Prośba o parę typów i jedno wyjaśnienie

Arly

New member
Witam wszystkich Forumowiczów.
Pomimo, że przeglądam to forum od około pół roku to jest to mój pierwszy wątek. Otóż noszę się z kupnem nowego tv i w końcu za dwa tygodnie nadejdzie ten szczęśliwy dzień :D . Oczywiście cały czas się zastanawiam nad plazmą czy LCD ale w tej chwili 80% stawiam na plazmę stąd umieściłem moje zapytanie w wątku o plazmach. Mój budżet to ok. 6000PLN, sygnał to cyfrowy polsat,pokój ma wymiary 6,5 na 3,5m, okno od strony zachodniej. Jeden fotel znajduje się ok 3,5 m od obecnego tv (21 cali crt w takim pokoju hmmm...;-) ) natomiast kanapa ok 5,5m, ale do rzeczy.
Moja pierwsza prośba to jaki model radzicie i ile cali?
Druga prośba czy zastanawiać się nad LCD?
Trzecia prośba troszkę bardziej złożona i tu apel do użytkowników plazm (zwłaszca full hd panasa 46 cali PY) Czy mogłby mi ktoś realnie powiedzieć o ile wzrosły mu rachunki za prąd od kiedy się przesiadł ze zwykłego crt na plazmę przy założeniu że obecny tv używa tak samo jak stary crt. Pozrdawiam i z góry dziękuje za porady.
 

kini0

New member
Bez reklam
Szukaj TV 50'' nie mniej!!! Ja siedzę 4,5m od 50'' i jakby był większy tobym raczej nie płakał....:D
A co do marki, to polecam Samsunga albo KURO Pioneera. Ale ten ostatni jest droższy...:(
A co do rachunków za prąd, to szczerze mówiąc nie wiem nawet... KURO bierze max 360W. Pamiętaj że kupując nowy tv przestajesz oglądać stary który na powietrze też nie chodził, więc możesz odjąć sobie jego pobór mocy.
Nie zastanawiałbym się wogóle nad LCD- za wyjątkiem nowych Bravii... 52X3500, 52W4000, no i 55X4500!
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
Aj Kiki mam juz taki metlik w glowie ze cos okropnego. ;). Raz decyduje sie na plazme a raz na LCD. Jak juz sie zdecyduje na plazme to jak na zlosc znajduje posty jak to sie temu a owemu logo wypalilo, a jak juz mysle o LCD to znowu ludzie narzekaja ze sygnal z SD to zenada i tak w kolko. Powiem Ci ze ogladalem obraz z plazmy u znajomka (LG 42 PC51) i bylem mile zaskoczony jakoscia obrazu (sygnal z CP) natomiast niestety nie widzialem u nikogo LCD, a przede wszystkim zalezy mi na dobrej jakosci w SD. Wczoraj przeczytalem test toski zf 355 i tem model rowniez poszerzyl moj krag zainteresowan. Bylem rowniez "nanapalony" na sony W 4000 ale po przeczytaniu testu i Twojej uwadze odnosnie skalowania SD mina mi nieco zrzedla... :/
Pisales rowniez o b. dobrym skalowaniu SD przez panasa PY 85, a czy PY 80 ma rowniez takie dobre skalowanie? Czekam jeszcze cierpliwie na test plazmy sama A 656 a pozniej sie zobaczy. Powiem CI jeszcze ze zawsze bylem zwolennikeim plazmy ale jesli mam ciagle bac sie czy mi sie loga nie wypala (mam 2 - letniego synka ktory na pewno bedzie katowal przez 6 godzin dziennie kanal dzieciecy BBC z logiem na pol ekranu ...) i byc niewolnikem wlasnego tv, sluchac narzekan WAF ze jakies docierania chce robic to powoli zaczyma sie sklaniac do LCD :(
Pozdrawiam
PS. Ale te plazmy...:D
PS. 2 Kiki powiedz mi konkretnie czy w chwili obecnej jakikolwiek LCD chociaz troche przypomina palete barw, cieplo koloru i glebie czerni plazmy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobre LCD - tak, ale po kalibracji nabierają łagodności , ciepła, naturalnych kolorów.
Jak zamówisz prezentację do domu wszystkie zmartwienia i kłopoty idą w niebyt.
 

