Projektor OPTOMA HD25e/HD131Xe do PS3, a wkrótce Ps4. Co o tym sądzicie?

hiperadi

New member
Witam wszystkich. Zainteresowany jestem projektorem OPTOMA hd25e, w sklepie "PRONO" jest dostępny za 3647 złocisze. Pokój w którym będzie się znajdował projektor będzie w dowolnej mojej aranżacji czyli ciemność totalna, wymiary to jakieś 6 na 5 metrów. 90% wykorzystywania projektora to gry, reszta to filmy z żoną ewentualnie meczyki z kumplami. Rozmiar ekranu jaki chcę uzyskać to coś około 110-120 cali, ekran będzie mocowany na stałe na ścianie, a projektor może być u góry, na dole, obojętne grunt aby było "pięknie". A teraz moje pytania: Czy za te pieniądze dostanę coś lepszego do grania? Dlaczego HD131Xe który ma niby gorszą specyfikację (na papierze i to niewielką) jest o stówkę droższy? Spośród jakich typów ekranów wybierać aby było naprawdę zacnie i niedrogo:), czyli do 1000zł ? A może gt760 albo Mitsubishi HC4000 lub Benq W1070 lub jeszcze coś innego? Od 6 godzin siedzę na tym forum i jedyne co wiem to to, że nic nie wiem. Idę spać, dobranoc i z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.

Ja jestem wlasnie w trakcie przesiadki z Optomy HD65 na HD25 (mozna ja wyrwac za ok 3000 zl) Jest to model z nizsza jasnoscia od HD25E. Na pewno bede zadowolony, gdyz na zachodnich forach 25 zbiera b. dobre recenzje. XE jest drozszy - fakt, to tylko dzialania marketingowe, wczesniej byl tanszy. Wycofano HD25, zaczely sie sprzedawac 131xe. (i dlatego cene podniesiono)
 

Michał8404

New member
Witam, ja też sie właśnie zastanawiam nad ekranem. Ja ze względu na małe pomieszczenie jestem zmuszony kupić Optome Gt760 bo jest to projektor krótkoogniskowy. Ma dużą jasność. Wcześniej myślałem o Gt750 ale wycofali ze sprzedaży. Do optomy Gt750 większość polecała ekran szary mat z odbiciem światła 0.8 ponieważ projektor ma 3500lumenów więc jest dość mocno jasny. Projektor o którym piszesz czyli Optoma Gt760 ma jasność bardzo zbliżoną bo jest to 3400lumen Więc myśle że ten ekran powinien się sprawdzić i w dzień i w nocy. Do tego matt grey daje lepszy kontrast. Aczkolwiek sam też spytałem na forum co o tym myślą ale narazie cisza :/ Być może nikt nie używa jeszcze Gt760 i stąd ta cisza..
 

Michał8404

New member
Witam, ja też sie właśnie zastanawiam nad ekranem. Ja ze względu na małe pomieszczenie jestem zmuszony kupić Optome Gt760 bo jest to projektor krótkoogniskowy. Ma dużą jasność. Wcześniej myślałem o Gt750 ale wycofali ze sprzedaży. Do optomy Gt750 większość polecała ekran szary mat z odbiciem światła 0.8 ponieważ projektor ma 3500lumenów więc jest dość mocno jasny. Projektor o którym piszesz czyli Optoma Gt760 ma jasność bardzo zbliżoną bo jest to 3400lumen Więc myśle że ten ekran powinien się sprawdzić i w dzień i w nocy. Do tego matt grey daje lepszy kontrast. Aczkolwiek sam też spytałem na forum co o tym myślą ale narazie cisza :/ Być może nikt nie używa jeszcze Gt760 i stąd ta cisza..

A jeśli ty będziesz oglądał głównie w nocy to przy Gt760 powinieneś być zadowolony. Jest tu temat poruszany o gt 750 było tam chyba z 50 stron i większość właśnie brała ekran matt grey 0.8 i byli zadowoleni.
 
Do góry