Problem ze złączem HDMI1 w TX-P42G20E

Iceman_US

New member
Witam. Wczoraj w moim Panasonicu G20 pojawiła się informacja, o nowej wersji oprogramowania, więc zaktualizowałem (TV jest podłączony do internetu przez Ethernet). Wszystko było ok, postępowałem zgodnie z instrukcjami. Dzisiaj rano podłączyłem (jak zwykle do HDMI1) komputer i obrazu brak. Myślałem że wina kabla, ale po włożeniu innego kabla to samo. Podłączyłem kompa do HDMI2/3/4 i obraz jest. Tylko na jedynce nie. Funkcja VieraLINK działa na HDMI1 (mam amplituner ONKYO TX-SR507, w ONKYO ta funkcja to RIHD), nie ma problemów ze sterowaniem amplitunerem z menu telewizora. A zapomniałem dodać że po pierwszym podłączeniu kompa do HDMI zamiast napisu HDMI1, pojawił się napis EC/HDMI1. Proszę o pomoc.
 

piko70

New member
Powinno pomóc zrobienie testu tv:wciśnij jednocześnie na obudowie telewizora +/-V i na pilocie "i" ,tv wejdzie w tryb testu,po kilku sekundach wyłącz tv wyłącznikiem na telewizorze.Po właczenie powinno wszystko wrócić do normy(opis z G10 ale w G20 powinno być tak samo).Jeśli po wciśnięciu "I" na pilocie nie będzie ekranu testowego to ewentualnie spróbuj tej kombinacji tylko z 0 na pilocie(reszta jak powyżej).EC to External Command
 

Olkar

New member
Witam
Nie chce zakladac nowego watku. Mam podobny problem. Tzn. dvd nie dziala mi na hdmi1, na pozostalych 3 dziala bez zarzutu. Probowalem wczesniej podlaczyc kompa pod te hdmi przez kabel dvi-hdmi i nic. Teraz jak wlaczam dvd to przeskakuje mi automatycznie z tv na hdmi1, wyswietla sie napis ec\hdmi i nie ma obrazu. Plazma kupilem tydzien temu.

Mozna uszkodzic tylko jeden port hdmi? Czy jesli bylby uszkodzony to mozliwe, ze tak reagowalby tv przy wlaczaniu dvd?
 

rodzynek81

New member
Witam
Nie chce zakladac nowego watku. Mam podobny problem. Tzn. dvd nie dziala mi na hdmi1, na pozostalych 3 dziala bez zarzutu. Probowalem wczesniej podlaczyc kompa pod te hdmi przez kabel dvi-hdmi i nic. Teraz jak wlaczam dvd to przeskakuje mi automatycznie z tv na hdmi1, wyswietla sie napis ec\hdmi i nie ma obrazu. Plazma kupilem tydzien temu.

Mozna uszkodzic tylko jeden port hdmi? Czy jesli bylby uszkodzony to mozliwe, ze tak reagowalby tv przy wlaczaniu dvd?

Mam to samo przy 42s20
 
Do góry