Arly

New member
Witam ponownie!
Kiki na polu bitwy został Sony 46 W 4000 i Panas 46 PY 85 i bądź tu mądry ... ;) Troszke ostatnio zmartwiły mnie liczne posty o wypaleniach na Panasach hmmm.... no nic będe głowił się dalej. A wg Ciebie Kiki który wybór będzie lepszy?
Pozdrawiam
PS. Prezentacja na razie nie wchodzi w rachubę z przyczyn ode mnie nie zależnych.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Hmm, z tymi większymi rachunkami za prąd to trochę jak z trwałymi powidokami w plazmach ;) Wszyscy o nich mówią ale tylko tych kilku, którzy z czymś tam przesadzili, faktycznie to widziało.
Energia elektryczna cały czas drożeje a ja z roku na rok płacę takie same rachunki - jak to się dzieje? Ano tak, że to lodówkę zmieni się na działającą w klasie energetycznej A lub AA, a to się żarówkę energooszczędną zamontuje w miejscu gdzie świeci się przez kilka(naście w zimie) godzin na dobę. O, przypomniałem sobie, kompa też zmieniłem - stary pobierał 250W a nowy 60.
 

RheeTCT

New member
Ja jestem zdecydowany na plazmę.Też przez jakiś czas miałem taki dylemat(Panas PY vs Sony W4000/Toshiba ZF).Sprawa powidoków jest mocno rozdmuchana.Trzeba oczywiście trochę uważać,ale bez przesady.Tak naprawdę niewielu "udało się" coś wypalić na stałe.
 

Arly

New member
A czy ktos z forumowiczów może się wypowiedziec jak mu sie sprawuje w SD nowa plazma Samsunga 50 A 656? Chodzi mi o skalowanie, ostrośc obrazu, nasycenie i głębia kolorów, czerń.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proponuję abyś rozpoczął od Pioneera który jest w nowych extra cenach Mowa o plaźmie Pioneera 5080 Xa .
W SD i Hd gra lepiej od Samsunga.
Samsung 50 a 551 - gra super w HD , ale w SD Pioneer to to nie jest.
Tak jak na zdjęciach brak pełnego wypełnienia liter, obiektów , obrazów. Ale w klasie cenowej z powodzeniem konkuruje z plazmą Panasonica
 

Arly

New member
Kiki to jest chyba Kuro tak? W ceneo w opisie napisali ze tak, natomiast na stronie euro AGD nic nie wspominaja a cena miodzio 6499 - chyba mam tv tylko trzeba bedzie WAF udobruchać ze budzet lekko wzrosl ... :D Aha ciekawe czy to jest cena z glosnikami czy bez.
Pozdrawiam wszystkich
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest bez głośników / jak masz kino - to Ci nie są potrzebne/ .
Ale potrzebujesz jeszcze podstawkę lub uchwyt na ścianę.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzeczywiście, zjechali z ceną ładnie. Szkoda, że tak późno. Za głośniki i podstawkę musisz dopłacić nieco ponad 1000 zł. To studzi zapał. Nawet mając kino dobrze jest mieć możliwość posłuchania wiadomości bez uruchamiana amplitunera.

Zmiana ceny kolejny raz dowodzi, że poprzednia cena była najwyraźniej wygórowana. Przypomnę, że najtaniej w Euro ten telewizor był za 7777 zł. Teraz mamy w tej cenie również głośniki i podstawę.

Wszystkie Pioneery kończące się na 8 lub 80 oraz 9 i 90, to Kuro.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry