Projektor do prezentacji...i może do domu

marci_n

New member
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum więc nie bijcie mnie :)


A postanowiłem napisać tutaj bo mam dylemat nad kupnem projektora. Służył by w firmie oraz myślałem że czasem też w domu. W firmie wykorzystywany by był do prezentacji i nie miałby stałego miejsca montażu, czasami chciałbym postawić go na biurku obok siebie a czasem gdzieś trochę dalej. Obraz wyświetlany byłby raczej na ścianie jako że nie było by miejsca na ekran, no chyba że kupiłbym do domu ekran ale latać z nim nie zamierzam. No i teraz jako że odległości do ściany mogą być różne to zastanawiam się czy to ma być projektor short throw czy normalny długoogniskowy. W zasadzie to chyba przydał by się jakiś uniwersalny. Co do oglądania w domu to się zastanawiam czy XGA było by wystarczające zarówno do prezentacji jak i domowego użytku. Najpierw napaliłem się na projektor Optoma EX610ST ale model WXGA EW610ST jest tylko niewiele droższy. Czy w prezentacjach to ma znaczenie? Jest na forum parę tematów odnośnie wyboru pj i przejrzałem ich naprawdę sporo. Niestety zamiast pomóc to jeszcze wprowadziły dodatkowy zamęt. Budżet na projektor około 800-900 euro
 

marimba22

New member
z Optomy wziąłbym GT-750, jest short throw i ma wbudowaną przystawkę 3D - w domu będziesz się mógł cieszyć obrazem 3D z tv, kompa.
 

marci_n

New member
Zwróciłem uwagę też na niego ale czy w sali lekko zaciemnionej da on radę? I czy brak lens shift to nie jest duża wada? Czasem też zdazyć się może że pj będzie stał lekko z boku więc korekcje trapezu by się przydały w obu wymiarach
 
Do góry