Prośba o pomoc - Jaki sub do salonu 19m2

_QMAN_

New member
Witam serdecznie, stoję przed wyborem suba do zestawu:
ONKYO HTE 506/406 i niestety:( M.AUDIO CLASSIC 9920 "5.0".
Pokój: jak wyżej wspomniałem 19 m2
Zastosowanie: kino domowe ok 60%, stereo ok 40%
Rozważam kupno :
- JAMO SUB 200 - przeczytałem dużo dobrych opinii o nim.
- MAGNAT MONITOR SUB 300 - podobno też dobry ale czy lepszy od JAMO?
- MAGNAT MONITOR SUB 200 - nie znalazłem za wiele na jego temat, warto zawracać sobie nim głowę?


Z powodu że będzie to mój pierwszy sub, nie jestem zbytnio obeznany.
Proszę więc o pomoc WAS którzy siedzicie bardziej w temacie. Który najlepiej wybrać, niestety budżet mały ok 600 PLN.
Z góry dziękuje za porady i pozdrawiam.:confused:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy Twoim budżecie wcale nie jest źle - sub Jamo to dobra inwestycja do takiego pokoju. Więc bez obawy możesz się kierować w tą stronę :D
 

_QMAN_

New member
rozumie że "dobra inwestycja"= najlepsza z podanych przeze mnie wyżej.

Doszedł jeszcze KODA SW-1000, czy to coś zmienia w kwalifikacji? (podobno zdobył jakieś nagrody i dawał radę nawet dwa razy droższym - czy to prawda?)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kaszan

New member
Niezależnie od państwa, dobrze rozwinięty dział "public relations" nie wpływa korzystnie na jakość dźwięku (no chyba, że w postaci efektu placebo:) ). Odpuść sobie te Kode. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup w tej kwocie to Jamo jest najpewniejszym wyborem. Fajerwerków w tej cenie się nie znajdzie więc trzeba szukać czegoś sprawdzonego i solidnego. Nie spotkałem się jeszcze z narzekaniem na Jamo sub 200.
 

killpit

New member
Magnat sub 201 taka maja nazwe sa to nowe modele dobry dynamiczny lepszy od Jamo zdecydowanie a sub 301 to naprawde rewelacja z duzym zapasem mocy jak na ta cene.Najleszy wybor jak na ten przedział cenowy.
 

Brietal

New member
_QMAN_ napisał:
Witam serdecznie, stoję przed wyborem suba do zestawu:
ONKYO HTE 506/406 i niestety:( M.AUDIO CLASSIC 9920 "5.0".
Pokój: jak wyżej wspomniałem 19 m2
Zastosowanie: kino domowe ok 60%, stereo ok 40%
Rozważam kupno :
- JAMO SUB 200 - przeczytałem dużo dobrych opinii o nim.
- MAGNAT MONITOR SUB 300 - podobno też dobry ale czy lepszy od JAMO?
- MAGNAT MONITOR SUB 200 - nie znalazłem za wiele na jego temat, warto zawracać sobie nim głowę?


Z powodu że będzie to mój pierwszy sub, nie jestem zbytnio obeznany.
Proszę więc o pomoc WAS którzy siedzicie bardziej w temacie. Który najlepiej wybrać, niestety budżet mały ok 600 PLN.
Z góry dziękuje za porady i pozdrawiam.:confused:
Uwierz mi, że proporcje 40 i 60% ulegną zmianie, z czasem na korzyść muzyki. Jeśli masz monitory, zasadnym zdaje się dołożenie paru złotych i kupienie samokalibrujacego się suba marki Velodyne, który będzie zgodny fazowo z głośnikami i nie będziesz widział przejścia pomiędzy nimi a subem, dowiesz się co to rytm ponadto zamaskuje w miarę swoich możliwości niedoskonałości akustyczne 19 m pokoju. Najtańszy z nich to np. w Audiofaście VX-10II Series za 1170 PLN lub nieco droższy CHT-8R za 1640PLN. Pozostaje jeszcze rynek wtórny np Allegro.Wymieniane powyżej subwoofery ( a raczej maszynki do wytwarzania niekontrolowanego hałasu) mogą do nich mówić Panie SUBIE i to na kolanach! Są dedykowane zarówno do muzyki jak i kina domowego. Najtańsze nie schodzą zbyt nisko, więc nie spełniają specyfikacji THX. Powodzenia!
 

sekret

New member
Witam

SPotkałem się z opinią, że velodyne w amplitunerach z automatyczna kalibracja sie nie sprawdza.

Kupuję AVR 255 i zastanawiałęm sie czy do niego i kolumn Monitor Audio RS6 wziąć sub Velodyne CHT-10Q czy JBL 8400.

Może słowko na ten temat?

Pozdrawiam
M. Sekrecki
 

Brietal

New member
Mój drogi, sprawdza się ponad wszelką wątpliwość, jeno tak naprawdę od serii DD oraz w górę (= i > 10 k PLN). Wiem co mówię mam Utopie, którym nic nie potrzeba, a jednak bardzo ładnie odciążyłem je dodając, DD-18, bas jest jeszcze lepiej kontrolowany, a potrafi zejść do poziomów słyszalnych tylko przez słonie i ta potęga. Ma oczywiście kalibrację automatyczną, oraz użytkownika uruchamiane z pilota. Polecam!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry