Problemy z Hyundai L110

wojtek2

New member
witam
posiadam L110 i mam probelm z podlaczeniem dzwieku do wzmacniacza,podloczone jest w ten sposob wyjście coaxial=>kabel coaxial=>przjsciOwka coaxial-optyk=>kabel optyczny=>wzmacniacz i dzwieku brak, oczywiscie w ustawieniach spdif raw,zaznaczam że podlaczając inne urzadzenia (dvd,tuner sat) w ten sposob dzwiek jest,myslalem że może wyjscie cyfrowe jest u mnie popsute, ale sprawdzilem podlaczajac u znajomego bezposredno bez przejsciówki i dzwiek jest,wiec pomysłów już mi brak jak to podłączyć,może ktoś miał taki problem i go rozwiazał, lub ma podlaczone w ten sposób co ja i mu działa, ,prosze o sugestie i pomysly jak to rozwiązać
 

Bazyl3

New member
Gdzie znajdę listę zgodności Hyundaia L110 z kartami USB innymi niż dedykowana. Czy Edimax EW-7318USg będzie działał z tym playerkiem?
 

Ken

New member
Po opisie sądząc, to szału nie będzie.
Ale przynajmniej będzie można z menu uruchomić teraz upgrade, bez gimnastykowania się z przyciskami i kablami na mbox-ie.
 

sajmonos

New member
Witam, mam problem z Windows 7 i L110. Otóż z mboxa mogę co prawda zalogować się do folderu komputera, ale po wybraniu folderu , który mam udostępniony mbox kaze mi sie zalogowac (domyślnie jest wpisane w loginie Real_Quest - czy cos takiego). Oczywiscie zadne kombinacje hasel i loginow nie pasują... Moze ktos ma na to recepte?
 

BlackC

New member
Panel sterowania - Centrum sieci i udostępniania - Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania i tam zaznacz - Wyłącz udostępnianie chronione hasłem .
 

sajmonos

New member
Witam,

Oto porady użytkownika Albins, dotyczące połączenia l110 z Windowsem 7. Od siebie dodam tylko że podstawa najnowszy firmware, potem można sie bawić w ustawieniach udostępniania. U mnie zadziałało.

Albins :

Problem leży po stronie Windows 7 i jego mechanizmów udostępniania. Gdzieś na forum jest dokładny opis jakie wybrać ustawienia sieci i udostępniania żeby to teoretycznie działało ok... Ale ja zrobiłem tak jak tam było napisane i u mnie nie zadziałało. Pomogło natomiast przeinstalowanie systemu operacyjnego.
W skrócie trzeba w ustawieniach sieci i udostępniania wybrać opcje:

1. Włącz odnajdowanie sieci,
2. Włącz udostępnianie plików i drukarek
3. Włącz udostępnianie aby dowolna osoba z dostępem do sieci mogła odczytywać i zapisywać pliki znajdujące się w folderach publicznych
4. Wyłącz udostępnianie chronione hasłem
5. Zezwalaj systemowi Windows na zarządzanie połączeniami grupy domowej

Ponadto dla wszystkich udostępnionych katalogów, które mają być dostępne dla HMB trzeba we właściwościach folderu zakładka 'Zabezpieczenia' dodać grupę użytkowników 'Wszyscy' i ustawić im prawa do 'odczyt', 'Wyświetlanie zawartości folderu', 'Odczyt i wykonanie'.

Te ostatnie (czyli nadanie ww uprawnień) można chyba przeprowadzić wybierając właściwości folderu potem zakładka 'Udostępnianie', przycisk 'udostępnij' i pojawi się okno w którym należy wybrać z rozwijalnej listy użytkownika (w tym przypadku grupę) 'Wszyscy' i nadać mu uprawnienia.

Ja mam takie ustawienia na swoim kompie i obecnie wszystko hula jak trzeba. BTW obecnie mam Win7 64bit.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
siemano
mnie już ręce opadają z tym win7 :( nie mam zielonego pojęcia co się dzieje
instaluję win7 robię tak jak napisał @sajmonos i gitarka L110 wszystko co udostępniłem widzi ale po kilku restartach systemu mbox WOŁA O JAKIEŚ HASŁO którego nie zakładałem ,może ktoś mi wytłumaczyć o co tu biega ?
 

