Prośba o fachową poradę: Jaki LCD 37' do 4000

Nero80

New member
Jestem tu nowy i nie zabardzo znam się na LCD. Szukam 37' 1920x1080. Zależy mi na możliwie najlepszej jakiści obrazu i bez smużenia (oglądam duzo piłki:)). Rozglądam się tylko za FullHD i do 4000zł. Sygnał będzie z Nki.
Ostatecznie mogę trochę przekroczyć budżet jeżlei będzie warto.;)
Podrzućcie mi swoje propozycje z krótkim uzasadnieniem.
Mi narazie wpadł w oko Panasinic TX-37LZ70P.
Aha
Widziałem na własne oczy jak fantastyczną jakość obrazu oferuje mniejszy Panasonic 32Lx700. Taką jakość chciałbym w swoim 37'.
 

hawula

New member
Witam! Szukaj LCD tylko 100Hz bo maja zajebista plynnosc obrazu i jest bardzo duza roznica w jakosc. Widzialem na wlasne oczy roznice i jest to cos pieknego. Ja osobiscie preferuje Samsungi i moge Ci polecic model
LE 37M87B Ma rozdzielczosc 1920 fullHD i 100Hz jest Zajebisty!!

Pozdrawiam
 

Nero80

New member
No właśnie. Słyszałem ze niektóre 32' mają 100Hz dzięki czemu obraz nie smuży ale 37' chyba nie mają tego.
 

jpk78

New member
mowisz o Panasoniku no 100 hz poprawia obraz - ja mam panasa lx70p 32 cale i powiem jedno rewelka no moze oprocz poziomu czerni ale znajdz mi lcd z dobra czernia ;)
 

Arti1

New member
hawula napisał:
Witam! Szukaj LCD tylko 100Hz bo maja zajebista plynnosc obrazu i jest bardzo duza roznica w jakosc. Widzialem na wlasne oczy roznice i jest to cos pieknego. Ja osobiscie preferuje Samsungi i moge Ci polecic model
LE 37M87B Ma rozdzielczosc 1920 fullHD i 100Hz jest Zajebisty!!

Pozdrawiam

Z rozdzielczością fullHD się zgodzę , ale z tymi 100Hz już nie. Ten telewizor niestety nie posiada 100Hz.
Pozdrawiam.
 

Buczer84

Member
No więc powiem tak - wcale nie musisz mieć do piłki nożnej 100Hz :D Wczoraj oglądałem mecze na Polsat Sport i Polsat Sport Extra; Brazylia-Szwecja i Szkocja-Chorwacja - sygnał z cyfrowego Polsatu. Mecze oglądałem na Sony Bravia KDL-32U2000. Telewizorek mam już jakieś 1,5 roku i nie można na niego narzekać. Kolory super obraz na Cyfrowym Polsacie rewelka, a o smużeniu w czasie meczu nie ma mowy. Czerń dla mnie bez zastrzeżeń. Co do obrazu ze zwykłej anteny dachowej to obraz jest okej w czasie oglądania filmów itp. Dla przykładu - przesuwające się na dole ekranu napisy z informacjiami nie rozmazują się jak to było na moim wcześniejszym LG 32LZ55. Jeżeli natomiast chodzi o wczorajszy mecz Polska - USA na TVP1 to obraz był straszny :( W czasie przyspieszeń akcji - na ekranie pojawiało się mnóstwo pikseli - wręcz można powiedzieć, że obraz był zbudowany z kwadracików 5mm x 5mm. Tyle że to akurat wina TVP a nie telewizora. Co do samych 100Hz rozmawiałem ze znajomym elektronikiem i stwierdził że większość ludzi nie zauważy różnicy i tyle, i że przy dobrym sygnale wystarczy standardowy TV LCD nawet bez 100Hz.

