problemy z dźwiękiem z H/K AVR147

bazylea32

New member
Witam wszystkich forumowiczów!

Tydzień temu kupiłem swoje pierwsze kino domowe: H/K 147 + H/K 22 + JAMO 606 + SUB 200 + TOSHIBA 37C3500

Obejrzałem jeden film po czym stwierdziłem, że musze przecież ustawić głośność i opóźnienia z kolumn. I tu zaczęły się problemy.

Zapodałem EzSet/EQ i ... kicha :( . Wykrył mi tylko 2 przednie głośniki :confused: . Dałem więc sobie z nim spokój. Niestety dźwięk z ampli jest w tej chwili przerywany co kilka sekund. Brzmi to tak, jak gdyby co chwila coś/ktoś przełączał system dekodowania dźwięku. Efekt jest na każdym wejściu - podłączałem do ampli DVD przez Coaxial1 oraz przez standardowy cinch stereo, a także podłączałem dźwięk z TV przez cinch stereo. Zawsze mam efekt przerywania. Zmiana systemu dekodującego nie przynosi efektu.

Jestem pewny, że to wina ampli, bo gdy podłączam DVD bezpośrednio do TV (dźwięk też) to wszystko jest OK.

Ma ktoś może jakiś pomysł, bo chciałbym wreszcie pocieszyć się nowym nabytkiem :x !
 

pintr

New member
z tego co pamiętam(mam HK 240,nie wiem jak jest w twoim modelu) to przed włączeniem ezset trzeba mu przestawić format dzwięku na dolby lub inny 5.1 kanałowy,byc moze miałeś ustawione na stereo dlatego wykrył tylko 2 głośniki.NIe mam teraz możliwości sprawdzić jak to wygląda w menu ,ale i w samym ezset chyba jest wybór ile głośników ma być.
 

zeberko

New member
Efekt przerywanego sygnału (przynajmniej u mnie - Onkyo 604), kiedy mam w ampli wybrane wejście np DVD (przypisane wejście coaxionalne nr 1), a sygnał dźwiękowy podany jest z innego źródła cyfrowego (u mnie np. był to komputer – tor Video1), któremu przypisałem wejście coaxialne nr 2 i właśnie w ampli zamiast wybrać Video1 było zapodany tor DVD.
Zanim zorientowałem się, o co biega, była mała konsternacja i stres czy reklamować "złom".
Może i w twoim przypadku jest problem z przypisanymi źródłami cyfrowymi do wejść, a podłączonym i wybranym sprzętem. Może mogą występować i inne kombinacje dla tego problemu.
A czy tuner gra tak jak w "książkach piszą"?
 

bazylea32

New member
Miałeś rację pintr.

Miałem chyba źle podłączonego suba i na Dolby Digital 5.1 nie mógł ustawić głośników. Przestawiłem na DD 5.0, odłączyłem suba i ustawił. Przerywanie zniknęło. Swoją drogą dziwne, że złe ustawienie głośników powoduje taki efekt...

A tak przy okazji: do czego podłączyć wejścia suba zatytuowane Speaker lever in? W instrukcji napisano, że do wyjść Speaker line out zwykłymi przewodami głośnikowymi. Rozumiem że są to zwykłe wyjścia głośnikowe głośników frontowych w ampli?
 

pintr

New member
Suba nie podłączaj do wyjść głośnikowych ,tylko podłącz pojedyńczym kablem typu chinch do wyjscia w amplitunerze dedykowanemu do suba a w subie podłącz do wejścia line level,no chyba ze twój sub jest pasywny(bez swojego wzmacniacza)bo nie znam tego modelu.
 

bazylea32

New member
W subie mam:
1. Line in Left oraz Right
Wg instrukcji Line in Left w subie podłączyć do ampli (cinch) do wyjścia Subwoofer Line Out

2. Speaker lever in Left (+ i -) oraz Right (+ i -)
Wg instrukcji podłączyć kablami głośnikowymi do wyjścia Speaker Line Out w ampli. Ale co to za wyjście jest :confused: ? Trzeba to podłączać?

Sub mam aktywny (jest zasilany osobno).
 

toma_ad

New member
bazylea32 napisał:
W subie mam:
1. Line in Left oraz Right
Wg instrukcji Line in Left w subie podłączyć do ampli (cinch) do wyjścia Subwoofer Line Out

2. Speaker lever in Left (+ i -) oraz Right (+ i -)
Wg instrukcji podłączyć kablami głośnikowymi do wyjścia Speaker Line Out w ampli. Ale co to za wyjście jest :confused: ? Trzeba to podłączać?

Sub mam aktywny (jest zasilany osobno).
ad1. wyjście sub woofer preout w amplitunerze podłączasz do lewego line-in w subie.

ad2. to ciebie nie dotyczy. nie musisz nic wiecej podłączać. podłącza się to tylko wtedy gdy nie masz w ampli wyjścia na suba (a ty masz).
 
Do góry