projektor do 2000zl optoma h180x czy benq w700

Trzonozator

New member
Chciałbym kupic swój pierwszy projektor. Ponieważ jestem kompletnym laikiem, żółtodziobem w tym temacie, zwracam się z uprzejmą prośbą do was starych wyg :) szukam odpowiedzi na kilka pytań

1. projektor do 2000zl optoma h180x czy benq w700, a moze inne propozycje projektorów w podobnej cenie? Projektora bede uzywał do oglądania filmów z laptopa, meczy, moze do gier. Pokój niezbyt zaciemniony, wiem już gdzie go ustawię uzyskując obraz o przekątnej 102 cale, projekcja na ściane z czasem zamierzam kupic ekran bo projektor pochłonie moje wszystkie fundusze.

2. Optoma: 3D projector: Full HD 3D
benq w700: 3D projector: PC 3D Ready
jaka tutaj jest róznica?

3. Zakładając że chciałbym ściągnąć film 720p 1280x720 to ten sam film może zajmować inną ilość miejsca np; film 720p 1280x720 moze zajmować 800 mb, lub 2,88 gb albo 5,20gb od czego to zależy? jakie to ma znaczenie? jaki pobrac? jeśli zajmuje więcej miejsca to przeklada sie to na lepszą jakość obrazu?

4. czy jezeli obraz bede wyswietlał na ścianie to czy stracę bardzo dużo na jakości obrazu?

5. kontrast 18000:1 (optoma) a 10000:1 (benq) to duza roznica? te dwa projektory sa z podobnej polki bedzie widac roznice w wyswietlanym obrazie gdyby je porównać?

6. Jak rozdzielczosc na komputerze mam 1366x768 a film 1280x720 to w czymś to przeszkadza?
 

Kriso81

Member
wybierz Optomę, bo Benq im nie dorastają do pięt. Rzucając na ścianę nie stracisz dużo na jakości ale na kolorach, dlatego lepiej jak już ta ściana ma odcienie jasne czerwieni, morelki, raczej lepiej niż niebieski czy zielony. Jeśli chodzi o pliki i ich wagę to im więcej tym lepiej, głownie wycinany jest lepszy dźwięk bo on najwięcej waży i taki film z DTS ma też i lepszy obraz.
 

HILUX

New member
1. Konkretnego nie będę polecał - bo różne okazje się pojawiają, poza tym nie używałem ich i nie mam zdania. Ja posiadam Benq W1000+ i jestem bardzo zadowolony. Jeszcze nie wiesz jak go ustawisz, ponieważ najpierw musisz wiedzieć jaki to projektor :) lub dobrać model do miejsca. Na stronie projectorcentral.com jest kalkulator dla różnych projektorów. Dla konkretnego modelu jest pokazane jaką jest w stanie dać przekątną i z jakiej odległości. jak powinien być wysoko ( jaki wieszak dać aby był obraz tam gdzie chcesz ). Sa projektory mające krótki rzut ( z bliska duży obraz ) i dłuższy rzut. Każdy ma swojego odbiorcę.

2. Zdecydowanie jak jest możliwość to projektor FullHD [1080p] - ponieważ obraz jest duży a składa się z tej samej ilości pixeli co Monitor czy TV. Więc tu zdecydowanie warto.

3. Jakość filmu zależy od rozdzielczości - najlepsze FullHD [1080p = 1920x1080] dalej HD [720p] - film każdego rodzaju wyświetlisz na projektorze. Oprócz rozdzielczości na jakość filmu ma najważniejsze znaczenie [bitrate] im większe tym obraz zawiera więcej szczegółów i więcej zajmuje GB. Analogicznie jak w mp3 itd.

4. Dużo nie stracisz. Bynajmniej na początku nie masz co się przejmować. Sama wielkość i plastyka obrazu będzie Cię cieszyć długo. Ja bym nie zamienił projektora na TV tej samej wielkości. Jest po prostu kinowy. Oglądałem długo na żółtej ścianie i miałem w poważaniu, że kolory są zbyt ciepłe ;)

5. Kontrast na specyfikacji to jak podawanie długości penisa = każdy zawyża ile mu się podoba ;) Poczytaj testy na necie jak nie masz możliwości ich zobaczenia.

6. W niczym nie przeszkadza. Obraz wyświetla karta graficzna laptopa a nie jego matryca. wszystkie rozdzielczości łącznie z 1080p będą OK.
 
Ostatnia edycja:

Trzonozator

New member
1. Tak wiem już bylem wczesniej na projectorcentral.com dlatego napisałem że wiem gdzie go ustawię, oba projektory dają podobne przekątne z podobnej odległości

Dzięki za pomoc zdecydowałem sie na w700 bo trafiła się okazja
 
Do góry