Co do mnie samego; 2,5 roku temu kupiłem pierwszy LCD - LG32LZ55 co do obrazu z kablówki (VECTRA) to był straszny - wszyscy byli przerażeni :D Z czasem jednak wszystko się poprawiło, a i uzytkownicy się przyzwyczaili. Mecze wyglądały kiepsko, ale z racji że sygnał z kablówki, a co za tym idzie z TVP się poprawił dało się je oglądać. W sumie mogę powiedzieć że na moim starym LG i kablówce mecze wyglądały lepiej, niż dziś na antenie z dachu i Soniaku :) Co do starego LG i Polsatu Sport z kablówki - obraz był super, jednak że TV nie był najwyższych lotów smużenie było znaczne - mnie osobiście nie przeszkadzało, gdyż wcześniej oglądałem mecze tylko na TVP - na którym nie było mowy o smużeniu :p bo obraz to sama pikzeloza :)

Pisząc dalej - od ponad tygodnia szukam TV do sypialni. Odległość oglądania 2,5 do 3 metrów -głównie wieczorami, więc jakby oświetlenie ma mniejsze znaczenie. Nie jestem wrażliwy na jakość czerni - nie przeszkadzała mi w LG, a tą z Soniaka uważam za super - więc wydaje mi się że i z nowego jaki by nie był będę zadowolony :D Co do smużenia to tak jak pisałem wyżej - nie dostrzegam go na Cyfrowym Polsacie na 1,5 rocznej Bravii bez 100Hz więc dlaczego miałbym takowe dostrzec nagle na nowym Panasoniku 37LZ70 ?? Skoro ma on dużo nowocześniejszą matrycę IPS ?? Dodam, że widziałem ten TV w Saturnie w SilesiaCity w Katowicach i obraz nie odbiegał od tego z 32LX700 który ma 100Hz. Różnica napewno bez dwóch zdań jest, ale jak dla mnie nie tak ogromna jak to niektórzy piszą. Kolejna rzecz to omawiane kiepskie kąty w Toshibie R3500 czy X3000. Oglądałem oba TV w Avansie w Gliwicach i powiem tyle - BZDURA !!! Kiepskie kąty to ja miałem w LG, a te z Toshiby są conajmniej przyzwoite w promieniu minimum 120-140 stopni obraz się nie zmienia, a z inej pozycji i tak nikt TV nie ogląda.

Drodzy forumowicze powtarzam - sledze forum od około tygodnia i wnioski do jakich dochodzę są takie - że każdy model ma swoich zwolenników i przeciwników. Są ludzie którzy chwalą konkretne TV a innych poprostu nie. Ja sam np. nie cierpie Samsunga - mimo że monitory i LCD robi naprawde fajne to ja go nie chce i już. Mam DVD tej firmy i jest to największa porażka mojego życia :( Tyle że to DVD nie ma nic wspólnego z LCD, ale ja już jestem zrarzony i koniec :) Tyle że ja nikomu nie mówie że te TV sa do d... po prostu ja ich nie chce - choć nie ukrywam że model LE37M87BD wygląda super. Najgorsze jest to że czesto gęsto ludzie krytykują jakiś TV na podstawie kilkuminutowego obejrzenia TV w sklepie który miał puszczony sygnał z kija od miotły, albo co jeszcze gorsze - "coś usłyszałem, przeczytałem i powtarzam bzdury". A cała ta gadanina prowadzi do jednego - mętliku w głowie. A koniunktura sie napędza :)) To tak ja kiedyś z procesorami z kompów - normalnie jakby mozna było to ludzie by co miesiąc wymieniali je z racji że wyszły nowsze szybsze o 100Mhz :) A rzeczywistość była taka że kasy trzeba było wydać mnóstwo na nowy bajer, a zysk jaki można było odczuć był niewielki :D I tak jest teraz - pogoń za nowinkami i tyle :D

Dlatego ja osobiście po przejrzeniu kilku forów, po przeczytaniu kilkuset postów szczerze mogę powiedzieć fajnie byłoby mieć LCD fullHD ze 100Hz, ale jak mam dać za niego 1500-2000zł więcej to dziękuję bardzo. Dla mnie ta różnica w obrazie nie jest tyle warta :D

Gorąco polecam z 37" - Panasonica 37LZ70 i Toshibe 37X3000 :))) Ja któryś z tych dwóch mam zamiar wybrać na poczatku przyszłego tygodnia. Co wcale nie oznacza, że inne TV są złe - ale akurat te zostały najlepiej ocenione przez zagraniczną prasę - w tym przedziale klasowym i cenowym.
 
Do góry