Prośba do znawców (wybór TV)

Mardel

New member
Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów

Na początku zaznaczę, że nie jestem pasjonatem dziedziny a jedynie bardzo proszę o pomoc i radę od kogoś mądrzejszego :)

Konkret wygląda następująco: główny czynnik przy wyborze TV to cena (ok 2600).
Zależy mi na max. przekątnej (odległość ok 3,5m), raczej plazma (stąd wybór podforum), 80 procent czasu na oglądanie TV reszta konsole (Ps2,Wii,Ps3).
Przeciw plazmie przemawiają: okno dokładnie naprzeciw TV (odległość ok 6m, wychodzi na zachód), fakt że TV chodzi 15 godzin na dobę (kreskówki :) czyli zużycie energii.

Po poszukiwaniach moje typy to:

Samsung PS51D550
Panasonic TX-P50UT30
Panasonic TX-P46G30E

oraz konkurencyjna technologia:
Samsung UE46EH5450

Wszystkie modele na allegro/ceneo po ok 2600 zł. Dwa z nich to modele z 3D ale nie jest to czynnik decydujący - jak jest to fajnie ale jak nie to trudno. Do żadnego nie jestem szczególnie przekoanany wiec moge się pojawić także inne propozycje (w tej cenie i zbliżonej przekątnej)

Bardzo proszę o opinię i pomoc i z góry dziękuję!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej uważam że dokonałeś extra selekcji .
DO Twoich warunków czyli odległości skalowania głownie do telewizji to wybór pada na Panasonica 50UT50.
Zbiera znakomite recenzje na świecie.
 

Mardel

New member
Dzięki za odpowiedź.

Nie dodałem, że sygnał TV z cyfrowego polsatu poprzez HDMI ( na razie nie wykorzystywane z uwagi na posiadany CTR )

Tylko że P50UT50 to wydatek o rzędu 3600 a nie 2600 :)
Na mojej liście uwzględniłem P50UT30 czyli model zeszłoroczny (chyba, nie wiem czym się różnią oprócz ceny)
 

Since

New member
W klasie cenowej uważam że dokonałeś extra selekcji .
DO Twoich warunków czyli odległości skalowania głownie do telewizji to wybór pada na Panasonica 50UT50.
Zbiera znakomite recenzje na świecie.

Pochwal się jakimś linkiem. bo ja nic nie mogę znaleźć.
 

Mardel

New member
Wątek nie cieszy się powodzeniem ale może ktoś ( czyt. KIKI ;) mógłby napisać jaka jest różnica w modelach Panasa pomędzy G a UT czy ST itd.
Czy różnią się w zasadniczych cechach np. jakości matrycy? Czy tylko wyposażeniem dodatkowym?
Np. jaka będzie różnica pomiędzy wybranymi przeze mnie P46G30 a P50UT30? (oczywiście poza rozmiarem i 3D )
 

Mardel

New member
A jeśli chodzi o porównanie PS51D550 do któregoś z wymienionych na początku panasoników (g30,ut30) Jak to wygląda?
Widziałem różnice pomiędzy U30 a G30 i jest widoczna (bardzo szary kontra czarny obraz)
Zbliża się czas decyzji a ja ciągle mam zamęt czy nie wybrać LEDa Samsunga 46UH5450. Mam zachodnie okno dokładnie naprzeciw TV, ale jak słońce zaświeci to już nieważne jaki to TV i tak nic nie będzie widać. Teraz mam 26' CRTa. Oprócz tego chcę pograć na konsolach a TV wyświetla kreskówki ponad 12 godzin dziennie (zużycie energii)

Ostatni raz proszę o słówko od was :)
 
Do góry