projektory 3D, modele, możliwosci, ceny

spanker

New member
witam

po obejrzeniu petycji w krainie ch....ów w silverscreen 3D, zaczale4m interesowac sie tą technologią, wiem ze do prawdziwego efektu potrzebne sa 2 projektory? ale ciekaw jestem co mozna osiagnac z tego cudaka benqu z euro rtv agd, czy w ogole rozdziałka xga nie jest za niska do 3D?
ogolnie wpisujmy w tym temacie rozne nowe projektory 3D tak aby można było szybko coś znalezc
 

anxion

New member
CES 2010: Optoma Debuts Two 3D Projectors

tutaj pierwsze 3ready projektory

Widzialem ich efekt bylo spoko ale po zobazeniu panasonica 50 cali 3d to nie ma porownania.

Rozmawialem z przedstawicilem panasonica i powiedzial mi ze prawdziwe 3d projektory moze beda za 2 lata .
Jak dla mnie nie ma co sie spieszyc Do 3d efektow w domu
 

Bludisk

New member
temat trochę przycichł. A oferta zrobiła się już bardzo duża i jeśli chodzi o możliwości i o ceny. Tutaj jest sporo modeli takich projektorów, do wyboru do koloru :) Ma ktoś taki projektor 3D w domu? Jak się sprawuje? Na razie nie kupuję, ale jeśli ktoś się może podzielić opinią to chętnie poczytam.
 

kulca

New member
ceny narazie wysokie, jeśli system się przyjmie to pewnie za jakiś rok będą przystępniejsze, aczkolwiek zakup projektora wiąże się z dokupieniem okularów, kilka par trzeba, okulary są podatne na zarysowanie więc trzeba o nie dbać, narazie to taki drogi bajer
 

FEELO

New member
Właśnie się zastanawiam czy kupić projektor 3D Acera czy lepiej FullHD Vivitek H1080FD . Znajomi (chociaż sami nie maja takiego sprzętu ) mi odradzają FullHD że to tylko przepłacone pieniądze i że dużej różnicy nie zobacze na filmach. Mam już Blu-ray odtwarzacz i ok 20 filmów na razie na TV Samsung LCD-HD ale tak się zastanawiam jaka różnica była by na projektorze HD a FullHD . Na razie TV nie zmieniam wole kupić sobie projektor (miałem pożyczony o rozdz. 800x600 i fajnie się oglądało) Jakie są wasze odczucia w tym temacie.
Dzięki za porady
 

mundi21

New member
Od jakiegoś czasu obserwuję z zainteresowaniem temat 3D i zastanawiam się po cichu, jakbym tak kupił BD panasonica i projektor np. benq 3D to jakiej formy okulary do tego. O ile się nie mylę to jest problem z wykorzystaniem okularów panasa do LCD samsunga. Czy ktoś przerabiał ten temat bo ciekawi mnie czy można kupić okulary np. sony i potem nie martwić się wyborem projektora pod te konkretne okulary.
 

dusi

New member
Właśnie się zastanawiam czy kupić projektor 3D Acera czy lepiej FullHD Vivitek H1080FD . Znajomi (chociaż sami nie maja takiego sprzętu ) mi odradzają FullHD że to tylko przepłacone pieniądze i że dużej różnicy nie zobacze na filmach. Mam już Blu-ray odtwarzacz i ok 20 filmów na razie na TV Samsung LCD-HD ale tak się zastanawiam jaka różnica była by na projektorze HD a FullHD . Na razie TV nie zmieniam wole kupić sobie projektor (miałem pożyczony o rozdz. 800x600 i fajnie się oglądało) Jakie są wasze odczucia w tym temacie.
Dzięki za porady


skoro masz blu reya to nie ma co się zastanawiać, full hd oczywiście. Znajomi nie używają najwyraźniej projektorow i nie baardzo wiedzą co mówią. co tu dużo gadać, wyższa rozdzielczość przede wszysktkim nadaje się do duzęgo ekranu, na którym obraz SD zazwyczaj wygląda marnie.
Zawsze się zastanawiałem jaki jest sens pakowania kasy w telewizor Full hd 40 cali i blu reya. To się przydaje na dużym ekranie:bober:. Bież full hd, masz już filmy i odtwarzacz, zobaczysz co z tych filmów można wyciągnąć, no i przede wszystkim bedziesz cieszyć się pięknym obrazem na duzym ekranie. A jeśli to cie nie przekonuje, to zapodaj sobie filmik z telefonu w 3gp na monitorze 20 paro calowym i zobaczysz dlaczego warto mieć lepsza rozdzielczość.

Jak masz kase bierz full hd, ja mam hd ready ale od kiedy zobaczyłem full na 106 calach to szok.

Pozatym pamiętaj im lepsza jakość która wynika przede wszytkim z rozdzielczości tym lepsza głębia obrazu itp itd

misałeś pożyzony proj 800x600 i masz porównanie do twojego tV. tu masz różnicę. Zreszta niezaleznie od teori niektorych na dużym ekranie jest równiez ogromna róznica pomiędzy hd ready a full hd. Przetestowane namacalnie prze okres około pół roku. jak oko sie przyzwyczai do hd ready i przesiądziesz się na full hd to widzisz duuużą różnicę
 
Do góry