Programowanie pilota Onkyo TX-NR905 do tunera sat N-ki

PeterMac

New member
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy Onkyo czy komuś z Was udało się zaprogramować pilota aby obsługiwał tuner nbox'a telewizji N ? Potrzebuje 4 cyfrowego kodu, niestety ten podany w instrukcji do tunera ADB nie działa "1286"
 

Iceman_US

New member
Czy ten kod musi być koniecznie czterocyfrowy? Według książeczki kodów od mojego Onkyo TX-SR507, kody do ADB to:
00642
00887
02367
Jeżeli nie pójdzie to spróbuj bez zera na początku, ale sądze że się nie uda, ponieważ mamy inne wersje pilotów, ale warto spróbować.
 

Max78

New member
Temat wałkowany na kilku forach - kody pilotów do n-ki są najsekretniejszym sekretem :/
Jak dotąd nikomu nie udało się tego opanować, ponieważ znane kody do urządzeń firmy ADB (producenta nbox recordera/turborekordera - notabene ten sam sprzęt) nie współpracują z tunerami, którymi raczy nas n-ka :]
 

SKadz

New member
Witam.
Udało mi się zakodować pilota Onkyo, tak, że działa mi N-ka. Mam amplituner Onkyo tx-nr 807, nie wiem, czy to działa ze starszymi. 807-ka ma w pamięci kody do różnych urządzeń. Wystarczy wybrać w menu wejście, pod które jest podłączone urządzenie, typ urządzenia, firmę i amp. załadowuje po kolei kody, a my potwierdzamy, czy działa. W przypadku N-ki wybrałem wejście cbl/sat, potem urządzenie dekoder satelitarny, następnie firmę ADB. Amplituner ładował po kolei kody (ale ich nie wyświetlał, więc nie znam wartości kodów), któryś z kolei zadziałał. W ten sposób zaprogramowałem wszystkie urządzenia. Następnie można ręcznie programować dodatkowe klawisze, które ewentualnie potrzebujemy, a nie ma ich w podstawowej konfiguracji.
Pozdrawiam
 

PeterMac

New member
Bez reklam
oo to niezle :) niestety w 905 nie ma opcji konfiguracji pilota z poziomu menu, ale jest nadzieja ze jak u Ciebie smiga to i u mnie tylko kwestia właściwego kodu :)
Szkoda ze nie da sie podejrzeć jaki to kod, a duzo razy musiałes próbować az ten wlasciwy załapal ?
Zapewne w seri onkyo xx7 w oprogramowaniu są juz te kody wpisane a nie jak do tej pory w książeczce :)
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
odświeze temat, mianowicie czy któryś z forumowiczów zna kod do obsługi pilotem z onkyo 905 konsoli Xbox 360 ?

w spisie kodów od onkyo nie ma 360 tylko Xbox 1 z kodem 0549 który działa wyśmienicie, no ale ja potrzebuje do Xboxa 360 :(

Próbowałem uczyć pilota od oryginalnego to działa ale np. przycisk ON/OFF z pilota od Xboxa 360 Onkyo potrafi tylko włączyć konsole a juz nie potrafi jej wyłączyć.

Myśle ze właściwy kod rozwiązałby problem
 

BD

Member
Bez reklam
polecam do 905ki pilot od 5007ki oznaczenie RC-747M, jest samouczacy i sprawdza sie rewelacyjnie -orginal do nabycia w sklepach internetowych pzdr
 

PeterMac

New member
Bez reklam
dzieki pomysle nad takim rozwiązaniem, lecz nie ukrywam wydatek ponad 200zl za tego pilota to mi sie tak srednio opłaca, to moze lepiej dolozyć i kupic Harmony One :) chociaz taki od Onkyo pilot do obslugi amplitunera wydaje sie jednak najlepszy wszystko ma pod ręką a nie szukanie dodatkowych opcji na ekranie Harmony :) przemyśle jeszcze sprawę, Pozdr.
 

pkomp

New member
taki urok dekoderów - ich pilot może obsłużyc inny sprzęt ale ich sprzętu pilotem bez nauki nie obsłużysz - gówno to delikatnie ująłem
 
Do góry