Projektor+Kino Domowe

danielbula

New member
Witam Wszystkich
Mam taki maly problem,zakupiłem projektor VIVITEK,podłaczyłem go do tunera kablem HDMI,wszystko jest ok ale chciałbym teraz podłaczyc dzwiek do kina domowego.Kupiłem kabel audio chinch na mini jacka ale przy takiej odległosci 10m jakosc sygnału jest nijaka,nie wiem jak ten problem rozwiazac szukałem grubszych kabli ale niestety nie moge nigdzie znalezc.Jak mogę jeszcze połaczyc żeby uzyskac dobry efekt dzwiękowy?W projektorze mam :mini jack in out,hdmi 1 hdmi 2,chinch L R in
w kinie domowym niestety nie za wyskoiej jakosc :hdmi1 chinch L R in
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Ja tez sie zastanawiam dlaczego ludzie tak uparcie chca lapac dzwiek z projektora.. To juz nie pierwsza osoba ktora o to pyta. Dzwiek to najlepiej lapac ze zrodla dzwieku - odtwarzacz/komputer, ew. tuner, jesli sie go ma :)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja tez sie zastanawiam dlaczego ludzie tak uparcie chca lapac dzwiek z projektora.. To juz nie pierwsza osoba ktora o to pyta. Dzwiek to najlepiej lapac ze zrodla dzwieku - odtwarzacz/komputer, ew. tuner, jesli sie go ma :)
Dobrze prawisz. Jeśli chcesz osiągnąć dobry dźwięk to tylko ze źródła odtwarzania.
 

danielbula

New member
a co macie na myśli zródło odtwarzania,podłączony jest w rej chwili projektor do tunera kablem HDMI i dzwiek mam na projektorze i nie wiem jak zrobic zeby dzwiek był na kinie nie używajac kabla audio
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
a co macie na myśli zródło odtwarzania,podłączony jest w rej chwili projektor do tunera kablem HDMI i dzwiek mam na projektorze i nie wiem jak zrobic zeby dzwiek był na kinie nie używajac kabla audio
A co jest zrodlem obrazu/dzwieku? PC? Odtwarzacz? Tak czy inaczej... Np. Sygnal video doprowadzasz do projektora spinajac go kablem hdmi z odtwarzaczem. Sygnal audio doprowadzasz z odtwarzacza kablem hdmi/optycznym do tunera - do ktorego, jak mniemam, masz wpiete glosniki.
 

Caesar_PL

New member
A co jest zrodlem obrazu/dzwieku? PC? Odtwarzacz? Tak czy inaczej... Np. Sygnal video doprowadzasz do projektora spinajac go kablem hdmi z odtwarzaczem. Sygnal audio doprowadzasz z odtwarzacza kablem hdmi/optycznym do tunera - do ktorego, jak mniemam, masz wpiete glosniki.

No ale zaraz. Źródłem dźwięku jest tuner (satelitarny jak mniemam). Czyli tuner do zestawu KD, wyjście z KD do projektora. Chodzi mam nadzieję o tuner NC+ czy Polsatu.
 
Do góry