Problem ze sygnałem

aris5

New member
Witam,poradzcie co robić?często pojawia się problem z oglądaniem kanałów HD z satelity.Mam cyfre + ale antena jest jedna na cały blok.Sąsiad ma cyfrowy polsat i z tej anteny obraz hd ma idealny a u mnie przeskakują piksele i po chwili nie ma obrazu .Za jakiś czas włączę ponownie telewizor i kanały hd są,ale znowu po jakimś czasie zanikają.Przełączam wtedy na kanały te same ale nie HD i obraz jest ok.lecz czasami nawet i te zanikają.pojawia się informacja brak sygnału.czy to może być wina telewizora?mam philipsa 7007 ,czy wina cyfry plus?czy może antena się lekko przestawiła?może to nie ma znaczenia ale problem u mnie pojawił się po tym gdy przed anteną wycieli czubki drzew.
 

digitalus

Banned
Witam
Powodem zaniku obrazu moze byc zbyt niski poziom i jakosc sygnalu tzn antena satelitarna nie jest precyzyjne ustawiona.U sasiada jest ok bo tuner satelitarny moze posiadac bardziej czula glowice.Jesli wycieto galezie ktore zaslanialy antene to jakosc sygnalu powinna byc wyzsza.
Usterka moze byc inna, sygnal z anteny do mieszkan rozdzielony jest przy pomocy multiswicha.Czyli usterka moze byc w multiswichu lub instalacji do mieszkania lub w mieszkaniu. Kabel w mieszkaniu od gniazda nie jest rozdzielony na inne telewizory przy pomocy rozgleznika?.Rozgalezniki wprowadzaja tlumienie i jesli sygnal jest slaby to po podlaczeniu rozgaleznika bedzie jeszcze slabszy i pojawi sie zanik sygnalu.
 
Ostatnia edycja:

aris5

New member
Witaj.nie, nie mam rozdzielacza w mieszkaniu.jest tylko jeden tv.dziwne to bo do tej pory sygnał był ok
Dziwne bo raz jest np.tvn hd potem tylko tvn a potem nie ma nawet zwykłego tvn ale niektóre inne kanały są.w momencie kiedy już nie było tego zwykłego tvn to podłączyłem inny telewizor i stary dekoder cyfry.obraz był ale hd juz nie.moze to być awaria telewizora?jak sprawdzić jakość dygnału w tym telewizorze? Philips pfl 7007k
 

digitalus

Banned
Jesli tuner satelitarny jest podlaczony do gniazda antenowego to poziom i jakosc sygnalu mozesz sprawdzic tylko tunerze. Zalezy od typu tunera.Jesli jest to oryginalny tuner cyfry to na pasku jest tylko poziom sygnalu. Czyli np w takim okienku.
poziomjpe_nrqsnpa.jpeg


W innych tunerach jest np mozliwosc wybrania transpondera np tego na ktorym jest najslabszy sygnal czyli np na kanalch hd. W menu tunera bedzie widoczny poziom i jakosc sygnalu.
Jesli nie ma problemu z dojsciem do talerza ktory jest dachu bloku to mozna sprobowac samemu poprawic jakosc sygnalu .Czasami wystarczy tylko troche przekrecic konwerter przy talerzu aby poprawila sie jakosc sygnalu lub bardziej odsunac konwerter od talerza.
Zabierz telefon ,zadzon do domu .Osoba ktora bedzie w domu udzieli informacji czy jest poprawa gdy lekko przestawisz konwerter.
Przy talerzu pewnie beda dwa konwertery glowny na hotbirda, drugi na astre.
Jesli dojscie do talerza jest bardzo utrudnione to nie ma sensu ryzykowac tylko zglosic usterke do administracji osiedla.
 
Ostatnia edycja:

aris5

New member
Dzięki za fajny opis.problem w tym że na tunerze satelitarnym sygnał mam dokładnie taki jak w załączonym zdjęciu przez Ciebie.czyli dobrym.hmm,skoro sygnał do tunera dochodzi dobry to dlaczego w telewizorze obraz słaby?dodam że w tym lepszym tv karte cyfry wkładam do telewizora a nie przez tuner
 

digitalus

Banned
Wskaznik poziomu sygnalu w tunerze cyfry nie zawsze jest dokladny.Najlepiej gdyby mozna bylo sprawdzic poziom i jakosc sygnalu z poszczegolnych transponderow np na ktorym sa kanaly hd.Na jednym transponderze poziom sygnalu moze byc dobry na innym slaby.
Moze pojawia sie calkowity chwilowy zanik sygnalu.Musialbys przez jakis czas obserwowac poziom sygnalu w menu tunera.Usterka moze byc tez w instalacji z multiswicha do mieszkania.Moze zle dokrecone wtyki f. Z multiswicha do kazdego mieszkania jest poprowadzony oddzielny kabel.
 
Ostatnia edycja:
Do góry