Projektor, a może LCD

cezar1972

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Bardzo proszę Was o opinie w następującej kwestii:
Mam do wydania 3000 zł i dylemat co wybrać:
1. telewizor LCD 32" Full HD + odtwarzacz Blue-Ray (LCD nie może być większy, bo wnęka w meblościance na TV wynosi dokładnie 80 cm)
czy
2. projektor 720p i odtwarzanie obrazu DVD po komponencie?
Dodam, że sprzęt będzie wykorzystywany w głównej mierze do oglądania filmów.
Mam niewielkie mieszkanie i dwójkę małych dzieciaków, więc warunki do oglądania będą następujące:
1. Głównie wieczorem i w nocy, odległość od ekranu ok. 2 metrów.
2. W związku z brakiem miejsca na stałą instalację projektor, wraz z przenośnym ekranem będzie każdorazowo instalowany na czas projekcji, a po filmie chowany.
Znając moje warunki na co byście się zdecydowali? Lepsza jakość obrazu (BR) i funkcjonalność kosztem wielkości ekranu (LCD), czy większy ekran kosztem gorszej jakości obrazu (DVD) i mniejszej funkcjonalności (Projektor)?
Dodam, że przekroczenie budżetu raczej nie wchodzi w grę -zakupy będą dokonane w systemie ratalnym - a inni członkowie rodziny również mają swoje potrzeby :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kwota cenowa pozwala na zakup:
Sharp 42B 55 + blu ray BD 21 + mała dopłata
JVC 42 R90 + BD 21 Sharpa
Zakup projektora wymaga zakup dodatkowych rzeczy : ekran , zasłony, kino domowe.
 

skalmen

New member
kiki
przeciez kolega wyrażnie napisał że ma max 32 cale miejsca a ty mu wyskakujesz z 42 calami i jeszcze z lipnym blurayem shorpa który nic nie czyta poprócz dvd i orginalnych br, kolega cezary1972, projektor to super sprawa i dużo lepsze wrażenia, mozesz dostać dosyc dobre 720p za 2500 PLN ekran rozkładany za 500 na alegro tez by sie znalazł, ale chyba w twoim przypadku najlepszym wyjsciem jednak byłby dobry tv full hd np jakis samsung te z serii B 5xxx lub 6xxx sa chyba po jakies 2000 PLn do tego bluray funai ktry kosztuje 500 pln a ma wszystko co 2 razy drozsze panasoniki czy denony tak wogóle to w tych ostatnich denonach, panasonicu, maranzcu siedzi srodek z tego właśnie funaia, obraz z bluray bedzie super a i dvd ci przeskaluje i zrobi z niego hd tak że przy telewizorze 32 cale bedzie prawie identyczny obraz jak z BR, i dodatkowym plisem jest to ze jak kiedys bedziesz miał jakąś dodatkową gotówke to mozesz dokupic sobie projektor i to pewnie full hd i miec juz pełnowartosciowy zestaw do kina:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow , wow
Wnęka w ściance nie jest żadnym problemem odkąd są różne uchwyty ścienne
które wyjeżdżają przed meble i się przesuwają.
Modele 42" z cienką ramką są niewiele większe od 32"
Jakość z bd będzie genialna dla tej odległości a wrażenie wielkości pozostanie bez konieczności zasłaniania ciągle okien , nawet gdy chcesz obejrzeć dobranockę.
Funaja jednorazowe modele - odpuszczam.
I nie opowiadaj że to te same modele co Marantza czy Denona
 

BoDeX

New member
kiki napisał:
wow , wow
Funaja jednorazowe modele - odpuszczam.
I nie opowiadaj że to te same modele co Marantza czy Denona


Nie opowiadaj, że to nie są te same modele, bo są - wiele redakcji dokonało stosownych porównań i wniosek jest jeden - to klony , a to, że
Funai aktualnie kosztuje w sieci Auchan 449 pln. to absolutnie jest na
szczycie w relacji cena/jakość !!! Proponowanie Sharpa to nieporozumienie. Onkyo, Marantz , Denon 1800 = Funai !!!

@cezar1972 - szkoda, że zakup na raty, bo miałbyś extra propozycję.

Projektor 720P + ekran Optoma 92" + Funai BD .

