Projektor, co i jak?

baton_dk

New member
Zastanawiam się nad kupnem projektora. Nie znam się na tym sprzęcie, dlatego chce Was zapytać o kilka rzeczy związanych z tym sprzętem. Pomieszczenie do tego sprzętu jeszcze nie mam, myślałem nad wykorzystaniem do tego celu drugiej - niewykorzystanej części strychu. Wiem jedynie, że pomieszczenie do tego powinno mieć jak najmniej światła o tak akurat jest, bo jest tam tylko jedno małe okienko i tyle. Jakie wymiary powinno spełniać pomieszczenie? Nie chce jakiegoś olbrzymiego pokoju, wszystko było by z regipsów,ściany mogę pomalować w dowolny kolor , oczywiście ciemny i wyłożyć czym chce bo salon i inne pomieszczenia mam już przygotowane, więc można zaszaleć i stworzyć małe kino. Jaki sprzęt - projektor? zastanawiałem się nad BenQ MS510 MS515 , nie chcę wydać bardzo dużo kasy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Tutaj: Find Projectors By Feature
poczytaj i wybierz. Moja opinia: projektor fullHD (ew. 720p) , obraz w proporcjach 16:9 (ma być do kina ...chyba). Wielkość obrazu , w linku podanym są kalkulatory, sprawdź. Zaproponowane modele to raczej sa do zastosowań "biznesowych". Nie podałes kwoty jaką chcesz przeznaczyć na ten cen, a zakres jest bardzo duuuuży. Poczytaj.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nic sensownego, nowego do 2000 zł nie kupisz.
Sam posiadam Benq W600 (cena od 2200 zł). Projektor 720p do kina domowego. Mi wystarcza, Tobie pewnie także starczyłby.
Oczywiście do tego jakiś ekran, ew. w najgorszym przypadku gładka biała ściana.
 

baton_dk

New member
Witaj.
Nic sensownego, nowego do 2000 zł nie kupisz.
Sam posiadam Benq W600 (cena od 2200 zł). Projektor 720p do kina domowego. Mi wystarcza, Tobie pewnie także starczyłby.
Oczywiście do tego jakiś ekran, ew. w najgorszym przypadku gładka biała ściana.

w końcu po to założyłem post aby się czegoś dowiedzieć :p
ten w600 całkiem nieźle się prezentuje, a jeśli chodzi o full hd jaki jest wart uwagi?
 

cezar1972

New member
Ten LG to raczej biznesowy jest. Z budżetowych DLP ja stawiałbym na Optomę HD 600X (ok. 2250 PLN). Myślę, że to jedna z lepszych budżetowych propozycji. Jak ktoś jest uczulony na efekt tęczy to Epson TW450 (ok. 2500 PLN)
 

cezar1972

New member
Z proporcji obrazu.
Dedykowany projektor do KD powinien mieć natywną rozdzielczość obrazu 1280 x 720, czyli przekątną 16:9.
Ten LG ma rozdzielczość 1280 x 768 (czyli podstawową rozdzielczość 4:3), co sugeruje, że nie został stworzony z myślą o kinie domowym. Nie oznacza to oczywiście, że nie można go z powodzeniem w kinie używać.
FUSiON244 - rozumiem, ze jestes z tego projektora zadowolony i że prawdopodobnie duża ilość osób byłaby z niego zadowolona, ale to nie zmienia faktów.
 

cezar1972

New member
HTML:
zastanawiam się nad tymi BenQ w600 lub w1000, ewentualnie ta optoma...
BenQ W1000 to full hd w cenie powyżej 3.000 PLN. Jeżeli masz tyle kasy to pomyśl jeszcze nad Optomami HD 20 i HD 200X - obie są full HD.
 

FUSiON244

New member
Z proporcji obrazu.
Dedykowany projektor do KD powinien mieć natywną rozdzielczość obrazu 1280 x 720, czyli przekątną 16:9.
Ten LG ma rozdzielczość 1280 x 768 (czyli podstawową rozdzielczość 4:3), co sugeruje, że nie został stworzony z myślą o kinie domowym. Nie oznacza to oczywiście, że nie można go z powodzeniem w kinie używać.
FUSiON244 - rozumiem, ze jestes z tego projektora zadowolony i że prawdopodobnie duża ilość osób byłaby z niego zadowolona, ale to nie zmienia faktów.

Hmm, nie wiem skąd wziąłeś te dane, ale wystarczy spojrzeć chociażby na specyfikację AH215 na stronie producenta gdzie widnieje:

"Rozdzielczość 720P (1280 x 720)"

oraz

"Sterowanie współczynnikiem proporcji - Native 16:9, Support 4:3"
 

cezar1972

New member
Dane pochodzą ze strony, którą podałeś - LG AH215 - Projektor multimedialny LG w RTV EURO AGD.
No chyba że coś pokręciłem :) Jeżeli tak to sorki.
 

pa3

New member
Bez reklam
Ja również wybrałbym Optomę czy to 720p (HD600x) czy 1080p (HD20/200x)- dlatego że ta firma ma duże doświadczenie jeśli chodzi o budżetowy sprzęt pod kino domowe. Na przykład stara już Optoma HD65, w swoim czasie jeden z najlepszych 720p na rynku, czy 1080p - HD80 z 2007r.

Do takich marek jak LG nie mam zaufania (jeśli chodzi o rzutniki), bo to tak jak Samsung - robią wszystko co się da od TV po lodówki czy mp3, zresztą nie widziałem wcześniej projektorów HD od LG
 

cezar1972

New member
pa3 dobrze mówi.
Ja jeszcze z budżetowych propozycji rozważyłbym coś z Epsona, Infocusa i Benq-a.
Pod uwagę nie brałbym nic z: Acera, LG i tym podobnych marek. Ale to są moje preferencje.
 

P_M_

New member
Do takich marek jak LG nie mam zaufania (jeśli chodzi o rzutniki), bo to tak jak Samsung - robią wszystko co się da od TV po lodówki czy mp3, zresztą nie widziałem wcześniej projektorów HD od LG
Bzdury. Mialoby to sens, gdy ci sami inzynirowie robili pralki i projektory. Tak, na szczescie, nie jest. Kierujmy sie konkretami, a nie urban legend. Widziales przynajmniej w akcji ten ah215?
 

cezar1972

New member
P_M_ - ale pa3 napisał, że nie ma zaufania do marki i z czego to wynika. Nie ocenił żadnego konkretnego produktu i nie napisał, że jest zły. Wyraził swoje zdanie, do czego ma zresztą prawo.
Zresztą gdyby LG świecił tak samo jak Optoma, a nawet lepiej, to i tak pa3 ma prawo wyrazić opinie, że wolałby Optomę, bo to specjalistyczna, uznana marka.
Ktoś, kto nie przywiązuje wagi do marki wybierze LG i będzie to dla niego dobry wybór.
Forum powinno służyć wymianie poglądów, a założyciel wątku powinien wziąć pod uwagę opinie innych forumowiczów i samodzielnie podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu.
 

baton_dk

New member
zastanawiam się nad tymi modelami Optoma, ewentualnie BenQ (ale jaki?) i przeczytałem kilka ciekawych opinii na temat Epson TW450... co sądzicie?
 
Do góry