Programowanie pilota Pilot Samsung Smart Control

rafaltd

New member
Witam

Posiadam telewizor SAMSUNG UE55M5672 z pilotem Samsung Smart Control. Do telewizora mam podłączony kablem optycznym amplituner kina domowego Pionier VSX-416. Dodałem w ustawieniach pilota nowe urządzenie. W trakcie konfiguracji amplituner reagował na testowe polecenia z pilota Samsung Smart Control. Jednak po zapisaniu ustawień pilota,amplituner nie reaguje na polecenia pilota od telewizora (nie włącza urządzenia, nie reaguje na zmiany poziomu głośności). Co robię nie tak?
 

rafaltd

New member
Raczej tak. Bo mam jeszcze podłączony i skonfigurowany tuner satelitarny NC+ i tu działa pilot. A anynet działa na optycznym wyjściu czy tylko na HDMI. Co ciekawe jak dodawałem urządzenie to testowo amplituner włączał się i wyłączał pilotem Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

adawro

New member
Anynet (czyli HDMI-CEC) działa tylko na HDMI
O ile dobrze widzę ten amplituner nie ma HDMI
Przy konfiguracji można próbować po pierwszym zadziałaniu ON/OFF odpowiedać że nie działa wtedy konfigurator zastosuje inny zestaw kodów od Pioniera - regulacja głośności powinna działać (ona działa po IR a nie jak w TV po bluetooth) ale włączanie i wyłączanie nie będzie działać ( to się dzieje tylko przy konfiguracji)
 

rafaltd

New member
Już Samsung mi też wyjaśnił, że sterowanie jest po HDMI. Trochę szkoda, bo pilot nazwany uniwersalny a jak to w życiu bywa nie do końca prawda.
 
Do góry