Bazyl3

New member
Kiedy wreszcie 744?? Miał być pod koniec lutego. Nie było. Dwa tygodnie temu napisałem do dystrybutora, miał być za 2 tyg. - nie ma :( Ech!
 

KubaArek

New member
Bez reklam
na stronie Ellion - E/L/L/I/O/N - ULTIMATE DIGITAL ENTERTAINMENT jest firmware C748LP_1P00E_110215a_010EL.zip do L110 :)

wgrany do L110 śmiga IMS ,resztę zaraz posprawdzam ale napewno będzie ok
wygląd identyczny jak z koreańskiej tylko doszedł napis ELION
soft wgrałem z pena poprzez MENU - aktualizacja
bez obaw wgrywajcie bo u koreańczyków będzie za 100 lat
 

Bazyl3

New member
Ciekawe czy później bez problemu wgra się wyższy soft Hyundaia?
PS. Ale zaryzykuję, bo mam dość czekania :D
PS2. Których IMSów używasz? Tych ze strony Hyundaia?
PS3. Z przykrością stwierdzam, że nowy soft nie lubi się chyba z moim dyskiem, bo dochodzi do ciągłych restartów :( Można wrócić do starego?
 
Ostatnia edycja:

KubaArek

New member
Bez reklam
tak IMS ze strony Hyunday-a
u mnie dysk pracuje bez problemu
chyba można powrócić do poprzedniego softu ,kiedyś wracałem do poprzedniej wersji
sprawdź

pozwoliłem sobie wkleić wypowiedź z innego forum
"Firmware dla Elliona i Hyundaia robi ten sam zespół osób, kompilują to z róznymi znaczkami.
Trwa generowanie kolejnych wersj. Można wgrywać dziś z Elliona, za dwa dni z Hyundaia...
Dla Hyundaia brakuje obecnie wersji dla L110, P500, R3150s. R600 wyszedł w piątek (datą kompilacji wersji 18.03 g.14). Przed weekendem więcej nie zrobili."
 
Ostatnia edycja:

Bazyl3

New member
Ze zwykłym kluczem śmiga ładnie, muszę skonfigurować AP i sprawdzić IMS. Podzielę też mojego 1.5 TB Samsunga na partycje, bo tu może jest pies pogrzebany :(
 

KubaArek

New member
Bez reklam
jest już nowy u Koreańczyków C750LP_1P00E_110321a_110HD.zip
zaraz przychodzę do domu i wgrywam :)

wgrany ,wszystko śmiga :) IMS też
 
Ostatnia edycja:

tentypborus

New member
Witam, mam mały problem z L110, chodzi o filmy w formacie mkv i napisy txt, napisy są nie zsynchronizowane z filmem i odtwarzane są z większą prędkością, konfiguracja subtitles w odtwarzaczu nie pomaga, konwersja do srt. też nic nie dała. Dodam że gdy film odtwarzam na laptopie jest wszystko ok. Czy to problem z oprogramowaniem? Proszę użytkowników o pomoc
 

KubaArek

New member
Bez reklam
wyszły nowe softy do Hyundai


We have released FW 757 version for M-Box.

Please refer to the following Release Note.

1. Fixed no sounds on PCM of MOV file
2. Fixed no file info of FLAC file
3. Fixed Correct Youtube playback error

Regards,

M-Box Support
 

2marekm

New member
Dostaję "szewskiej pasji" odtwarzając filmy z napisami.
Napisałem do nich emaila następującej treści:
Dzień dobry.
Posiadam odtwarzacz Hyundai L110. Jest to dosyć dobry sprzęt. Jednak nie ma "róży bez kolców". Do pasji przyprawiają mnie niedopracowane napsy, które są nieczytelne.
Mam na myśli bardzo słaby kontrast kolorów. Jeśli są włączone w kolorze białym i aktualnie treść obrazowa jest jasna, czytanie ich jest prawie niemożliwe. To samo dotyczy innych kolorów. Dla mnie zbytecznym jest kolor, czerwony granatowy, zielony i biały w obwódce. Producent je "wstawił" prawdopodobnie tylko po to aby było więcej opcji....nieprzydatnych. Wracając do nieczytelnych napisów...zmiana kolorów nic nie daje, ponieważ te inne są jeszcze bardziej beznadziejne.
Podpowiadam rozwiązanie:
- należało by kolor biały zrobić bardziej biały, a nie szary jak jest dotychczas
- białe napisy umieścić w czarnej ramce, jak było bodajże w pierwszych wersjach softu.
Nadmieniam, że w innych odtwarzaczach, z którymi miałem do czynienia problem nieczytelnych napisów nie istnieje.
Proszę o spowodowanie aby w następnej wersji oprogramowania ten ewidentny bubel został naprawiony.
Pozdrawiam
 

