Projektor Benq w1070 full hd i Ekran

Prze87mo

New member
Witam zaczalem swoja przygode od tygodnia z Projektorem .( sam nie wiem czy dobry projektor wybralem do kina domowego jak i do gier) ale czytalem na forach o w.w projektorze i wszystk o wychodzilo ze to bedzie dobry zakup mam do panstwa pare pytan moj projektor jest oddalony o ok 5 metrow od sciany projekcyjnej ustawilem sobie taki rzut projektora ze szer mam 320cm a wys 180cm

Moje pytania Brzmia:

1. czy przy takiej odleglosci z takim rozmiarem ekranu zachowam najlepsza jakosc obrazu itp.( czy powinienem go zmniejszyc.?? (Mam gry na ps3 i czasem widze jakies takie pixele ale one sa chyba spowodowane tym ze gra nie ma full hd tylko przewaznie gry na ps3 maja mniejsza rozdzielczosc. bo filmy bluray ladnie mi wyswietla.)
2.Jaki Ekran najlepszy polecacie na full hd 3d. prosze o opinie czy lepiej samemu zrobic? bo pokoj mam w gladzi. pomalowac go na biala badz szara sciane czy kupic lepiej ekran projekcyjny?( narazie mam w pokoju brazowa sciane co naprawde dziwnie sie oglada).Jesli samemu zrobic to jaka farba? :(

Czekam na Panstwa Opinie jak i linki do jakis produktow
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie 2 pytanie: najlepszy wybór będzie wybór profesjonalnego ekranu ramowego dobrej firmy niż malowanie ekranu farbą na ścianie (opcja ostateczna). Ekran kupujesz taki na jaki masz przeznaczony budżet, ponieważ rozpiętość cenowa jest ogromna. Od kilkuset złoty w górę. Sprawdzone i użytkowane ekrany ramowe polecane na forach to: Kauber, Adeo, Suprema. Cena tych ekranów przy wielkości ok 135" od 3-5 tyś. Cena uwarunkowana jest jakością produktu. Oczywiście jeżeli budżet masz ograniczony zostaję farba. Pozdrawiam
 

Jakuda

New member
Najlepszy wybór to nie jest najdroższy wybór:)
Więc profesjonalny ekran za 5k zostawiłbym na sam koniec- jak upewnisz się, że to jest to co potrzebujesz i wszystko co tańsze jest gorsze.

Zatem zacząłbym od ściany- Ile Cie kosztuje pomalowanie kwadratu białą farbą (np. dulux)?
Spróbuj i być może zostaniesz przy tym:]
Ja mam najprościej pomalowaną ścianę i zrobiłem czarne bordery (ale bez nich też bylo spoko) i super sie ogląda- a w porównaniu do próbek różnych ekranów, nie widziałem żadnej różnicy.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Ja mam najprościej pomalowaną ścianę i zrobiłem czarne bordery (ale bez nich też bylo spoko) i super sie ogląda- a w porównaniu do próbek różnych ekranów, nie widziałem żadnej różnicy.

Jak czytam tego typu posty, to zastanawiam się czy rzeczywiście ludzie mają tak niskie poczucie jakości, skoro ignorują różnicę pomiędzy ekranem, a białą ścianą...
 
Do góry