Projektor + Ekran

Shenli

New member
Witam
Kupiłem FA-M106 Mat Grey (106 cali) Supremy.
4. Ekran po części jest niezgodny ze specyfikacją producenta (ich tabelą) bowiem górny border jest... dwukrotnie większy niż podają :)
.
Ile dokładnie wynosi ten border? Myślę nad tym ekranem do projektora Mitsubishi HC4000. Według kalkulatora. Muszę mieć 44cm odległości w pionie między projektorem a górną częścią ekranu. Producent podaje że border wynosi 38cm. Projektor od sufitu będzie na uchwycie w odległości 8cm. Kaseta ekranu ma chyba 10 cm. Brakuje mi jakieś 6-10 cm czarnego borderu.....
Jeśli czarny border ma więcej to już się chyba skończyłem zastanawiać nad ekranem:)
 

skaba

New member
Zmierzyłem... no dobra nie jest 2x większy...
Ale ma 51 cm czyli będzie ci pasować.
Po za wszystkim polecam zamontować ekran oddalony od ściany o kilka cm. Dzięki temu nie będziesz skazany na gołą ścianę przy podniesionym ekranie i będziesz mógł coś powiesić.
Z tego co piszesz to 51cm powinno ci wystarczyć (a mówią że rozmiar nie ma znaczenia sic! :grin:)
Jeżeli jednak będzie za mało to zawsze możesz zamontować na linkach zamiast na uchwycie.



Ile dokładnie wynosi ten border? Myślę nad tym ekranem do projektora Mitsubishi HC4000. Według kalkulatora. Muszę mieć 44cm odległości w pionie między projektorem a górną częścią ekranu. Producent podaje że border wynosi 38cm. Projektor od sufitu będzie na uchwycie w odległości 8cm. Kaseta ekranu ma chyba 10 cm. Brakuje mi jakieś 6-10 cm czarnego borderu.....
Jeśli czarny border ma więcej to już się chyba skończyłem zastanawiać nad ekranem:)
 
Do góry