Prośba o doradzenie TV do 4000zł, zależy mi na czasie ;)

freedoms

New member
Witam ;]
Muszę się szczerze przyznać ze mało co się znam na tv, nawet po wczorajszym maratonie poszukiwania odpowiedniego kandydata, są słabe efekty, dlatego Bardzo Proszę o pomoc,o doradzenie czegoś odpowiedniego ;)
Poszukuje telewizora około 50" do salonu, fajnie jak by można było podłączyć kompa pod niego żebym ja też się trochę zabawił ;D

odległość od ekranu: 4-6m
jak słońce świeci w pokoju: od rana do późnego popołudnia
Jak duży jest pokój: ok 40 m2
jaki masz obecnie telewizor: spalony, Sony 42" taki cielak
jakie programy najczęściej oglądasz: wszystkie naziemne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem ale w dzień też trochę
preferowana wielkość telewizora: około 50 cali
preferowana marka: jakaś dobra ;]
czego nie lubisz w telewizorach: niewyraźnego i prawie niewidocznego obrazu, gdy promienie słoneczne wpadają przez okna
jakie urządzenia będą podłączone: na razie chciał bym podłączyć najprostszą antenę, pewnie później jakiś dekoder HD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20% komputer
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: taki i tak ;p
Czy ważne jest wifi: obojętne
czy USB ma mieć czytanie filmów: obojętne
jakimi złączami: obojętne
jaki masz sygnał: analogowy i cyfrowy
ile programów HD: na dzień dzisiejszy 0, ale nie wykluczam kupna zestawu HD
ma stać czy wisieć: raczej stać, ale dobrze jeśli będzie możliwość zawieszenia

NO i najważniejsze CENA ;) tak w granicach +/- 4 000 zł

Dzięki Wielkie z Propozycje ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz extra warunki na wielkość nawet 52" ale kasy nie wystarczy. Jeśli 50" - to tylko plazmy w tym przekroju:
Panasonic 50V20.
A może telewizor z dużą dynamiką czyli
Lcd full Sharpa 46LX 700 lub 46LE 810
oraz
Toshiba 46VL733
Samsung 46 C 650
Jeśli będziesz miał wątpliwości to poproś o prezentację w domu i pamiętaj o kalibracji obrazu
 

freedoms

New member
Coraz bardziej się przekonuje co do SHARP LC-46LE814E, tylko mnie zastanawia jedna rzecz, czy rzeczywiście plazm pobiera ok 3 razy więcej energii od lcd??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp jest LCD Led - więc pobiera zdecydowanie mniej energii niż plazma .
Ale od tego zaczęliśmy że warto dołożyć i wielkość bardziej odpowiednia i jakość do Twoich warunków.
 

freedoms

New member
nie mogę się zdecydować, cenowo tylko w górę, ale w końcu tv kupuje raz na dłuższy czas ;]
Jak sądzicie warto dołożyć do PANASONIC TX-P50VT20E czy pozostać przy Sharpie LX814? I jak jeszcze szukam info na temat tego Pana... natknąłem się na Samsung PS50C7000 i teraz znowu, który wybrać?? Samsung kusi ;)
 

freedoms

New member
Mam jeszcze pytanie co do PANASONIC TX-P50VT20E i jego możliwościami czytania filmów 3D z większych dysków zewnętrznych (mkv), czy to prawda że on ich nie odtwarza a natomiast tylko samsung C7000 tak??
 

skipl

New member
Pozwolę sobie się podłączyć:
odległość od ekranu: 3.5m
slonce: duze okna z boku na calej scianie w strone zachodnia, wiec po poludniu jest jaaaaasno (zaslony i zaluzje sa ale nie chce za kazdym razem jak tvn24 ogladam robic totalnego zaciemnienia ....)
Jak duży jest pokój: ok 24 m2
jaki masz obecnie telewizor: stary crt nie warto wspominac
jakie programy najczęściej oglądasz: tvn24, discovery, axny itp
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem ale w dzień też trochę
preferowana wielkość telewizora: około 46 cali
czego nie lubisz w telewizorach: niewyraźnego i prawie niewidocznego obrazu, gdy promienie słoneczne wpadają przez okna, slabych kolorow
jakie urządzenia będą podłączone: Aster, potem hifi i moze xbox/ps3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20% komputer
czy USB ma mieć czytanie filmów: obojętne
jakimi złączami: obojętne
jaki masz sygnał: analogowy i cyfrowy
ile programów HD: wklrótce będą
ma stać
Budzet 4000-4500zl moze ciutke wiecej jesli bedzie warto. Chodzi o naprawde dobry tv na wiele lat, szczegolnie do ogladania tv z aster, filmow hd i jakiegos xbox, dla rodzinki po dniu pracy.
Nie lubie isc na kompromisy, wiec chce kupic cos na czasie, co nie bedzie wymagac elektrowni w poblizu a jednoczesnie w sloneczne dni ciaglego zaciemniania duzego pokoju ... czyli jakies totalne lustra odpadaja ... nie uznaje teaz kompromisu w podejsciu do 'chmurek', smuzenia, braku plynnosci czy rozmazywania itp itd. czyli jak tv ma cos takiego potwierdzone to od razu odpada ...

Od kilku dni myszkuje po forum:
Toshiba 46VL733
Sharp 46le824e, bo 46Lx700 troche biedny jest w ficzery ...
Panasonic TX-P50G30 E - randomowy strzal w cene i nowosc ...
Panasonic TX-P50VT20 E - tutaj trzeba troszke dolozyc i jest wiekszy ...
LG 50PK550/760 ?? opcja econo :>
buczace samsungi wykluczylem, chyba ze jakies tanie dobrze wyposazone plazmy ?

i w sumie nie wiem, na razie nie widzialem wszystkich na zywo, ale poki poszukam, chcialbym w koncu zawezic zakres.
Nie wiem ostatecznie czy led czy plazma ... nie weim tez czy zatrzymac sie tylko na tych powyzszych ... (pana dobrze radzi sobie z analogiem i skalowaniem tak jak toshiba ?)

Czy jest jakas nadzieja ? :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry