Projektor i mały ekran

ziggy23

New member
To może ja wypowiem sie co do wymiarów
Jako ekran pokazowy mamy zainstalowany m.in 69" Adeo. Kanapa ustawiona jest dokładnie 2,8 (początek kanapy) od ekranu.

Według mnie większy ekran dla tej odległości będzie zbyt duży - siadając kilkanaście centymetrów bliżej już latam głową po fragmentach ekranu - nie obejmuje go całego wzrokiem.

Jeśli chodzi o powierzchnie - jeśli pomieszczenie zaciemnione właściwie jak najbardziej powierzchnia matt grey 0.8 gain.
Kupując ekran nie kieruj się ceną - marszczenie i zwijanie powierzchni potrafi zniechęcić - a ruch poziomy na takiej powierzchni wygląda masakrycznie.
 

Buti

New member
To dopowiem kilka słów o tym jak to u mnie wygląda. Na początku trzeba zaznaczyć jak wszystko jest podłączone. Materiał DVD (99% tego co oglądam) jest odtwarzany z DVD Pioneer DV 400 i w nim skalowany do rozdzielczości 720p, następnie przekazywany przez złącze HDMI do proja.
Z odległości 3,2m obraz 92cale jest akceptowalny i dużo zależy od samej jakości filmu. Na mniejszym ekranie obraz napewno przy porównaniu wydałby się ostrzejszy. Tutaj jest lekko rozmyty ale dla mnie nie stanowi to problemu - jest zadowalająco ostry :).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś już zaczął oglądać HD, to mu DVD obrzydło, to ścieżka z której nie ma powrotu. Dlatego niektóre opinie (Tidus, dread) wziąłbym jednak w pewien nawias.

Ja osobiście (jeszcze) mam tak, że podczas oglądania filmów na dużym ekranie mogę w pewnym stopniu wyłączyć "zmysł analityczny", duży ekran robi wrażenie i po prostu cieszę się filmem; no chyba że wydanie na DVD jest naprawdę kiepskie. Co ciekawe, w czasach 28" CRT TV ów zmysł odzywał się znacznie częściej, a przeca na dużym ekranie felery widać wyraźniej. :niewiem: Chociaż po 500 h zabawy projektorem przyznaję, że ta "wyłączalność" analizy jakości maleje... ;)

Gdybym zaczął oglądać HD, to pewnie zmieniłoby to postać rzeczy, dlatego unikam zarażenia bakcylem, tak jak autor wątku mam jeszcze za dużo DVD do obejrzenia.

Jeszcze a propos 66" vs 2,8 m odległości. Mimo iż uważam to za perwersję, to z drugiej strony patrząc ma to swój sens, ile trza by wydać kasy na 66" TV?

I uwaga dot. pierwszego postu, umknęła mi na początku. Jeśli będziesz kupował odtwarzacz, to zapomnij o DVD. Nawet niedrogie BD w miarę ładnie skalują w górę filmy z DVD, jakieś LG 370/390 lub Sony 360. Kupujesz w miarę dobry odtwarzacz DVD, a przy okazji w przyszłości obejrzysz na nim także BD.
 

idący_obok

New member
co do materiału HD to na razie mnie to nie interesuje mam kilka kartonów DVD
i dojscie do jeszcze kilkunastu (po likwidacji wypożyczalni znajomego)
Co do jakosci to kiedys ogladalem kasety video i było ok
(czasem były i "slabsze" kopie mozna bylo obejżec i to)
Co do sklepu jesli była by taka mozliwosc chętnie bym poszedł na taka prezentacje
nawet i płatną ale znalazlem 1 sklep w Gdańsku co może mi zrobic prezentacje nawet w domu
ale projektory zaczynają sie od 10 tys
Myslałem o wypozyczalniach projektorów ale tam są modele biznesowe tylko i stare.
Ten Epson 700 podobno jest dobry na logike im mniejszy obraz to jakośc powinna byc lepsza
w cenie 4 tys nie dostane dobrego TV 50" a 60" to napewno.
Wiec logicznie wybrac było by projektor
A czy ten EPSON EMP-TW700 nie ma dobrego skalera w dół ?
 
Do góry