Prośba o doradzenie centrum multimedialnego

mrKoval

New member
Witam!

Chciałem kupić centrum multimedialne HDTV 1080p i żeby zawierało w jednej skrzyneczce:
- odtwarzacz DVD
- nagrywarkę DVD
- tuner DVB
- tuner analogowy
- HDD
- możliwość nagrywania na HDD
- odtwarzacz multimediów AVI, MKV, WMV, m2ts, itp.
- USB
- wyjście optyczne audio
- wyjście HDMI
- sieć LAN
- opcjonalnie WiFi
- pilot

Czyli takie wszystko w jednym dla starszej osoby, czyli najlepiej proste w obsłudze.
Czy są takie multimedialne kombajny? Możecie polecić coś dobrego, nie musi być tanie - wiadoma sprawa.
 

grzeseik

New member
Panie Koval, jestem w szoku ale nie znam takiego urzadzenia! (nie liczac PC/laptop)
znane mi maja tuner (z analogowym moze byc trudniej, ale zakladam ze to mniej sztywne zalozenie) i mozliwosc nagrywania, ale brak DVD/BR (np. novatron, tvix). te ktore maja naped (lub opcje jego dodania) nie posiadaja tunera :( np dune prime 3.0, popcorn hour c200, asrock ion.
obawiam sie ze czeka pana wybór dwuch skrzyneczek albo czekanie na zbawce...
 

mrKoval

New member
Mogę obyć się bez DVD, dołożyłbym odtwarzacz Pioneer z kina domowego a z drugiej strony płyt używa się coraz mniej...
Więc doradzicie mi konkretny model z tunerem DVB i analogowym oraz twardym dyskiem i możliwością pobierania filmów po sieci LAN z komputera??

Pozdrawiam.
 

grzeseik

New member
jesli cena nie jest szczegolnie istotna to do gornopolkowych zaliczaja sie wymienioine:
TVIX HD M-6600N + opcjonalny tuner, lub
TVIX HD M-7000A (j.w) zaleznie ktory Ci sie bardzie podoba
Novatron NTR 83 lub 82 (bez koncowki wt) lub nieco tanszy
Hyundai MBox R600.
niestety tunery tylko cyfrowe
 

mrKoval

New member
Trochę zmieniła się koncepcja i ma być BluRay z HDD i odtwarzaniem multimediów. Tuner TV odpadł.

Interesujący jest odtwarzacz Dune BD Prime 3.0.

Czy jest na rynku coś lepszego?
 

grzeseik

New member
dune to bardzo pozadny sprzet.
HDI’S DUNE BD Prime Blu-ray - MPC Club Advanced LinkDB - tu znajdziesz recenzje

alteratywa to popcorn c200 - tam chyba da sie dodac BR, ale koszt wyzszy. roznice miedzy nimi sa dosc subtelne. dune jest ponoc ciut latwiejszy w obsludze, popcorn ponoc troszke wiecej daje do wycisniecia (np przegladarka internetowa).
jezeli komputerek to asrock ion, laptop z hdmi albo htcp - ale to juz zabawa dla bardziej zaawansowanych.

jezeli ciagle prostota w obsludze jest istotna to dune bedzie jak znalazl
 

Nefar

New member
Tak. HTPC (Home Theater Personal Computer)


Nie. Nie ma nic lepszego. HTPC to komputer a nie box. Zuzywa duzo pradu i jest upierdliwy w obsludze. Rownie dobrze mozna sobie kupic notebooka ktory nie bedzie wcale drozszy, a bedzie jeszcze bardziej uniwersalny i zuzyje 1/4 pradu zuzywanego przez htpc.

Sam szukalem dobrego boxa i myslalem nad zakupem dobre kilka dni. Dune BD prime to najlepsze co moze byc na dzien dzisiejszy. C200 popcorn tez jest ok ale brzydsze wykonanie moim zdaniem.

Ja kupilem wersje base bo nie potrzebuje napedu.
 

grzeseik

New member
Nefar, troszke lecisz stereotypami.

nie kazdy komputer ma wysokie zużycie pradu. platformy ion sa male, energooszczedne - przez co rowniez mozna je chlodzic pasywnie, opakowanie to kwestia wyboru - obudowy sa rozne: sa ladne i sa tez tanie :)

obsluga tez mi sie wydawala (do niedawna) mniej wygodna niz boxowych playerkow. sytuacja sie zmienia gdy mamy smartfona, ipoda itp. wystarczy postawic media server i dziala to wszystko pieknie (po wifi). nie potrzeba klawiatury, myszy ani monitora (poza poczatkowa konfiguracja oczywiscie). pelna obsluga na "pilocie": przegladanie zasobow, okadki plyt, obsluga odtwarzania itp itd. sama radosc. tylko kwestia konfiguracji nieco pracy wymaga i wprawy. ale to tez czesc zabawy, prawda?
a mozliwosci sa nieporownywalnie wieksze.
 
Do góry