problem z ustawieniem wejść TX-P42G20E

dzidek27

New member
kupiłem plazme TX-P42G20E i mam taki problem ;gdy podłącze dekoder przez hdmi to zawsze przy włączeniu telewizora załącza mi się to wejście nawet gdy dekoder nie jest włączony (czarny ekran) jeśli podepne pod scard to wszystko działa idealnie , czyli najpierw załącza mi sie tewizja analogowa po włączeniu telewizora ,a gdy włącze dekoder to sygnał automatycznie przerzuca na satke .i gdy wyłącze to powrót do stacji analogowej .myślałem że takie telewizory atomatycznie wykrywają sygnał po załączeniu dowolnego urządzenia .miałem wcześniej crt i tu każde wejśccie tak było wykrywane ,co załączyłem dvd czy sat to było wykrywane .prosze o pomoc w ustawieniach gdyż nigdzie nic nie moge znaleść na ten temat .może coś namieszałem w ustawieniach
 

Rivam

New member
Hmmm... nie wiem czy dobrze zrozumiałem posta, ale telewizor po prostu sam nie wykrywa podłączonych urządzeń i trzeba "wachlować" pilotem, żeby wybrać źródło. W Twoim CRT do wyboru były pewnie 2 SCART-y i TV sam wykrywał który w danej chwili jest aktywny.
 
Ostatnia edycja:

dzidek27

New member
dokładnie o to chodzi że za każdym razem musze wachlować właśnie pilotem .dodam że jesli podepne xbota 360 do 1 hdmi zamiast sat. to wszystko jest w porzadku czyli sam przerzuca i po wyłączeniu wraca do kanałów analogowych .mój dekoder to ariva 100
 

orl0s

New member
kupiłem plazme TX-P42G20E i mam taki problem ;gdy podłącze dekoder przez hdmi to zawsze przy włączeniu telewizora załącza mi się to wejście nawet gdy dekoder nie jest włączony (czarny ekran) jeśli podepne pod scard to wszystko działa idealnie , czyli najpierw załącza mi sie tewizja analogowa po włączeniu telewizora ,a gdy włącze dekoder to sygnał automatycznie przerzuca na satke .i gdy wyłącze to powrót do stacji analogowej .myślałem że takie telewizory atomatycznie wykrywają sygnał po załączeniu dowolnego urządzenia .miałem wcześniej crt i tu każde wejśccie tak było wykrywane ,co załączyłem dvd czy sat to było wykrywane .prosze o pomoc w ustawieniach gdyż nigdzie nic nie moge znaleść na ten temat .może coś namieszałem w ustawieniach
Witam, a ja mam inny problem. Po wlaczeniu TV (p46g20) wlacza mi sie analog (co mnie irytuje) i dopiero po chwili przeskakuje na hdmi. Chcialbym natomiast zeby bylo od razu po wlaczeniu domyslnie wlaczalo sie hdmi. Jak to zrobic?
 

osip

New member
Dokladnie to musi byc tak:
- jednocześnie naciskasz przycisk F i -V,
- w pilocie trzykrotnie przycisk AV,
- następnie w tabeli ustawiasz Hotel mode - ON, Initial input - wybrane wejście /u Ciebie HDMI 1/

side-connections.jpg
 

Cichy123

New member
OSIP mam pytanko do Ciebie.
Domniemywam, ze zdjecie wyzej to Twoj Panas model G, widze ze jest wejscie na samej gorze na satelite oraz z boku na modul CAM.
Czy zatem mozna dokupic modul Cam i satelite podpiac pod ten model?
Skoro jest wejscie na satelite to czy jest w tym modelu tuner DVB S ?

Stoje przed wyborem G46 a V42 i jesli mozna byloby pominac tuner i podpiac satelite bezposrednio do modelu G (tak jak jest to w V) to bylby to duzy plus.
 

osip

New member
Zdjecie bylo tylko podgladowe.
Ale jest to model gw20, to samo co g20, ale z tunerem DVB-S.
Oferowany za granica, ale mozna go bylo kupic takze w Polsce, tylko nie wiem czy jeszcze mozna.
 

dzidek27

New member
wchodząc w te ustawienia hotelowe nic to mi nie dawało ,czy dawałem on czy off, dalej jak podłącze dekoder pod wejście hdmi1 to zaraz po włączeniu telewizora przerzuca mi z analogu na to wejście i mam czarny ekran ,a jak zmienie na xbota to działa normalnie czyli załącza analog a później po włączeniu xbota przerzuca dopiero na niego . jest na to jakie wyjście z problemu ,dodam że nawet zamieniałem kable miejscami od xbota do sat. i nic .
 

dzidek27

New member
wchodząc w te ustawienia hotelowe nic to mi nie dawało ,czy dawałem on czy off, dalej jak podłącze dekoder pod wejście hdmi1 to zaraz po włączeniu telewizora przerzuca mi z analogu na to wejście i mam czarny ekran ,a jak zmienie na xbota to działa normalnie czyli załącza analog a później po włączeniu xbota przerzuca dopiero na niego . jest na to jakie wyjście z problemu ,dodam że nawet zamieniałem kable miejscami od xbota do sat. i nic .dodam że zależy mi aby dekoder załączał się automatycznie po tym czy innym wejściu hdmi ale dopiero jak go załącze .
 
Do góry