Problem z Sony Bravia KDL W4500

bumper7204

New member
Witam.
Problem z moim lcedekim jest taki,że połowa ekranu przez 20-minut jest podwójna w paski i migocze po tym czasie obraz wraca do dawnej świetności.Pisałem o tym na innym forum okolo rok temu i stwierdzono na nim,że matryca siada,ok.
Lcd ma tą niesparawność grubo ponad rok cały czas wisiał na stópce i trzeba było nim czasami coraz częściej wstrząsnąć,żeby obraz wskoczył po uprzdnim nagrzaniu się.
Wczoraj zdjąłem go ze stópki i postawiłem bezpośrednio na podłodze i o dziwo lcdek po 3 minutach obraz żyleta.
Moje pytanie czy napewno jest to psująca się matryca skoro trwa juz to ponad rok i po kilku minutach matryca się reanimuje, (użwany dziennie minimum 12 godzin):niewiem::niewiem::niewiem::niewiem:
Czy jest może na to jakieś lekarstwo ?może to inna przypadłość tego modelu (nie koniecznie matryca)
Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie tematem.
 
Ostatnia edycja:

bumper7204

New member
Witam i dziekuje za odpowiedz.Mam pytanie co to jest zimny lut?
TV mam już 5 lat i serwis pewnie bedzie mnie wiecej kosztowal jak tv.Czy jest mozliwość samodzielnej naprawy?
Widzialem gdzies na youtube ze gostek poprzylepial tasme klejącą na okolo matrycy i (ten sam model) i wszystko dzialalo.
Jak końcówki tv ścisnę dłonią to obraz wraca do normy.
Normalnie czeski film.
Obraz jest naprawde świetny i walczę o te tv bo szkoda mi wykładać pieniądze tak potrzebne w tych czasach na nowy tv,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie to jakaś drobnostka które nie łączy i działa jak ściskasz albo jak się rozgrzeje.
 

loras

New member
Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się u kolegi:
mam do 5 lat ten TV i nagle zaszła potrzeba go powiesić.
Uchwyt zalecany przez Sony SU-WL500 już nie jest sprzedawany.
Czy mogę kupić w takim przypadku inny wieszak dla 40"?
dzięki za pomoc
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wygląda na to że nie jest Matryca ale że zimny lut.
Ja zgłosiłbym to do serwisu.
To jednak matryca:-(
Miałem tak w 52Z5500. Też po paru minutach oglądania problem znikał. Z tym, że problem niestety z czasem narastał. Mało tego, wystarczyło lekko puknąć w ekran i obraz się sam naprawiał.
Więc prawdą jest że jest to problem gdzieś na połączeniach matrycy, ale wedle serwisu nie da się tego naprawić inaczej, niż przez wymianę matrycy na nową. U mnie TV poszedł do zmielenia bo już takich matryc nie mieli.
Natomiast jak masz TV po gwarancji to poszukałbym jakiegoś sprytnego elektronika który by dał radę poszukać tego braku kontaktu. W serwisie usłyszysz że masz matrycę do wymiany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bumper7204

New member
Witam

Dzieki serdeczne za porady.Przemyślałem temat i wydaje nam sie z żoną,że czas na zakup nowego sprzętu.Jeżeli możecie polecić coś w miare dobrego i w miare nie drogiego (3000zł.) będziemy wdzięczni,pozdrawiamy.
 
Do góry