Problem ze złączem HDMI1 w TXP42G20E

Iceman_US

New member
Witam. Wczoraj w moim Panasonicu G20 pojawiła się informacja, o nowej wersji oprogramowania, więc zaktualizowałem (TV jest podłączony do internetu przez Ethernet). Wszystko było ok, postępowałem zgodnie z instrukcjami. Dzisiaj rano podłączyłem (jak zwykle do HDMI1) komputer i obrazu brak. Myślałem że wina kabla, ale po włożeniu innego kabla to samo. Podłączyłem kompa do HDMI2/3/4 i obraz jest. Tylko na jedynce nie. Funkcja VieraLINK działa na HDMI1 (mam amplituner ONKYO TX-SR507, w ONKYO ta funkcja to RIHD), nie ma problemów ze sterowaniem amplitunerem z menu telewizora. A zapomniałem dodać że po pierwszym podłączeniu kompa do HDMI zamiast napisu HDMI1, pojawił się napis EC/HDMI1. Proszę o pomoc.
 

rosomak2

Member
Ja bym szukał problemu w kabli HDMI mam ten TV i bezproblemu all oglądam nawet po nowej wersji oprogramowania.Ja mam kabel LEXTON 1.8m za 99zł.
 

satgas

New member
problem z hdmi1

mi również w plaźmie Panasonic TX-P42ST30E pojawił się podobny problem, dziś rano podłączyłem internet do tv, podłączyłem kabelek sieciowy do d-link dir-600 i TX-P42ST30E , po włączeniu na sekundę pojawił się obraz, a następnie zniknął, na czarnym tle pojawiło się jedynie ec/hdmi1 oraz możliwość skorzystania z Viera link, dodam, że tv jest nowy i kabel też, proszę o informację co może być powodem takiego stanu rzeczy, przed podłączeniem internetu wszystko hulało jak należy, w innych wejściach hdmi 2/3/4 tego problemu nie ma, w przypadku hdmi1 odpalam wtedy z pilota AV i z hdmi1, które jest zaznaczone na żółto spadam na TV i obraz wraca, ale tak trzeba za każdym włączeniem tv
 

Lucas McFly

New member
Witam

TV wyświetla "EC/HDMI 1" zamiast "HDMI 1" jak jest przełączony automatycznie z innego żródła np. TV analogowy na gniazdo "HDMI 1" po włączeniu tunera na przykład Tuner DVB-C lub DVB-S podłączonego do gniazda "HDMI 1". Jak ręcznie przełączymy źródło sygnału na HDMI 1 to będzie wyświetlane HDMI 1. Jest to opisane w instrukcji angielskiej do modelu G10.


Strona 25.

Pozdrawiam
 
Do góry