Prośba o opinie na temat zestawu: Harman Kardon AVR 255 i JBL Northridge Cine Pack.

SLOWIK76

New member
Witam serdeczmnie.
Jestem zainteresowany zakupem amplitunera Harman Kardon AVR 255 i zestawu 5.1 JBL Northridge Cine Pack, czyli zestawu głośników: 2 x E80, 2 x E20, EC25 i E150P. Zestaw ma grać w pokoju, w kształcie prostokąta (3,5 x 5,7) o powierzchni ok. 20 m2 i ma być ustawiony na krótszej ścianie. Przeznaczenie to kino domowe 70% i muzyka 30% (muzyka to totalny przekrój od R&B do rocka, może z wyjątkiem poważnej). Interesuje mnie soczyste, barwne i mięsiste brzmienie, z dobrym dołem i górą oraz duża dynamika i „szybkość”.
Jestem zainteresowany każdą opinią użytkowników takiego zestawu oraz osób, które miały możliwość odsłuchu tego sprzętu.
Zdaję sobie sprawę z subiektywnych doznań i mam zamiar przed zakupem sam odsłuchać tego zestawu, jednak w moim mieście nie mam takiej możliwości i zanim się umówię, to chcę poznać więcej opinii. Z góry dziękuję za opinie w stylu: „zestaw jest z jednej stajni, więc powinien fajnie zagrać” ;) .
Z przyjemnością przyjrzę się propozycjom innych zestawów w tym samym pułapie cenowym.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
dobry jest....

Chłopie,opinii na forum ,,skolka ugodna,,
Zestaw zagra zajeFAJNIE,śmiało sobie możesz kupić.
Mocne i dynamiczne brzmienie!;)
Suba bież E 250 WARTO!!!
P.s.
Czasem słyszę go w domu:)
w końcu piętro niżej to nie tak daleko:D
A już na pewno DŁUŻNY NIE POZOSTAJE !!!:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
"soczyste, barwne i mięsiste brzmienie, z dobrym dołem i górą oraz duża dynamika i „szybkość”. Moim zdaniem zakończyłeś poszukiwania,ten zestaw jest właściwym. 150 radzi sobie na 20m2 i to nieźle, jest szybszy od 250.
 

SLOWIK76

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że faktycznie skończyłem poszukiwania, bo już trochę to trwało :D
Pozdrawiam.
 

don111

Banned
SLOWIK76 napisał:
Interesuje mnie soczyste, barwne i mięsiste brzmienie, z dobrym dołem i górą oraz duża dynamika i „szybkość”.
wg mnie ten zestaw to całkowite przeciwieństwo - zdecydowanie suche, ostre i mało dźwięczne brzmienie
basu nadmiar ale twardy i krótki, zupełnie bez wypełnienia i niskiego zejścia, podbity tylko mocno wyższy podzakres (dotyczy kolumn, nie suba)
lepiej sobie posłuchaj tego przed zakupem w ciemno...

z tanich kolumn takie "soczyste", mięsiste brzmienie to miały Paradigmy versja v4 ale już ich nie kupisz, inna opcja to Yamaha NS 555 ale nie wiem czy one zagrają dobrze pod amplitunerem, sprawdź jeszcze zestaw Celestion ( z frontami F 38 )
 
Ostatnia edycja:
Do góry