Prośba o podpowiedź:)

zienbart

New member
Witam!
Proszę Was jako osoby posiadające doświadczenie o podpowiedź. Jednym z moich problemów jet to, iż im więcej czytam to forum to mam większy mętlik w głowie:) Noszę sie z zamiarem zakupu amplitunera wraz z głośnikami do pokoju o wymiarach ok. 4,5x3,5 m. W pokoju "stoi" już PS3, Panasonic TH-42py80 oraz odtwarzacz DVD Philips z obecnego zestawu tzw."kina domowego":) Na całość chciałbym przeznaczyć ok. 2 tys zł a cały zestaw chciałbym wykorzystywać do filmów (coraz częściej BR) oraz gier, muzyka rzadziej... Przeglądając posty trafiłem na informację, iż PS3 na chwilę obecną z dźwiękiem HD radzi sobie w ten sposób, że dekoduje go za pomocą swoich kodeków i przesyła już w formie rozkodowanej do np.amplitunera, tak? Jeśli tak to czy konieczne jest kupowanie amplitunera posiadającego kodeki HD (kwestia kosztów jest dosyć istotna a druga sprawa czy w takim pomieszczeniu i przy mojej wrażliwości:) na dźwieki odczuję różnicę?) czy wystarczy przyzwoity amplituner bez kodeków HD? Czy denon-avr1509 (bardzo często polecany) będzie odpowiedni- a może coś innego? Zdaję sobie sprawę, że kwota, którą chcę przeznaczyć na zakupy jest stosunkowo niewielka ale może wystarczy to na jakąś namiastkę "przyzwoitych dźwięków". no i pozostaje kwestia głośników-jestem pewien, że poprzestanę na zestawie 5.0 - niestety bardzo często polecany zestaw jamo s606 przekracza mój budżet:( czy jesteście w stanie polecić coś co przywoicie zagra i nie spowoduje przekroczenia budżetu? Przepraszam za długi post ale liczę na pomoc doświadczonych użytkowników. Pozdrawiam;)
 
Do góry