Prośba o pilną pomoc w podłączeniu H/K z tv i cyfrą

blejdd

New member
Witam,

mam ogromną i bardzo pilną prośbę o pomoc w podłączeniu sprzętu, który zakupiłem parę dni temu.

Chciałbym podłączyć ze sobą 4 rzeczy, mianowicie:
- komputer stacjonarny
- cyfra +
- amplituner harman kardon avr 165
- tv Philips 7007k

Po połączeniu ze sobą tych sprzętów chciałbym oczywiście otrzymać dźwięk taki jaki jest naturalnie nadawany przez źródło, czyli: jak na kompie włącze muzykę we .flac to ma iść dokładnie tak jak włączyłem (bez sztucznej przeróbki na 5.1) - chyba, że ma to ładnie brzmieć to co innego ;)

Na chwilę obecną podłączyłem wszystko w następujący sposób (ale nie wiem czy dobrze):
cyfra + - tv = hdmi
komputer - tv = hdmi
tv - amplituner = optical

dźwięk z cyfry w trakcie oglądania tv jest, ale jak włączam film/muzykę na kompie to już nie ma.

Dodatkowo w instruckcji obsługi amplitunera jest napisane, że jest on zdolny do obróbki obrazu i dźwięku - więc zacząłem się zastanawiać czy nie podłączyć cyfry + do amplitunera a następnie z amplitunera kablem hdmi do tv ?

Pomóżcie proszę jak to zrobić.

Z góry dziękuję!
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie po to masz wejścia HDMI w amplitunerze żeby stały nieużywane.

Do wejść 1-4 wpinasz dekoder i kompa

Do wyjścia wpinasz TV

Dodatkowo możesz podłączyć dzwięk z TV (zwrotny) kablem optycznym do amplitunera.

Jeżeli komp, nie obsługuje dzwieku przez HDMI to dzwięk trzeba dodatkowo podłączyć kablem optycznym lub Coaxialem.
 

blejdd

New member
rozumiem, ale jaka będzie różnica ? Bo w tej chwili mam podłączone tak jak napisałem powyżej, czyli:
komp do tv = hdmi
cyfra + do tv = hdmi
tv do amplitunera = optical

wszystko mi działa, tylko żeby np. słuchać muzyki z kompa na amplitunerze to muszę włączyć tv, ale dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzam 1 kabel hdmi, który przy Twoim rozwiązaniu musiałbym dokupić. Więc pytanie, czy będzie jeszcze jakaś różnica??? Bo jeśli ma mi to na przykład poprawić dźwięk lub obraz to jak najbardziej mogę dokupić kabel żeby pójść Twoim rozwiązaniem.

Komputer obsługuje dźwięk po hdmi, a jeśli chodzi o wyjścia optyczne, to posiadam w amplitunerze: optical out x 1, optical x 2, hdmi monitor out x 1, hdmi x 3 . W tv posiadam wyjście optical out x 1, hdmi x 5

Dodatkowo w przyszłym tygodniu chciałbym podłączyć jeszcze xboxa, w jaki sposób byś proponował?

z góry dziękuję za pomoc :)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Różnica będzie taka że przełączasz tylko źródło na amplitunerze i już a nie musisz tego dodatkowo robić jeszcze na TV. Przez HDMI można też przesyłać "dzwięk HD" ale nie masz w zasadzie źródła tego typu. Miałbyś też dostęp do menu ekranowego amplitunera.
 
Do góry