Projektor 720p 120Hz głównie do grania + malowanie ściany

grzesmlodzia

New member
Siema,
Chciałbym u siebie w pokoju zrobić takie małe kino domowe, możliwie niskim kosztem. Ma ono służyć do:
80% - gier,
15% - TV,
5% - filmy
Z czego co do gier to zamierzam grać na PS3, także w 3D oraz na kompie, głównie w gry multiplayer (CS: Source, Dota 2), w przypadku strzelanek to w 120Hz.

Widziałem podobny wątek ale w nim chodzi o projektor FullHD. PS3 nie lubi tak wysokiej rozdzielczości a kompa mam raczej słabego, więc wydaje mi się że w moim przypadku nie opłaca się dopłacać skoro i tak żadko bym korzystał z tego FullHD.

Co do ekranu to tylko chciałbym jakąś porządną farbą namalować prostokąt na ścianie. Może w przyszłości zrobię pasywne kino domowe 3D (Kilka pytań o projekcję 3D w technologii polaryzacyjnej - mój dawny temat na tym forum) i wtedy kupie lepszy ekran.

Mam styczność z projektorami ale nie znam się na nich. Myślę o BenQ TW523 lub BenQ TW523 (ktoś wie czym one się różnią?) - ale tylko dlatego że są tanie (1500-1600 zł) i kojarzę markę. Zależy mi na cenie więc chyba wizyta w sklepie i testowanie odpada (no chyba że ktoś zna tani i porządny sklep z projektorami w Krakowie).

Jeżeli chodzi o pokój to okna są od strony północnej a używać projektora zamierzam popołudniami. Ściana na której chce mieć obraz jest równoległa do okien i znajduje się w odległości ok. 4,5m. Obraz szeroki byłby na 2,4m (przekątna chyba ok. 120'') a projektor znajdowałby się na suficie.

Nie mam dużych wymagań jeżeli chodzi o jakość obrazu. Ale nie chciałbym być w przyszłości zawiedziony (że np. mogłem dołożyć 100zł na znacznie lepszy projektor). Głównym powodem dlaczego go kupuje to brak ekranu HD w domu. Trudno mi się gra na PS3 na kineskopowym TV, szczególnie że mój wzrok również nie jest świetny a słaba znajomość angielskiego zmusza do czytania napisów, które w większości grach są małe i na kineskopowym TV się rozmazują.

W skrócie - jaki projektor 720p 120Hz? I jaką farbą namalować prostokąt na ścianie?
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich
Grzesiek
 

Arielis

New member
Witam.

Od siebie polecę Ci projektor Optoma gt 760. Co prawda nie jestem specem w temacie projektorów, a i ten model posiadam ledwo miesiąc, jednak muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony z tego zakupu. Po przesiadce z TV 32 calowego było jedno wielkie wow...i już teraz nie wyobrażam sobie powrót do telewizora.
Używam go można powiedzieć podobnie jak Ty (głównie ps3, potem czasem filmy i tv okazjonalnie).

Co mogę o nim powiedzieć...obraz 720p, posiada 3D, bardzo ładne odwzorowanie kolorów i ostrości (przy czym wyświetlam obraz na razie na zwykłej ścianie (i to do tego nie pomalowaną jakąś super farbą bo to na razie jest nowy regips).
Jest to projektor krótkoogniskowy przez co mam go ustawionego na stoliku 1 metr od ściany i mam obraz wielkości 90 cali :) plus takiego ustawienia - obraz jest jasny i mocny nawet w niepełnej ciemności. Dodatkowo można od razu ustawić tryb Eco bo obraz i tak będzie jasny a żywot lampy się wydłuży. :) Tyko pytanie czy planowałbyś ustawić projektor tak blisko...u Ciebie przy 120 calach byłoby to około 1,5 metra.

Drugi plus ten model ma dość żywotną lampę (według statystyk 4000 godzin w trybie normalnym i 6000 w Eco) a co szukałem inne projektory to miały raczej liczby 3000 w Normal i 4500 w Eco.

Koszt w okolicach 2150 zł. Więc troszkę więcej niż planujesz.

