraz wlaczen?

drugie pytanie - czy resetowanie licznika jest procesem automatycznym czy tez na linii produkcyjnej zwiazane jest to z zapomnieniem lub pamietaniem przez pracownika wykonania tej czynnosci?
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
to podbniez jak i ja - tez nie wiem .ale zastanawiajac sie przez chwile i podejmujac decyzje w wyrazeniu przez mnie tej mysli - stawiam, ze ten tv nie byl na testach 150 godzin (bo chyba sam w to nie wierzysz).

stawiam wiec, ze tv szedl gdzies w sklepie wlaczony. a klient oczekuje - sadze, ze Ty rowniez - aby sprzet byl nowy i nieuzywany. zapewne tez w regulaminie sklepu jest to napisane,

i sprzedanie tv w tym zakresie jest nieuczciwe. to tyle.

p.s. tv mogl tez byc ze zwrotu od klienta, ktory w domu nabil te 150 godzin. rowniez sprzedanie tego tv ponownie dalej jest nieuczciwe.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Oj zsoi3, nie rozumiem do czego zmierzasz. Najpierw piszesz do banjo, że może jednak wszystko z tv jest ok, to wprost sugeruje aby zbytnio nie przejmować się podanym stanem licznika, a później czepiasz się mojej, równie obiektywnej jak Twoja, wypowiedzi ;)

Muszę Cię zmartwić, jeśli szukasz kogoś do prowadzenia zwady na forum to proponuję poszukaj gdzie indziej :p

Choć po części rozumiem ten problem, to chyba nasza przywara narodowa - poszukiwanie wszędzie powodów do zmartwień i narzekań.

Pytanie mam jedno, do banjo. Czy jak rozpakowywał telewizor to dostrzegł jakiekolwiek ślady używania lub czy cokolwiek innego wzbudziło w nim niepokój. To pytanie jest retoryczne.
 

banjo

New member
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. A wiec tv kupiłem w sklepie RTV mix.Ogolnie do telewizora nie mam wiekszych zastrzeżeń, ale jest też opcja że klient zwrócił tv po ok. 150h sesji. Tego właśnie nie wiem. mam pytanie Wy byscie ten tv im oddali??? W sumie jeżeli tv w sklepie nabił np. 150h i to jescze w trybie dynamicznym obrazu, bo z takim go przywiozłem do domu, to troche nieciekawie.Ale wypaleń nie widze. Co byście zrobili na moim miejscu, na oddanie mam jescze czas niby..Co do rozpakowywania tv, to w sumie nie widziałem nic niepokojącego.pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice - mysle, ze zakonczymy off-topic skoro nie rozumiesz, jak byles laskawy to zauwazyc na pocztku swojej wypowiedzi. dodam tylko, ze oczywiscie nie ma mowy o "prowadzeniu zwady" - nie mam czasu, checi oraz nie jest to w mojej naturze na takie dyskusje, Ty jak widze rowniez, tak wiec tu pozostajemy zgodni. EOT.

banjo - wracajac do meritum; moje zdanie znasz - jesli wszystko jest ok - nie oddawaj. jesli natomiast ma Ci to nie dawac spokoju, bedziesz sie zastanawiac nad tym - oddaj.

powodzenia,
 

banjo

New member
Musze to przemyśleć. te 200h to w sumie nie jest duzo. panel ma niby wytrzymać 100.000 :D. Jednym słowem telewizor dostałem juz dotarty. Nie no to juz jest przesada. mój brat kupując monitor hp do komputera miał już przejechane 1100h. a sprzet był fabrycznie zapakowany. testy chyba tak dlugo nie trwają...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Obawiam się, że nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile trwają takie testy. Albo na pytanie ile łącznie trwa proces produkcyjny każdej pojedynczej sztuki telewizora plazmowego. A szkoda :)
Polecam w wolnej chwili ten filmik.

Pozdrowienia!
 
Do góry