Projektor z ekranem do 10k...

asd_k

New member
Witam wszystkich,

piszę tutaj z prośbą o podpowiedź.
W sypialni chcę zamontować projektor.

Jak w temacie chciałbym się zmieścić w całości w kwocie do 10k.
Sypialnia ma wymiary ok 5m x 4,8m (ale jest skos), a głowa będzie w odległości 4-4,5m od ekranu.
Początkowo celowałem w ok 110 cali, ewentualnie 120 cali, ale ze względu na wysokość pomieszczenia na ok 2,57 cm
raczej skłaniam się ku pierwszej opcji - żeby ekran nie był zbyt nisko.
Projektor miałby być zamontowany pod sufitem.

Zastanawiałem się nad modelem Benq TK860i, ze względu na to, że wg opisu producenta - nadaje się on do jasnych pomieszczeń.
Generalnie pomieszczenie będzie jasne (biele i szarości), oczywiście oglądać będzie się w pomieszczeniu zaciemnionym (rolety zewnętrzne).
Poza jasnym pomieszczeniem, jednym z wymagań jest Android TV, tak, żeby można było bez specjalnych kombinacji oglądać filmy z różnych
serwisów streamingowych.

Do tego projektora chciałem wybrać jakiś ekran opuszczany ręcznie (chyba, że coś elektrycznego w budżecie do ok 4k by się znalazło) - wstępnie na celowniku suprema (tylko nie wiem czy lepszy biały czy szary).
Ewentualnie czy jakiś inny producent do rozważenia? Dzisiaj też znalazłem 'tanie' ekrany elektrycznie - e-trade - czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Widzisz ile jest tego na rynku wtórnym ?
Zależy Tobie na czerni , kontraście ?
Lusterka LCD są bardzo wrażliwe na kurz.

Popytaj posiadaczy Sony HW 55 , co sądzą o ich jakości
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ekran ramowy DIY . Koszt 300-350 PLN
 

Attachments

  • SAVE_20240609_120353.jpg
    SAVE_20240609_120353.jpg
    3,8 MB · Wyś: 17

lobo77

Member
Witam wszystkich,

piszę tutaj z prośbą o podpowiedź.
W sypialni chcę zamontować projektor.

Jak w temacie chciałbym się zmieścić w całości w kwocie do 10k.
Sypialnia ma wymiary ok 5m x 4,8m (ale jest skos), a głowa będzie w odległości 4-4,5m od ekranu.
Początkowo celowałem w ok 110 cali, ewentualnie 120 cali, ale ze względu na wysokość pomieszczenia na ok 2,57 cm
raczej skłaniam się ku pierwszej opcji - żeby ekran nie był zbyt nisko.
Projektor

Witam wszystkich,

120 cali

Zastanawiałem się nad modelem Benq TK860i
120 cali to mi minimum i nie,nie kupuj tego projektora.
Poszukaj czegoś z wyższej półki w używce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie jest w dużej promocji dla członków forum jest Hisense już z ekranem laser TV 120L9Ha
Napisz na PW
 
Do góry