Projektor + ekran elektryczny do 4k zł

Integro

Member
WITAM

Jak w temacie. Chciał bym w małym pokoiku zrobić małe kino:). Odległość od ekranu to 2,5 metra. Ekran planuje kupić w rozmiarze 250x180cm bo pod taki przygotowałem sobie wnękę w suficie.
Podstawa jest taka, że to mój pierwszy projektor i albo mnie przekona do swoich braci, albo kupię większy TV :D.
Główne przeznaczenie to filmy i gry w FHD. Z tego co poczytałem to w tej cenie będzie ciężko.
Ekran chcę aby był sterowany na podczerwień a nie radiowo.

Czytałem że dobry wybór to:
Benq w600
Acer H5360

Nie ukrywam że efekt 3D jest WIELCE mile widziany :D.

Z góry dzięki za podpowiedzi
 

Integro

Member
A co dostane w tych pieniądzach? Wolał bym nie oszczędzać na jakości ekranu, za to projektor z czasem pewnie wymienię na coś lepszego jak się przekonam. Więc bez FHD, ale chodź HD Ready niech będzie. No i jak nie ma w tej cenie z 3D to i bez tego.
 

cezar1972

New member
Przyzwoity projektor HD Ready będzie kosztował ok 2200 - 2500 PLN (BenQ W 600 lub W700, Optoma HD600X, Epson TW450). Na ekran pozostanie ok 1500-1800 PLN.
Planowany przez Ciebie rozmiar ekranu może być za duży, biorąc pod uwagę z jakiej odległości będziesz oglądał. Kup najpierw projektor i potestuj różne wielkości obrazu oglądając na ścianie. Wybierz odpowiednią wielkość obrazu i dopiero później poszukaj ekranu o odpowiednim rozmiarze.
 

Przemek_PC

New member
A projektor już kupiłeś i wiesz na 100% że z 2,5m obraz o podstawie 2,5m będzie nadawał się do oglądania? Ja oglądam mniej więcej z 2,5m i ekran o podstawie 1,5m ogląda się komfortowo a o podstawie 2m już głowa biega lewo-prawo i co gorsze góra-dół żeby napisy czytać. 2,5m z 2,5m to według mnie mocna przesada.
 

edi7777

Member
Kup telewizor, a nie się bawisz w projektor jak chcesz oglądać z 2,5m.

Za 4000 może kupisz porządnego używanego Philipsa z ambilightem spectra 3 100Hz full HD - ja takiego używałem długo i byłem bardzo zadowolony.
 

Integro

Member
Kupuję telewizor samsung UE46D800 ale chcę mieć jakiś większy ekran np, do grania na konsoli w dwie osoby na spilt screen'ie. Wnęke w suficie na ekran mam 2,5m i taki ekran chcę kupić. Więc plan raczej zostaje bez zmian. Myślałem o 55 calach ale wole 46 cali i projektor.
 

Przemek_PC

New member
Rób jak uważasz ale jak napisałem przy ekranie 2m@2,5m jest dyskomfort przy czytaniu napisów a co dopiero przy 2,5@2,5m i grach. Dawno temu w kinach były tzw. I miejsca (dalej od ekranu) i II miejsca (kilka początkowych rzędów). II miejsca były tańsze i schodziły na samym końcu jak już I miejsc nie było. Skoro uparłeś się na II miejsca w domu to rób jak uważasz. Dziwi mnie tylko kolejność, że najpierw ekran a później projektor. Przecież nawet nie wiesz czy dasz radę wypełnić te 2,5m w podstawie obrazem bo to zależy od obiektywu projektora i np. przednia soczewka W600 musi być 4m od ekranu a po dodaniu wymiarów projektora i zapasu na chłodzenie robi się minimum 4,5m. Druga sprawa to ekran biały czy szary? Też się nie dowiesz dopóki nie będziesz miał projektora.
 

Integro

Member
Chcę kupić dobry ekran, bo raczej nie będę go wymieniał, a pod ekran będę wybierał projektor. Wiem że może i to dziwne ale tak jak pisałem, chcę zacząć od dobrego ekranu.

Więc jak poprzednio, jakiej marki i jaki ekran sterowany na podczerwień polecacie?
 

Deimos

Banned
Ważna jest długość pomieszczenia - u mnie to ok. 6,6m.
A cały metraż niewielki, bo nieco ponad 20 m kw.
Tyle, że wszystko wygłuszone łącznie z sufitem i drzwiami... Nie mam pogłosu, ani żadnego niepotrzebnego dudnienia... Dzisiaj sobie odpalałem z BD drugi odcinek "Kompania braci", opdgłosy walki - wybuchy - strzelaniny - brzmią niezwykle realistycznie... Czuje się to tak, jakby się z tymi wojakami siedziało gdzieś w środku bitwy...
Ale łażę ciągle po chałupie i myślę nad następnym pomieszczeniem. Na poziomie piwnicy mam jeszcze do wykorzystania pokój 5,22 x 4.62m.
Tylko trzeba się sprężyć i zabrać do pracy:)
Póki co z przodu zdjąłem Jamo D7.
A tak od frontu mój grajdołek wygląda...
 

Attachments

  • P9040010.jpg
    P9040010.jpg
    971,9 KB · Wyś: 3332
  • P9040004.jpg
    P9040004.jpg
    765,6 KB · Wyś: 192
Ostatnia edycja:

Integro

Member
Adeo i będziesz bardzo zadowolony...

A jakiś konkretny model? Wiem że jestem wymagający ale nie wiem w co warto inwestować, nigdy nie miałem żadnego ekranu.

Apropo, pojawiła się gotówka więc do tego jeśli ktoś poleci jakiś projektor w okolicach 2k zł głównie do grania na PS3 i filmów BD.
 
Do góry