Z ekranem nie masz co latać - jeśli wybierzesz odpowiedni (szeroki górny border), to możesz montować na stałe (ściana, sufit)
 

cezar1972

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Bardzo pomogliście mi w podjęciu decyzji.
Osobiście skłaniałem się do wariantu z projektorem. Tym bardziej, jeśli zastosuję rozwiązanie z podwieszanym ekranem (którego nie brałem wcześniej pod uwagę).
Teraz tylko wybór projektora i odpowiedniego ekranu.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No i zaczynają się schody, bo za 3000 PLN (i to z odtwarzaczem) ciężko coś dostać... :(

Może Epson EMP-TWD10?
http://www.allegro.pl/item710688032_projektor_epson_emp_twd10_tanio.html
osobiście bym go nie brał, ale ta maszynka ma swoje zalety użytkowe; minusem jest DVD zamiast BD.

Na tę chwilę, mając tak ograniczony budżet kupowałbym Infocusa X9. Ale problemem jest możliwość wystąpienia dokuczliwości efektu tęczy (ja nie widzę) oraz trudniejszy montaż.

Ekran Optoma 9092 ma chyba bardzo dobry stosunek cena/jakość (lub minimum jakości przy niskiej cenie... ;) ), aktualnie do kupienia za trzysta kilkadziesiąt PLN.
 

cezar1972

New member
wiatrak,
tylko, że projektor będzie ustawiony niesymetrycznie względem ekranu. Obraz będzie musiał więc być przesunięty, a to z kolei powoduje zawężenie kręgu poszukiwań do projektorów posiadających lens shift.
Co do ekranu, to kupię dopiero po przetestowaniu projektora i "naocznym" przekonaniu się jaka wielkość obrazu mi najlepiej pasuje.
Z budżetem też nie będzie tak źle. Dzisiaj przyniosłem projektor z pracy. Dzieciakom i żonie poopadały "kopary", więc jest dobry klimat do negocjacji cenowych. :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No to inne buty. Ale powoli 720p zanikają, a te które jeszcze są w sprzedaży kosztują bliżej 4 000, co w świetle premier maszynek 1080p za tysiąc baksów (wprawdzie na razie tylko DLP) stawia pytanie o sensowność takiego zakupu... :roll:

Ja doradzam poczekać do jesieni aż się sytuacja na rynku wyklaruje. Chociaz z drugiej strony będzie wtedy być może trudniej upolować schodzące modele... ;)

Co do ekranu masz rację, problem w tym że mniejszego od 92" Optomy wcale taniej nie dostaniesz; ja osobiście oglądam obraz o przekątnej 82" z odległości 2,5 m właśnie na tej Optomie. Ale wyświetlanie obrazu wpierw na ścianie coby się przekonać do rozmiarów i ustawień to oczywiście jedynie słuszna droga.
 

cezar1972

New member
wiatrak,
dopiero zaczynam interesować się tematem projektorów i powoli zaczynam dochodzić do takich samych wniosków. Niestety problemem są pieniądze. Nie wydaje mi się, aby w tym roku pojawił się na polskim rynku projektor LCD Full HD z lens shiftem w cenie 4000 PLN. A czekać jeszcze rok lub dłużej chyba nie ma najmniejszego sensu. Tak więc na raczej na pewno na jesień lub zimę w moim domu zagości jakiś LCD 720p. Myślę że uda mi się upolować Epsona TW680 lub może nawet TW700.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.zlotypixel.pl/ - TW 700
tw700t.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16047
P1040400.jpg
 

cezar1972

New member
kiki,
TW 700 to świetny projektor, ale dla mnie chyba trochę za drogi. Myślę raczej nad TW 680, a te kilka stówek różnicy między TW 700 przeznaczę na ekran.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
no i masz kolego racje, a roznicy w obrazie pomiedzuy 700, a 680 to raczej bys nie widzial, pzdr i zycze wielu pozytywnych wrazen z ogladania na duuuuzym ekranie.:)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
A ja uważam, że korzystanie z jakiegokolwiek sprzętu to nie może być katorga, a w tym przypadku projektor to będzie droga przez mękę. Wyciąganie ekranu, chowanie ekranu, wyciąganie projektora, podłączanie projektora, chowanie projektora. Za każdym jednym razem będziesz musiał ponownie regulować lens shift i zoom. Jak dla mnie szkoda zachodu - LCD jest lepszym wyborem, choć samo postawienie pytania "LCD czy projektor" jest humbugiem. To mniej więcej tak jakby zapytać, co mam sobie kupić: motocykl czy samochód. Jedno nie jest substytutem drugiego.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tidus, "bez nerw". ;)
Kolega dowiedział się że ekran można rozwijać, a po projekcji na pożyczonym z pracy sprzęcie małżonka łyknęła bakcyla, tak więc nie będzie chyba problemu z zainstalowaniem maszynki na stałe... :) :D
 
Do góry