Nie powiem Ci jaki jest efekt 3D bo jeszcze nie posiadam okularów.

Podobnie jak Ty nie miałem dużych wymagań co do jakości obrazu, choć balem się czy się jednak nie rozczaruje. A ten projektor nie dość że spełnił moje oczekiwania to nawet sporo je przekroczył. Ogólnie teraz rzadziej wychodzę z salonu :D bo efekt w grach jest super.

Co do farb to mało pomogę bo też szukałem jakiegoś info i raczej ciężko coś znaleźć...a specjalistyczne farby są drogie tak że ja raczej najpierw pójdę w jakąś dobrej firmy zwykłą farbę (przy czym przy moim modelu projektora zalecają nie białą tylko lekki szary). Natomiast za jakiś czas zainwestuje w ekran taki mięszy 500-700 zł....podejrzewam że na moje warunki wystarczy :)

Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję że coś pomogłem. Jakbyś miał jakieś pytania co do tego modelu to postaram się odpowiedzieć :) Ale jaki projektor byś nie wybrał i tak będziesz mega zadowolony :)
 

grzesmlodzia

New member
Widzę że jesteś bardzo zadowolony ze swojego projektora. Problem w tym że obawiam się że efekt "WoW" będzie dotyczył wszystkich projektorów (po przesiadce z kineskopa czy starego małego lcd).
Projektor zamontuje na suficie. Niby mam zawieszony żyrandol na środku pokoju ale zamiast dopłacać za projektor krótkoogniskowy wolałbym po prostu ten żyrandol wymienić na jakieś inne, mniejsze oświetlenie (szczególnie że jest on brzydki).
Bardzo zależy mi na cenie. Szkoda że nie miałeś okazji przetestować jakiś tańszych projektorów 720p :(
Jeżeli ktoś miał okazję sprawdzić tak tanie projektory to bardzo proszę o opinie.
 

Arielis

New member
Powiedziałbym, że zadowolony to nawet mało powiedziane ;)

No faktycznie podejrzewam, że efekt wow będzie przy każdym projektorze (no chyba że trafiłby się model z jakimiś naprawde słabymi kolorami czy coś). Więc pomimo skromniejszego budżetu i tak będziesz miał wybór.

No niestety nie testowałem żadnego innego projektora a jak szukałem opinii to raczej trafiałem na modele w granicach 2-2,5 tysiąca. Z takich ciekawszych o których czytałem podczas szukania info to były modele

Acer H5360 - tu link do testu: gadzetomania.pl/2011/02/28/projektor-3d-w-rozsadnej-cenie-test-acera-h5360 ale cena niestety 1999zł

z tańszych co się przewijały po tutejszym forum (tyle że to często były teksty z 2011-2012 roku więc nie wiem czy nie wyszły lepsze modele na tą chwilę a może tak być bo na ceneo już niewiele sklepów je posiada więc prawdopodobnie się kończą)

To modele typu:

BenQ W703D - cena 1899
HD600X-LV - cena 1875

Jeszcze był BenQ W700 ake on już ponad 2200 kosztuje.

A tak jeszcze zapytam bo pisałeś o modelach BenQ tyle że wpisałeś dwa razy ten sam model więc trudno porównać :)

Aha i jedno małe info....jak szukałem jakiegoś sklepu w swoich okolicach to znalazłem stronę rzutniki.com i z tego co pamiętam mieli tam salony projekcji w różnych miastach w tym w Krakowie również. Może uda Ci się coś tam potestować, a jak nie to firma wydaje się być zaznajomiona z tematem to może coś Ci polecą :) warto popytać :)
 

grzesmlodzia

New member
(...) pisałeś o modelach BenQ tyle że wpisałeś dwa razy ten sam model więc trudno porównać :)
No racja pomyliło mi się :D Już poprawiam, chodziło mi o MW523 ale sprawa z porównaniem chyba nie będzie łatwiejsza. Sprawdź sam.

Nie mogę edytować? Szkoda :(
Niech jakiś moderator poprawi bo wychodzę na głupka (pierwszy post) :(
 
Do góry