Problem z wyborem - plazma Panasonic 42" czy LCD SHARP lub TOSHIBA

robertw3d

New member
Witajcie,

Piszę do szanownego grona forumowiczów, ponieważ brakuje mi trochę możliwości przeprowadzenia "testów" w realnym środowisku.

W najbliższym czasie będę chciał kupić TV do nowego mieszkania.
Warunki:
- pokój b. jasny - nie dość, że południowa strona, to jeszcze jest jasny kolor ścian. Wielkość ok 25-30m2
- TV zamontowany na porządnym uchwycie (pivot / tilt / rotate) na wysokości ok 1,7m (środek ekranu)
- oglądanie głownie z narożnika - ok 2,5-3m od ekranu (z całej powierzchni) lub z części jadalnej (raczej rzadko) - ok 4,5m od ekranu
- źródła obrazu - UPC HD, wysokiej klasy odtwarzacz DVD Yamaha, w przyszłości PS3 lub porządny napęd Blue-Ray
- na dźwięku mi nie zależy jakoś szczególnie - STB UPC będzie podłączony do kina domowego
- cena - do 4000-4500zł

Ze względu na to, że lubię dobrej jakości obraz, to od początku stawiałem na plazamę. Zrobiłem nawet pierwsze przymiarki - kupiłem rodzicom Panasonica TH-37PV80. Jestem z niego bardzo zadowolony (jest podłączony do analogowej UPC) - kolory super, detale też ładnie, ale denerwuje mnie rozdzielczość i rozciągnięty obraz (niestety widzę nie-kwadratowe pixele). Tak naprawdę, to najlepiej ogląda się DVD nagrane w trybie szerokokątnym.
Dla siebie na 100% zakupiłbym model 42"PY8x gdyby nie moje obawy czy nie będzie się męczyl wzrok po dłuższym oglądaniu z odległości tych 2,5-3m.
Ostatnio pochodziłem trochę po sklepach rozglądając się za dobrej jakości LCD, ale jestem zażenowany - tańsze modele (do 3k) mają fatalne kąty, szarą "czerń", a droższych nie trafiłem żebym mógł porównać. A jeżeli już coś było, to źródło wyglądało jak odbiór na widelcu wbitym do ściany.

W chwili obecnej rozważam następujące 3 modele:
- Panasonic TH-42PY80 / PY85
- Sharp LC-37XL8E / LC-42XL2E
- Toshiba 40FZ355

W związku z tym bardzo bym prosił szanownych forumowiczów / forumowiczki o pomoc.

Szczególnie zależy mi na opiniach:
- czy wzrok nie będzie się męczył oglądając 42" z (moim zdaniem) niezbyt dużej odległości?
- czy LCD da się oglądać w ciągu dnia w jasnym pokoju bez zasłaniania okien?
- która technologia da mi lepszy obraz (brak smużenia i skoków, detale, ładne kolory i czerń)?
- czy jest realna różnica w jakości obrazu pomiędzy PY80 a PY85?

Osobiście jestem za PDP (bardzo podoba mi się plastyka szczególnie w Pioneer :grin: ), ale nie wykluczam LCD (detale na matrycach 6Mpix).

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam,
Robert
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystaj z obniżki na Pioneera dla niebieskich. Pioneer jest Pioneer.
Dla Twoich warunków idealny telewizor.
 
Do góry