Problem z telegazetą w Samsung LE37S6

paulus

New member
Witam. Jestem nowym uczestnikiem i liczę na uzyskanie pomocy w następującej sprawie: Mam nowy OTV LCD LE37S6. Do odbiornika jest podłączony Mediasat Cyfry+. Gdy włączam telegazetę (sygnał tylko z dekodera Cyfry+, naziemnej TV nie odbieram), to bardzo często wyświetla się tylko górna część strony telegazety, czyli żółte pole zegara i numer strony. U dołu ekranu w ciągu wyświetlone są numery podstron, np. 2,3,4,5, itd. Reszta ekranu jest czarna. W takiej sytuacji nie mogę wyjść z telagazety i powrócić do oglądania programu poprzez naciśnięcie przycisku TV na pilocie. Muszę odbiornik wyłączyć pilotem i ponownie włączyć. Wtedy wszystko wraca do normy, ale na krótko. Dekoder Cyfry podłączony jest kablem Scart. Połączenia są prawidłowe. Wyłączenie odbiornika przyciskiem "power" na obudowie nie zmienia sytuacji. Co jakiś czas kłopot się powtarza. W poprzednim starym kineskopowcu nic takiego sie nie działo, więc problem leży po stronie LCD Samsunga, a nie dekodera Mediasat.
Czy Ktoś z Was spotkał się już z takim problemem? Proszę o konstruktywną odpowiedź. Z góry dziękuję.

P.S. Jesli post umieściłem w niewłaściwym miejscu, z góry przepraszam i proszę Moderację o umieszczenie go tam gdzie trzeba.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podłącz zwykłą antenę dachową , pokojową lub drut i zobaczysz że nie jest to wina telewizora ale konfiguracji.
 

paulus

New member
kiki napisał:
podłącz zwykłą antenę dachową , pokojową lub drut i zobaczysz że nie jest to wina telewizora ale konfiguracji.
Dziękuję za sugestię i prosiłbym o przybliżenie kwestii "winy konfiguracji".

P.S. W opisie problemu zapomniałem dodać, że Madiasat podłączony jest Scart-em do wejścia RGB telewizora. Czy podłączenie go do drugiego, zwykłego wejścia Scart może zmienić sytuację?
 
Ostatnia edycja:

michas140

New member
jeżeli podłączysz zwykłym kablem antenowym i będzie dalej problem to zgłoś się do serwisu na wymiane płyty sterującej :)
 

paulus

New member
michas140 napisał:
jeżeli podłączysz zwykłym kablem antenowym i będzie dalej problem to zgłoś się do serwisu na wymiane płyty sterującej :)
Problem jest taki, że Mediasat Cyfry+ nie ma modulatora wewnętrznego, więc podłączenie go kablem RF do telewizora jest niemożliwe. Ponadto - nie mam w ogóle anteny do odbioru naziemnego. Wszystko odbieram tylko z talerza. Czy jest jekieś zastępcze rozwiązanie umożliwiające sprawdzenie odbiornika w warunkach domowych? Nie bardzo chce mi się nowe pudełko oddawać do serwisu w piątym dniu użytkowania.

Jeszcze raz prosiłbym Kiki o przybliżenie kwestii "winy konfiguracji".
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
Nie Mediasata tylko sam TV podłącz kablem antenowym. Jak nie masz anteny to pożycz. W ostateczności dłuższy kawałek kabla antenowego powinien wystarczyć.
Nie chce Ci się oddawać do serwisu bo ma dopiero kilka dni? A jeżeli TV może być uszkodzony to co będziesz z nim robił?
 

paulus

New member
klolik napisał:
Nie chce Ci się oddawać do serwisu bo ma dopiero kilka dni? A jeżeli TV może być uszkodzony to co będziesz z nim robił?
W sumie masz rację. Tak zrobię.

P.S. Dziwna sprawa, bo dziś od rana błąd nie wystąpił ani razu. Chimera jakaś.:twisted:

Pozdrawiam.
 
Do góry