darek2313

New member
1 Wchodzimy w Centrum Sieci i Udostępniania
2 Klikamy w "Zmień Zaawansowane Ustawienia Udostępniania"
3 Dla Grupy Roboczej jak i dla profilu Publicznego ustawiamy:

1. Odnajdowanie sieci - TAK
2. Udostępnianie plików i drukarek - TAK
3. Udostępnianie, aby dowolna osoba z dostępem do sieci... - TAK
4. Użyj szyfrowania 128-bitowego - ja mam tą drugą opcję ale dla pewności zaznacz pierwszą
5. Udostępnianie chronione hasłem - NIE
6. Połączenie grupy domowej Zezwalaj systemowi Windows na zarządzanie połączaniami grupy domowej - TAK

Tu będzie wszystko. Teraz zasoby lokalne:

1 Wybieramy Plik/Dysk np: C: ppm
2 Wybieramy zakładkę udostępnianie, klikamy udostępnianie zaawansowane
3 Zaznaczamy "Udostępnij ten folder", wpisujemy nazwę naszego zasobu, domyślnie C
4 Klikamy Uprawnienia, zaznaczamy grupę WSZYSCY i nadajemy mu prawa: Pełna kontrola
5 Jeżeli nie mamy grupy WSZYSCY to:
- Klikamy dodaj, zaawansowane, znajdź Teraz
- Wybieramy grupę WSZYSCY, OK, Nadajemy prawa: Pełna Kontrola,OK,OK,OK UWAGA: Nie zamykamy okna właściwości.
W tym momencie udostępniliśmy nasze zasoby w sieci, lecz są one niejako zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób z sieci. Aby odbezpieczyć połączenie z naszym udostępnionym zasobem:
- Wchodzimy w zakładkę Zabezpieczenia
- Jeżeli nie ma grupy WSZYSCY to:
1. Klikamy Edytuj, Dodaj, Zaawansowane, Znajdź Teraz
2. Wybieramy grupę WSZYSCY, OK, Nadajemy prawa grupie WSZYSCY: Pełna Kontrola, OK, OK, Zamknij

Od tej pory możemy się cieszyć udostępnionym zasobem w naszej sieci lokalnej

Kolejne czynność to edytowanie rejestru:
1. Włączamy edytor rejestru, start, uruchom wpisujemy "regedit"
2. Odnajdujemy klucz.
HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Lsa

3. Klikamy 2x na Everyoneincludesanonymous i zmieniamy wartość z "0" na "1"
4. Klikamy 2x na NoLmHash i zmieniamy wartość z "1" na "0"
5. odnajdujemy kolejny klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/LanManServer/Parameters

6. Klikamy 2x na Restrictnullsessaccess i zmieniamy wartość z "1" na "0"
7. Zamykamy okno z rejestrem
8. Restart kompa

Teraz już można wejść na dyski przez $ też ($C, $D itd.)
Kooejna edycja rejestru:
Odnajdujemy w rejestrze klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/LanmanServer/Parameters
W oknie edytora po prawej stronie znajdujemy wpis AutoShareServer i przypisujemy jej wartość 0. Potem edytujemy wpis AutoShareWks przypisując mu wartość 0. Jeśli w kluczu nie ma takich wartości to je tworzymy klikając ppm tworzymy nową wartość DWORD 32 lub 64 bit wpisując wartości takie jak wyżej.

Po całej operacji robimy restart komputera, u mnie zadziałało a tą informację zaczęrpnąłem z innego forum jakiś czas temu
 
Do góry