Problem ze switchem HDMI

adalbert68

New member
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora LCD SONY 46V2000. Dodatkowo posiadam dwa dekodery-tunery hd zewnętrzne satelitarne, tj.: n-box oraz tuner do cyfry (PHILIPS DSR 6201/91). Ponieważ mój TV posiada tylko jedno wejście HDMI, zakupiłem 3-portowy switch HDMI - HSW0301. No i po podłączeniu ze sobą ww. urządzeń okazało się, że o ile n-ka działą poprawnie, to dekoder Cyfry podaje do telewizora tylko obraz (bez głosu). próbowałem zmieniać porty, kable - ale bez skutku. W instrukcji switcha pisze, że możliwe są takie objawy w przypadku urządzeń HDMI pozbawionych certyfikatu ATC. O co chodzi? Czy dekoder cyfry nie posiada takiego certyfikatu? No i w ogóle co to oznacza? Czy może coś da się zmienić w ustawieniach samego dekodera? Oczywiście, w przypadku połączenia tego dekodera bezpośrednio do TV, wszystko działa OK. Bardzo proszę o pomoc, bo już się cieszyłem, że problem z jednym złączem HDMI w TV mam rozwiązany, a tu klapa. Kasa wydana, a switch jest bezurzyteczny. Pozdrawiam i czekam na fachową poradę.:eek:k:
 
Do góry