prośba o pomoc - 37"-40" - 3500PLN

michal_w

New member
Witam,
Proszę o pomoc w doborze tv.

1. Odległość od ekranu? 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno po prawej stronie tv, oddalone wiec światło nie powinno się odbijać w tv
3. Jak duży jest pokój? 3x6
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? LCD Toshiba 37R3500
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Zazwyczaj przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? cięzko określić
10. Matryca błyszcząca czy matowa? bardziej mat ale nie koniecznie
11. Preferowana wielkość telewizora? 37-40
12. Preferowana marka? philips, sony, samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Słabej jakości i zbyt długiego oczekiwania na obraz gdy przełączę kanał
14. Jakie urządzenia będą podłączone? HDD, Laptop, PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV 20% inne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Główie na wprost, ewentualnie z niewielkiego kąta
17. Czy ważne jest wifi ? Zdecydowanie musi być
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Zdecydowanie tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak
22. Ma mieć 3D? może mieć, ale nie jest to konieczne
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? Zdecydowanie tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI i USB
26. Jaki masz sygnal? obecnie naziemna tv, docelowo będzie jakaś kablówka, planuję często oglądać programy vod
27. Ile programów HD? obecnie niewiele, docelowo przyjmijmy ok 10
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: Full hd
30. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość i płynność obrazu, dostępność aplikacji VOD
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 4h,
33. Jaka klasa cenowa? okolo 3500zl

Wstępnie wybrałem:
1. Philips 37pfl6007 - ogromnym minusem tutaj jest brak tvnplayera
2. Samsung ue40d7000 - model z tamtego roku i zastanawiam się czy nie będzie już "przestarzały", chciałem dzisiaj kupić ue40es700 w mediamarkt (promocj bez vat i cena była ok 3250) ale niestety dla mnei nie starzyło :(
3. Sony KDL-40hx755

z góry dzięki za pomoc!
pzdr
 

Mixmich

New member
Jeszcze fajną opcją jest Toshiba 42WL863. Jeśli chodzi o opcje smart tv to od tego tygodnia będzie dostępne większość polskich aplikacji jak ipla, iplex, wp.tv, gazeta itd. Kąty boczne najlepsze na rynku. Obrazowo konkurencyjny do samsunga es7000/es8000 i sony hx850. Błyszcząca matryca ma powłokę antyodblaskową i uwypukla czerń.
 

michal_w

New member
hmmm, to mi teraz zabiliście ćwieka, toshiby i panasonica nie brałem pod uwagę. Model 42WL863 wygląda ciekawie ale dla mnie jest za duży. Obecnie mam 37" i jest Ok. Nie chcę żeby tv dominował w pokoju więc max przyjmuję 40".
Karpaj, uważasz że Sony 40hx750 będzie lepszy niż Philips 37pfl6007? Słyszałemz że sony ma problemy z wyświetlaniem polskich napisów i odtwarza mniej formatów niż np. Samsung czy Sony. Do philipsa przekonuje mnie jeszcze dual play, ale brak tvnplayera wstrzymuje mnie przed zakupem.
Orientujecie się jak jest z odtwarzaniem różnych formatów obrazu (chodzi mi o odtwarzania filmów z HDD) , napisów, czy dostępem do vod i internetu w panasonicach?
 

michal_w

New member
jeszcze jedno... tv bedzie podłączony do amplitunera więc o ile dobrze rozumiem, tv powinien potrafic odtwarzać dzwięk 5.1 DTS a z tego co się zorientowałem nie wszystkie tv to potrfią (Philips chyba ma z tym problem).
Prosba o propozycje tv uwzględniajac również powyższe wymagania.

pzdr
 

Karpaj

New member
Bez reklam
hmmm, to mi teraz zabiliście ćwieka, toshiby i panasonica nie brałem pod uwagę. Model 42WL863 wygląda ciekawie ale dla mnie jest za duży. Obecnie mam 37" i jest Ok. Nie chcę żeby tv dominował w pokoju więc max przyjmuję 40".
Karpaj, uważasz że Sony 40hx750 będzie lepszy niż Philips 37pfl6007? Słyszałemz że sony ma problemy z wyświetlaniem polskich napisów i odtwarza mniej formatów niż np. Samsung czy Sony. Do philipsa przekonuje mnie jeszcze dual play, ale brak tvnplayera wstrzymuje mnie przed zakupem.
Orientujecie się jak jest z odtwarzaniem różnych formatów obrazu (chodzi mi o odtwarzania filmów z HDD) , napisów, czy dostępem do vod i internetu w panasonicach?

Sony i Philips to dość porównywalne modele. Sony wyświetla bez problemu polską czcionkę, ale nie obsługuje w ogóle formatu MKV. Philips za to lubi czasem się przyciąć, choć ten akurat rzadziej niż modele poniżej serii 5.

Panasonic czyta wszystko oprócz MKV z DTS. Funkcje smart poprawne, przeglądarka bardzo płynna, obsługa klawiatury.
 

kamoreks

New member
Przypominam, że do ET5 nie podłączysz myszki, korzystanie z przeglądarki to raczej udręka, wiem bo miałem 2 dni ten TV, i czy na pewno będzie Ci odpowiadała matryca IPS (fioletowy i niebieski odcień w obrazie na białym kolorze, kolory natomiast b. dobre), nie mylić z S-IPS. Ta matryca ma pewne przypadłości. Aha przez te 2 dni nie znalazłem funkcji szukania po folderach, jak to jest w Samsungu, jak podłączysz dysk gdzie będziesz miał 500 plików to leżysz..
 
Ostatnia edycja:

michal_w

New member
A co lepiej wziąć Samsung ue40d7000 czy Philips 37pfl6007?

Co byście jeszcze powiedzieli odnośnie tv LG 37LM620?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja byłbym za nowym rozwiązaniem - czyli 47 PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/88...li-zupelnie-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 
Do góry