Projektor do biura 3000 - 4000 zł

ozimek

New member
Witam!
Kompletnie jestem zielony w temacie, mimo że próbuję od kilku dni czytać na temat projektorów. Moim zadaniem jest kupienie projektora do firmy w przedziale cenowym jak w temacie. Projektor tylko do służący do pracy, nie do filmów. Jednocześnie musi być full HD, bajery typu 3D w ogóle nie są potrzebne.

Mój typ na tą chwilę to BenQ W1070.
Czy będzie on wystarczający? A może za ciemny? Producenci nie są dla mnie tak ważni, ale z tego co się orientuje to dobre projektory to głównie BenQ, Epson i Optoma. Czy możecie mi doradzić co kupić?

Pozdrawiam i z góry serdeczne dzięki :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ten benq to projektor z przeznaczeniem do kina domowego. Potrzebujesz z wieksza jasnoscia, najlepiej LCD (wieksze mozliwosci ustawienia wilekosci obrazu wobec zamontowania projektora). celowalbym na Twoim miejscu w jakiegos epsona
 

ozimek

New member
Tego się właśnie obawiałem... że będzie dobry ale do domu. W takim razie który EPSON by się sprawdził do biura w tej kwocie? A może ciut droższy np. taki: Epson EH-TW3200 ? Czy to też bardziej do kina?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Powiedz, w jakiej materii mam być obeznany? Mam przewidzieć, czy chcesz wyświetlać z 3m, czy z 15 m, ekran ma mieć 2 m, czy 6 m, jakie wejścia są potrzebne, funkcje? Cena może w związku z tym oscylować od 2 do 100 tys. zł.
Trochę tak jakbyś pytał na forum konserwatorów sztuki renesansu o farbę do pomalowania elewacji ;) - tu farby i tu farby, ale jednak trochę inne. Jesteś na forum o kinie domowym - tu projektory świecą w ciemnych "jaskiniach".

Za 3000 zł dostępny jest BenQ MH680 - to biurowa, jaśniejsza wersja W1070, oczywiście 1080p. Bardzo bogate wyposażenie, moduł WiFi i jasność z pewnością powyżej 2000 lm - do 110-120 cali w częściowo zaciemnionych pokojach powinno spokojnie wystarczyć. Musisz pamiętać, że wyświetla duży obraz z bliska - 110" z dystansu 2.8-3.6 m, czyli do dużych sal się nie nadaje - rzutniki do dużych pomieszczeń (>50 m2) kosztują duuuużo więcej.
Podobny model Optoma DH1010 (~4200 zł) można stawiać nieco dalej - w zakresie 3.66-4.4 m.
I naczelna zasada - im mniej światła w pomieszczeniu, tym lepiej i więcej widać - na to nie ma sposobu, takie są prawa fizyki. Żadne tysiące lumenów nie pomogą, gdy słońce świeci na ekran.

Pozdrawiam.
 

ozimek

New member
Dzięki za odpowiedź. Projektor nie będzie używany często, głównie w małym pomieszczeniu konferencyjnym, wskazana rozdzielczość 1080p i wejście HDMI, stosunkowo dobra jakość obrazu - to z głównych wymagań. Ogólnie wymagania nie są zbyt wysokie, nie chodzi tu przecież o wodotryski pod kino domowe, tylko sporadyczne zastosowanie biurowe. Ten BenQ MH680 wydaje się ciekawy.
 

pawel_71

New member
Za 2800zl masz tez jasnego Acer 6510BD czy jakos tak. 3000lumenow, 3D, maly, mobilny i niezla cena. Ale na zywo go nie widzialem. Sam go rozwazalem, ale ma nieco za krotki rzut dla moich zastosowan.
 

1rumcajs

New member
Mogę polecić projektor LG BX401C , to niezwykle wydajny projektor przeznaczony dla firm, który wyróżnia się wysoką wiernością odwzorowania barw (dzięki technologii Brilliant Color) i doskonałym współczynnikiem kontrastu na poziomie 2800:1. Urządzenie oferuje też funkcję podwójnego timera i zapewnia bardzo ciche działanie (< 32 dB).
 
Do góry