Produkcja telewizorów w Polsce

Morpheush

New member
Zastanawia mnie, które ze spotykanych na półkach sklepowych marek telewizorów są wyprodukowane w Polsce. Wiem, ze na pewno jest to LG ponoć jeszcze są produkowane telewizory SHARP oraz Toshiba.
Czy ktoś wie o jeszcze jakiś innych markach produkowanych w Polsce?
 

rafib1975

New member
Zastanawia mnie, które ze spotykanych na półkach sklepowych marek telewizorów są wyprodukowane w Polsce. Wiem, ze na pewno jest to LG ponoć jeszcze są produkowane telewizory SHARP oraz Toshiba.
Czy ktoś wie o jeszcze jakiś innych markach produkowanych w Polsce?
Nie jest tak do końca jak piszesz. LG i Philips ma faktycznie całkowite montownie LCDeków, Funai chyba tez ma tak samo. A jeśli chodzi o Sharpa i Toshibe to nie są montownie całych telewizorów tylko w nich wytwarza jakies moduły do TV a później jada do innych montowni np w Sharpie jadą do Hiszpani i Niemiec.
 

Rwijpaputy

New member
Nie jest tak do końca jak piszesz. LG i Philips ma faktycznie całkowite montownie LCDeków, Funai chyba tez ma tak samo. A jeśli chodzi o Sharpa i Toshibe to nie są montownie całych telewizorów tylko w nich wytwarza jakies moduły do TV a później jada do innych montowni np w Sharpie jadą do Hiszpani i Niemiec.


Telewizory SHARP modele 40"/46"/52" LE/LX/LU 8XX / 9XX I PHILIPS 32"/40"/46"/52" PFL56XX są produkowane w Ostaszewie pod Toruniem w fabryce SHARPA

a TV Sharp 19"/22"/26"/37" model LE 2XX/3XX są montowne w Gorzowie Wielkopolskim
 
Ostatnia edycja:

rafib1975

New member
Telewizory SHARP modele 40"/46"/52" LE/LX/LU 8XX / 9XX I PHILIPS 32"/40"/46"/52" PFL56XX są produkowane w Ostaszewie pod Toruniem w fabryce SHARPA

a TV Sharp 19"/22"/26"/37" model LE 2XX/3XX są montowne w Gorzowie Wielkopolskim
LEDy Sharpa są robione w polsce? ja mam LE320E i wszędzie pisze Made in Taiwan, z tego wynika że Sharp oszukuje.
 

Morpheush

New member
hmm, może ten twój sharp pochodzi z okresu jak jeszcze w Polsce nie uruchomili produkcji tego modelu...?

A więc ogólnie z tego tu wychodzi, że kupując telewizor znaczka "made in Poland" należałoby się spodziewać na produktach: LG, Philips, Funai, Sharp i Toshiba, chociaż te 2 ostatnie z małym znakiem zapytania.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oznaczenie gdzie został zrobiony produkt to nie tyle kwestia miejsca zrobienia co miejsca wyprodukowania i podejścia danej firmy. Jakiś czas temu przepisy mówiły, że jeżeli np większość części wyprodukowano w Japonii a np tv złożono w PL to i tak zostanie made in Japan. Nie wiem jak to jest teraz.
 

NickSon

Member
No nie wiem.. czesto na tabliczkach znamionowych jest używany zwrot Assembled i to chyba wszystko wyjaśnia Skąd sa cześci to nie jest takie ważne no może warto by było wiedziec skąd sa matryce pewnie większośc od skośnych. Tak czy siak panowie wykazujcie się patriotyzmem i napędzajcie polska gospodarkę SZUKAJMY NA TABLICZKACH KUPOWAANYCH PRODUKTÓW MADE/ASSEMBLED IN POLAND :)
Ostatnio kiki wkleił zdjęcie tabliczki topowego LG 47LX9500 i jest NASZ :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie w Polsce jest najwięcej fabryk tv lcd w Europie .
Jak dobrze pamiętam to jest ich już 15
 

Morpheush

New member
To jakiego kraju dany towar ma oznaczenie "made in..." to raczej zależy od tego gdzie został produkt finalny stworzony bo w dzisiejszym świecie części to pochodzą z całego świata. Do tv podzespoły to z pewnością z Chin lub Tajwanu pochodzą choć nie wiem czy kiedyś nie czytałem gdzieś, że i w Polsce fabryka matryc gdzie nie powstała, jak jesteśmy chyba największym producentem telewizorów w Europie to i też do tych fabryk niekiedy części bardziej opłacałoby się produkować na miejscu niż transportować.

rafib1975: albo wtedy już przestali je produkować i przestawili produkcje na inny model albo może część tv oni sprowadzają z zagranicy i w Polsce tylko je przepakowują i dorzucają Polska instrukcje do niego przez co miejsce wytworzenia się nie zmienia.

W branży odzieżowej spotkałem się z takim dziwnym właśnie zjawiskiem, że ubrania Polskiej marki miały na metce info, że były wyprodukowane w chinach, ale jednocześnie była na nich naklejka z kodem kreskowym wskazującym, że to produkt Polski ( te słynne 590xxx).

NickSon: no i dla mnie ten znaczek "made in Poland" ma dość spore znaczenie przy zakupach, stad też po części ten temat :)
 

rafib1975

New member
To jakiego kraju dany towar ma oznaczenie "made in..." to raczej zależy od tego gdzie został produkt finalny stworzony bo w dzisiejszym świecie części to pochodzą z całego świata. Do tv podzespoły to z pewnością z Chin lub Tajwanu pochodzą choć nie wiem czy kiedyś nie czytałem gdzieś, że i w Polsce fabryka matryc gdzie nie powstała, jak jesteśmy chyba największym producentem telewizorów w Europie to i też do tych fabryk niekiedy części bardziej opłacałoby się produkować na miejscu niż transportować.

rafib1975: albo wtedy już przestali je produkować i przestawili produkcje na inny model albo może część tv oni sprowadzają z zagranicy i w Polsce tylko je przepakowują i dorzucają Polska instrukcje do niego przez co miejsce wytworzenia się nie zmienia.

W branży odzieżowej spotkałem się z takim dziwnym właśnie zjawiskiem, że ubrania Polskiej marki miały na metce info, że były wyprodukowane w chinach, ale jednocześnie była na nich naklejka z kodem kreskowym wskazującym, że to produkt Polski ( te słynne 590xxx).

NickSon: no i dla mnie ten znaczek "made in Poland" ma dość spore znaczenie przy zakupach, stad też po części ten temat :)
ale ty chyba nie czytasz co pisze!!! to jest nowy model który jest bodajże od lata btego roku a kupiony jest miesiąc temu, to o jakim ty zaprzestaniu piszesz?
 

NickSon

Member
rafib1975 a Ty nie rozumiesz ze ten sam model mogą produkowac różne fabryki? chyba że to zabronione żeby ten sam model jednoczesnie robili na tajwanie i w Polsce. Dziwny masz problem...
 

dybir

New member
co do sharpa to trudny temat gdzieś czytałem że seria aquos jest montowana u nas, a te nie to na tajwanie, ale nie dam ręki za to, sam mam panasonica 26 lcd i jest made in poland
 
Do góry