Projektor FULL HD a TV FULL HD

daano81

New member
Witam serdecznie
Przymierzam sie do kupna jakiegos projektora FULL HD, ekran chcialbym miec jakis spuszczany, poniewaz sniany bedą ciemny brąz, dlatego nie chce ekranu na stale, tylko taki wysowany. Moje pytanie dotyczy jakosci np filmow na Blu Ray.
Czy obraz z projektora FULL HD bedzie tak samo powalajacy jak na TV FULL HD przy ogladaniu filmow na Blu Ray? Wiem ze wiele zalezy od jakosci ekranu, ale jestem ciekaw czy obraz bedzie rownie dobry.

Z gory dziekuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zasadniczo zależy co kto lubi.
Będzie INNY / LEPSZY.
Zależy od jakości projektora, ekranu i zaciemnienia pomieszczenia.
Rozmiar się jednak liczy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
obraz bedzie rownie dobry, ile nie lepszy na projektorze full hd niz na tv LCD full hd, przy zachowaniu odpowiedniego zaciemnienia pomieszczenia i dobraniu ekranu
 

daano81

New member
Pokój ma 30m², prostokat, 6m na 5m. Na dłuższej scianie mam wypoczynek i tam chcialbym podwiescic projektor, ekran bedzie na przeciwnej 6metrowej scianie. Mysle ze z odleglosci niecale 5m powinienem osiagnac wielkosci ok 100 moze 120cali, taki ekran chcialbym miec.
Telewizor mam LG HD Ready 42cale i juz tu mnie obraz powala, jest zdecydowanie lepszy niz na zwyklym dvd, wiem ze HD Ready to nie FULL HD, jednak slyszalem ze przy wielkosci do 42cali az takiej roznicy nie widac, w kazdym badz razie jak na projektorze bede mial obraz tak krystaliczny jak na swoim LCD to juz bedzie dla mnie rewelacja, a jak jeszcze osiagne cos lepszego to bede wniebowziety.
 

XII

New member
Na Benq W1000 z odległości 5.6m uzyskasz 133" i 158" z zoomem na maxa ;) Ja niestety mam tylko 4m od ekranu - jedyne 109"
Na moje oko projektor lepszy niż tv (jaki by nie był) do oglądania filmów ;)
Weź też pod uwagę, że projektor to nie wszystko... ekran rzecz ważna no i zaciemnienie pomieszczenia... jeśli ściany masz pomalowane na ciemny brąz to polecam powierzchnię VisionWhite 1.0 gain, powierzchnia VisionGrey 0.8 gain też zda egzamin ale trzeba się liczyć z tym, że obraz będzie sporo ciemniejszy ;) ale za to jakie kontrasty :D

Pozdrawiam.
 

tomiga

New member
Oczywiscie to zalezy od czynnikow jakie wypisano powyzej
Na konkretnym przykladzie.
W moim przypadku lepszy obraz jest na TV. (Sprzet jak w stopce).
Jednak plazma generuje obraz a nie odbija swiatlo jak ekran. Tak wiec czern i kolory sa bardziej nasycone. Dodatkowo obraz jest ostrzejszy (no ale tutaj to tez kwestia technologii: projektor LCD, TV plazma)

Co nie oznacza jednak ze filmy wole ogladac na plazmie.
Efekt "skali" robi jednak roznice. Nawet jezeli obraz w bezposrednim porownianiu jest lepszy na TV to jednak filmy fajniej sie oglada na "naprawde duzym ekranie" (z grami podobnie).
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomiga napisał:
Oczywiscie to zalezy od czynnikow jakie wypisano powyzej
Na konkretnym przykladzie.
W moim przypadku lepszy obraz jest na TV. (Sprzet jak w stopce).
Jednak plazma generuje obraz a nie odbija swiatlo jak ekran. Tak wiec czern i kolory sa bardziej nasycone. Dodatkowo obraz jest ostrzejszy (no ale tutaj to tez kwestia technologii: projektor LCD, TV plazma)

Co nie oznacza jednak ze filmy wole ogladac na plazmie.
Efekt "skali" robi jednak roznice. Nawet jezeli obraz w bezposrednim porownianiu jest lepszy na TV to jednak filmy fajniej sie oglada na "naprawde duzym ekranie" (z grami podobnie).

Niestety efekt skali spada wprost proporcjonalnie do długości używania projektora :p Dlatego zawsze warto kupić coś porządnego.
 

tomiga

New member
Tidus1024 napisał:
Niestety efekt skali spada wprost proporcjonalnie do długości używania projektora :p Dlatego zawsze warto kupić coś porządnego.

Czyzbys sugerowal ze mam kiepski projektor? ;)

Uprzedzajac odpowiedz. Jest dokladnie taki jaki mial byc i jestem z niego zadowolony.
 
Do góry